Skocz do zawartości
Forum

Zdrowa dieta przyszłej mamy


Gość bogna

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane Przyszłe Mamuśki,
jestem studentką dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę artykuł naukowy do pracy magisterskiej. Potrzebuje Waszej pomocy.
Wypełnijcie proszę ankietę dotyczącą odżywiania i nawyków żywieniowych w ciąży.
Ankieta za względu na konieczność jest dość szczegółowa. Zajmie to Panią ok 10 min.
Będę baaaaaardzo wdzięczna. DZIĘKUJĘ!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfiRqA-W77BEVszd066Wk1a09nWFVJci3NUaNJRcR5fLsnnQg/viewform

Odnośnik do komentarza

Jestem w 5 mies. ciąży i na razie nie rezygnowałam z niczego. Surowizna nigdy mi nie smakowała, więc nie jem , alkohol był sporadycznie więc za nim nie tęsknię, używki (kawa, herbata) były tak cieniutkie że zostały w nie zmienionej postaci, inne dania pozostały również bez zmian. Jem to co mi smakuje i oczywiście w rozsądnych ilościach.

Odnośnik do komentarza

Znalazłam w sieci co można a czego powinniśmy unikać w czasie ciąży
"Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie przekąski są "zdrowe", ale przy tym tak dobrze smakują ;) W czasie ciąży warto jednak zrezygnować lub ograniczyć niektóre "smakołyki":

➡ wysoko przetworzona żywność - np. fast foody, chipsy. Niestety te przysmaki zawierają często wiele konserwantów, ulepszaczy i niezdrowych tłuszczów.

➡ surowe jaja, mięsa, ryby, nabiał - ze względu na możliwość zakażeń układu pokarmowego, przyszłe mamy powinny unikać np. sushi z surową rybą, serów z niepasteryzowanego mleka, tataru, kogla-mogla.

➡ napoje z dużą zawartością kofeiny - np. kawa, herbata. Przyszła mama nie musi całkowicie rezygnować z kawy, warto jednak nie przekraczać maksymalnej dawki kofeiny (około 200 mg na dobę).

➡ herbaty ziołowe - nie wszystkie napary ziołowe są bezpieczne w ciąży. Przed zastosowaniem warto zapytać osobę prowadzącą ciążę.

➡ wątróbka - pomimo tego, że jest doskonałym źródłem żelaza i witamin gromadzi także toksyny. Nie jest to produkt polecany w ciąży.

➡ używki - alkohol i tytoń to produkty kategorycznie zabronione w ciąży!

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta przyszłej mamy? Tego dowiecie się w 2 rozdziale kursu naszej szkoły rodzenia! https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

Odnośnik do komentarza
Gość malwina9

~dorkka
Znalazłam w sieci co można a czego powinniśmy unikać w czasie ciąży
"Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie przekąski są "zdrowe", ale przy tym tak dobrze smakują ;) W czasie ciąży warto jednak zrezygnować lub ograniczyć niektóre "smakołyki":

➡ wysoko przetworzona żywność - np. fast foody, chipsy. Niestety te przysmaki zawierają często wiele konserwantów, ulepszaczy i niezdrowych tłuszczów.

➡ surowe jaja, mięsa, ryby, nabiał - ze względu na możliwość zakażeń układu pokarmowego, przyszłe mamy powinny unikać np. sushi z surową rybą, serów z niepasteryzowanego mleka, tataru, kogla-mogla.

➡ napoje z dużą zawartością kofeiny - np. kawa, herbata. Przyszła mama nie musi całkowicie rezygnować z kawy, warto jednak nie przekraczać maksymalnej dawki kofeiny (około 200 mg na dobę).

➡ herbaty ziołowe - nie wszystkie napary ziołowe są bezpieczne w ciąży. Przed zastosowaniem warto zapytać osobę prowadzącą ciążę.

