Skocz do zawartości
Forum

Dziecko nie rosnie


Gość Nalia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc, zewzgledu na podejrzenie sączenia wód, muszę chodzić co tydzień do lekarza ginekologa na kontrolę dobrostanu płodu + crp. Wyniki są w normie, afi 12-14, ale , no właśnie... W zeszłym tygodniu dziecko miało szacowana wagę 1620g i wymiary:
- bpd 7.73
- hc 28.15
- AC 26
- FL 5.59 / 5.71 (dwa pomiary)

Natomiast dzisiaj waga 1690g i wymiary:
- bpd 8.01
- hc 29.31
- AC 26
- FL 5.91

Martwi mnie, że dziecko tak mało urosło przez tydzień , choć mój lekarz uspokaja, że jak się robi USG co tydzień, to właśnie może tak być, bo dziecko skokowo rośnie. Tydzień temu na patologii ciazy miałam Dopplera przepływów i były prawidłowe, bez cech centralizacji.
Dzisiejsze przepływy pępowinowej:
PI = 1
RI = 0.65
S/d 2.87
D/s 0.35
Ktg również prawidłowe.

Jaka.moze być przyczyną takiego zahamowania wzrostu? Czy może rzeczywiście tak być, że w tydzień dziecko mało rośnie, a potem.nadrabia?
:/ Trochę się martwię.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie pomiary wykonywane dzięki USG nie są aż tak dokładne jakbyśmy sobie tego życzyły :) wystarczy, dziecko będzie pod minimalnie innym kątem, a lekarz na ekranie kursorem zaznaczy 1mm bliżej. Są to pomiary orientacyjne. Dlatego nie warto mierzyć dziecka tak często :) nie masz się czym denerwować, maluch na pewno sobie rośnie i na podstawie tych wyników nie można mówić o zahamowaniu wzrastania. :)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam taką sytuację, Mikołaj zwalniał od 32 tc, ale rósł, lekarze nie zorientowali się odrazu choć ze względu na skrócona szyjkę i skurcze byłam cały czas w szpitalu, w 37/38 podjęli decyzje o CC. Mikołaj urodził się z waga 2340, zupełnie zdrowy dostał 10p. Nikt nie wie dlaczego dokładnie tak się stało. Przyczyn może być wiele, od przyczyn niezależnych od mamy np. Łożysko, kiepska Pępowina czy niska waga matki, po palenie w ciąży. U mnie nic nie pasowało prócz mojej drobnej Figury. Słyszałam o przypadkch, W których po porodzie wszystko okazywało się w porządku , jedynie usg zawiodło . Może spróbuj sobie zrobić usg na innym sprzęcie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...