Skocz do zawartości
Forum

Lekarz czy położna. Kto prowadzi lub prowadził Wasze ciąże?


Rekomendowane odpowiedzi

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości polecam tekst znaleziony w internecie

Szkoła rodzenia Prenalen
22 godz. ·

Położna, podobnie jak funkcjonuje to na zachodzie, może prowadzić ciążę przebiegającą fizjologicznie - jeśli pojawią się jakieś komplikacje przyszła mama kierowana jest do odpowiedniego specjalisty. Położna może skierować także przyszłą mamę na niezbędne badania oraz do lekarza ginekologa (do 10. tygodnia ciąży, w okresie między 11–14, 21–26, 27–32. tygodniem ciąży i po 40. tygodniu ciąży).

https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

Odnośnik do komentarza
Gość krysia60

Uważam,że jest nas coraz więcej, jesteśmy oddane swojej pasji jaką jest praca siostry położnej. Staramy się aby nasze podopieczne czuły się wyjątkowo w tych szczególnych 9 miesiącach. Nie widzę powodów dla których miałybyśmy zrezygnować z pomocy naszym pacjentkom.

Odnośnik do komentarza

~gosiaki
Jeśli w trakcie ciąży pojawią się problemy to kto zleci badania i ewentualnie wypiszę receptę?

Dla przypomnienia
Szkoła rodzenia Prenalen
22 godz. ·

Położna, podobnie jak funkcjonuje to na zachodzie, może prowadzić ciążę przebiegającą fizjologicznie - jeśli pojawią się jakieś komplikacje przyszła mama kierowana jest do odpowiedniego specjalisty. Położna może skierować także przyszłą mamę na niezbędne badania oraz do lekarza ginekologa (do 10. tygodnia ciąży, w okresie między 11–14, 21–26, 27–32. tygodniem ciąży i po 40. tygodniu ciąży).

https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

a jeśli ktoś chce bardziej zgłębić wiedzę na ten temat to odsyłam do
"zarządzenia nr 125 prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 22 grudnia 2016 roku w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez podmioty realizujące świadczenia koordynowanej opieki nad kobietą i dzieckiem oraz zmiany niektórych zarządzeń Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z przepisami ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Zapis o możliwości prowadzenia ciąży przez położną znajdziemy również w ustawie o zawodzie pielęgniarki i położnej."

Odnośnik do komentarza

~zuza2
Dla rozwiania wszelkich wątpliwości polecam tekst znaleziony w internecie

Szkoła rodzenia Prenalen
22 godz. ·

Położna, podobnie jak funkcjonuje to na zachodzie, może prowadzić ciążę przebiegającą fizjologicznie - jeśli pojawią się jakieś komplikacje przyszła mama kierowana jest do odpowiedniego specjalisty. Położna może skierować także przyszłą mamę na niezbędne badania oraz do lekarza ginekologa (do 10. tygodnia ciąży, w okresie między 11–14, 21–26, 27–32. tygodniem ciąży i po 40. tygodniu ciąży).

https://szkolarodzeniaprenalen.pl/

Zuza2
a może znalazłaś jakąś listę połoznych , bo ja chętnie zmienię swojego lekarza

Odnośnik do komentarza

~zosia_t
Moją pierwszą ciążę prowadził lekarz -koszmar:(, natomiast teraz jestem pod opieką położnej . Ciąża rozwija się prawidłowo dlatego nie ma potrzeby biegania do gin.

A czy położna zleca jakieś badania, kontroluje rozwój dziecka, czy opieka lekarza nie byłaby bezpieczniejsza?

Odnośnik do komentarza
Gość gwiazdka27

Dziewczyny, w Polsce chcą wprowadzić taki model jak jest na wyspach: że do lekarza tylko gdy faktycznie trzeba. Nie wiem jak u Was - ja jak szłam na wizytę to mierzenie, ważenie a nawet ktg wykonywała położna. Lekarz tylko USG i sprawdzał czy szyjka ok...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...