➡ wątróbka - pomimo tego, że jest doskonałym źródłem żelaza i witamin gromadzi także toksyny. Nie jest to produkt polecany w ciąży.

➡ używki - alkohol i tytoń to produkty kategorycznie zabronione w ciąży!

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta przyszłej mamy? Tego dowiecie się w 2 rozdziale kursu naszej szkoły rodzenia! https://szkolarodzeniaprenalen.pl/


według tekstu to tylko kawa i herbata zawiera kofeinę, otóż nie, kofeinę zawiera również : kakao, czekolada, napoje z guaraną, napoje gazowane, lody o smaku kawowym, tabletki przeciw bólowe i tabletki odchudzające . Warto czytać etykiety danych produktów :)
Odnośnik do komentarza
Gość Angelikka

Kiedy ja dowiedziałam się, że jestem w ciąży przestałam pić kawę, dodatkowo zaczęłam jeść więcej warzyw i owoców. Po konsultacji z lekarzem zaczęłam też brać [reklama usunięta] witaminy z kwasem foliowym. Oprócz tego zaczęłam chodzić na gimnastykę dla kobiet w ciąży. A tak to moje życie się jakoś szczególnie nie zmieniło, nasz syn już jest rok na świecie i wszytsko jest w porządku 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Tak. Zdecydowanie ograniczyłam mleko krowie. Niestety w ciąży przestało mi służyć. Za to pokochałam napój migdałowy, który dosłownie w hurtowych ilościach zamawiam [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Hej, jeśli jesteście kobietami w ciąży lub karmicie piersią zachęcam Was do wypełniania krótkiej ankiety odnośnie sposobu żywienia w ciąży i zażywanych suplementów. Ankieta jest w 100% anonimowa, a uzyskane dane pomogą mi i moim koleżankom zaliczyć przedmiot na studiach. Z góry bardzo dziękuję 🙂 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAHgRKPnamcuOF4jujFT-vSV_W1JNHBjdW5Elt2b_rP5yaxg/viewform?usp=sf_link

Odnośnik do komentarza

Oj powiem Wam, że sama przed ciążą i w trakcie ciąży zmieniłam wiele swoich nawyków żywieniowych. Kiedyś nie odżywiałam się dobrze, jednak w trakcie ciaży postanowiłam zrobic wszystko co najlepsze dla mojego malucha

Po pierwsze piłam dużo wody codziennie

Po drugie zrezygnowałam z jedzenia fast foodów na rzecz owoców oraz warzyw

Po trzecie postanowiłam ograniczyć cukier ( nie udało mi się go ograniczyć całkowicie ale jadłam o wiele mniej ciastek)

Jesli macie problemy z wprowadzeniem u siebie nowych zasad dietetycznych, polecam zajrzeć sobie do PZWL: https://pzwl.pl/Poradniki-medyczne/Ciaza-i-porod,3913745,k.html w księgarni jest wiele wartościowych ksiażek o odżywianiu się w ciaży. 

Odnośnik do komentarza
Gość kormorAnka

Ja nie rezygnowałam z niczego, starałam się tylko zachować we wszystkim umiar, a niezdrowe pokarmy wymieniać na lepsze jakościowo. 🙂 Moim odkryciem podczas ciąży stała się rodzinna masarnia "Herold" ze Zblewa. Zawsze gdy miałam ochotę na burgery to robiliśmy z partnerem domową, zdrowszą wersję z mięsem od nich - wychodziły przepyszne. Poza tym do dziś zajadam się ich wędlinami, a od ciąży minęło już trochę czasu. Smak ich wyrobów jest tak naturalny, delikatny, ale przy tym konkretny, że żadne inne produkty mięsne, które jadłam im nie dorównują. Każdemu, kto będzie miał okazję, polecam wejść do jednego z ich sklepów m.in. w Tczewie czy Starogardzie Gdańskim i spróbować ich wędlin - przepadniecie. 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...