Skocz do zawartości
Forum

Badania prenatalne


Gość kajkaaf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kajkaaf

W czerwcu mam mieć badanie prenatalne w 12tc
Z natłoku tych wszystkich wiadomosci nawet nie zapytałam jak wygląda to badanie, czego się spodziewać itd.
Czy mogłabym Was prosić, zwłaszcza dziewczyny, które są po takim badaniu, jak to mniej więcej wygląda?

Odnośnik do komentarza
Gość Spojkojna8989

Jak najbardziej powinno się wykonać tego typu badanie, takie jest moje zdanie. Wiem, że jest to naprawdę stresujące- czy dziecko jest faktycznie zdrowe, czy nie odziedziczy czasami jakiś wad genetycznych. No moim zdaniem lepiej jest mieć tego świadomość. Sama jestem w ciąży i chce wykonać testy Panorama MediStore. Chce mieć świadomość, czy dziecko dobrze się rozwija. Niestety też mam swoje lata, także może być naprawdę różnie. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i bez względu na wszystko będę kochać swoje dziecko.

Odnośnik do komentarza

No jak dziewczyny pisały, nie jest to straszne badanie. Nic Ci się nie stanie, tak jak i dziecko, bo nie jest to niebezpieczne badanie jak niektóre. Takie USG to też fajna pamiątka. ;) Ja robiłam np. takie w wersji 4D i było naprawdę łał! :D A moja pani doktor, u której robiłam to badanie, mianowicie pani Rozmus Warcholińska tak fajnie jeszcze mi to opisywała wszystko że nic tylko się cieszyć. :D Jeżeli któras z was mieszka w okolicach Częstochowy, to mówię wam , tylko do niej. :D

Odnośnik do komentarza

Takie nieinwazyjne badanie jest jak najbardziej bezpieczne. Zapewne mowa o USG. W takim razie po prostu zobaczysz po raz pierwszy swoją dzidzię. ;) Można wtedy dowiedzieć się ile mniej więcej dziecko ma centymetrów, no i oczywiście sprawdzić czy pojawiły się jakieś wady. A ta pani doktor Warcholińska w Częstochowy ma bardzo dobre opinie, więc i ja mam zamiar się do niej umówić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o tego typu badanie przesiewowe prenatalne https://www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/cena/ to jest pobierana krew matki i ona trafia do laboratorium gdzie jest analizowana. Żadnych inwazyjnych pobrań próbek, ryzyka poronienia nic w tym stylu. Z mojej strony właśnie to badanie bym polecała, jest tak samo skuteczne i o podobnej czułości jak pozostałe, ale nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza

A to zależy jakie badania prenatalne bo są różne rodzaje. Ja miałam wykonywane badania (w tym amniopunkcję) w Olmedical w Częstochowie u doktor Agnieszki Nowak. Pani doktor na wizycie jeszcze przed rozpoczęciem badania o wszystkim mi powiedziała i wytłumaczyła co i jak. Opisała jak wyglądają poszczególne badania, czego mogę się spodziewać - dostałam po prostu komplet informacji i mogłam też bez skrępowania zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...