Skocz do zawartości
Forum

Kolejne dziecko.


Gość duska_j

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ladymarmolade

Między mną, a moim bratem są 4 lata różnicy (ja jestem starsza) i uważam, że jest super ;)
Jako dzieciaki super się bawiliśmy, teraz tez mamy swietny kontakt.
Ktoś kiedys powiedział, że 4 lata to już za duża różnica. Ja tak nie uważam ;)

Odnośnik do komentarza

Między mną a moją siostrą jest 3 lata. Powiem tak, jako dzieci bawiłyśmy się różnie, gdy ja byłam nastolatką a ona podlotkiem ciężko, ona wszędzie za mną latała. Teraz ok, i chyba tak już będzie mimo że ja mam rodzinę i dzieci a ona jest jeszcze bezdzietną panną to raczej będziemy miały wspólne tematy i zainteresowania. Między moimi dziećmi jest prawie 4 lata. Też słyszałam, że im mniejsza różnica wieku tym lepiej dzieciaki się dogadują ale jest dobrze jak jest :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny -myślę że nie ma tak naprawdę dobrej różnicy lub złej różnicy.
Znam bliźnięta które się nigdy nie dogadywaly .
Kiedyś chciałam mala różnice Ale po pierwsze cc (min 2 lata odstepu od porodu do zajścia ciaze )
Później patrząc na charakter mojego dziecka stres ze sobie nie dam rady z 2 ka.
Teraz jestem w ciazy będzie różnica prawie 4 lata.
I nadal nie wiem czy to dobry pomysł -jak trafi się 2 tak uparta dziecko to oszaleje (zart)
Mam koleżanki co mają różnice po ok rok między dziećmi .
Ale często widziałam ze te maluchy starszaki cierpią bardzo .
Słyszę -nie będzie pamiętać bo mały .
Czy ja wiem ; /

Odnośnik do komentarza

U mnie będzie 2,5 i myślę że tak idealnie, przynajmniej dla mnie, bo straszy jeszcze mały więc będą mogli się razem bawić, szybciej mu przejdzie zazdrość o ile będzie ją czuł, ale też już wystarczająco duży by samodzielnie jeść, zająć się chwilę sobą, chodzi do przedszkola. Choć od paru dni codziennie słyszę "moja mama" zastanawiam się czy on czuję że za niedługo będzie się mną musiał dzielić. Mówiliśmy mu że w brzuszku jest dzidziuś. Mam zamiar poświęcać mu bardzo dużo czasu nadal.

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Fajne informacje dotyczące następnych ciąż znalazłam na stronie szkoły rodzenia
rodzę z Prenalen
Z biologicznego punktu widzenia organizm powinien dojść do siebie przed kolejną ciążą - szczególnie w przypadku gdy poprzedni poród zakończył się CC. Jeśli planujecie kolejną ciążę w krótkim odstępie czasu warto wykonać badania i sprawdzić czy Wasz organizm jest już na to gotowy. Więcej informacji na
https://szkolarodzeniaprenalen.pl

Odnośnik do komentarza
Gość aniellka

Moja siostra jest ode mnie starsza o 4 lata. Uważam że na początku różnica taka jest za duża, zbyt dużo dzieli takie rodzeństwo. Wspólne tematy pojawiły się u nas dopiero po 20-tce, dlatego między naszymi dzieciaczkami różnica będzie 3 lata. Mam nadzieję że więcej znajdą wspólnych zainteresowań i tematów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...