9 miesięcy, ciąża

Dieta w ciąży

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~beti97

~beti97

wszystko zależy od tego jak się czujesz :) jedz wszystko z głową. może więcej warzyw i owoców troche :)

nooola

nooola

Coś takiego wyczytałam:
Warto wdrożyć 5 zróżnicowanych posiłków, pełnych witamin - Wasza dieta powinna być zbilansowana i dostarczać niezębnych wartości odżywczych. Nie rezygnujcie z warzyw strączkowych, pomidorów, czosnku, cebuli, ryb i nabiału - jeśli nie ma ku temu wskazań.

55288 nooola Kobieta, 27 lat, Gdańsk
~nanushka

~nanushka

Dzięki, tak w sumie myslalam, ze raczej zdrowo d tego podejsc. ale jak np kwestia kawy? niektore piją, niektóre odradzają

mamusia899

mamusia899

Szkoła rodzenia Prenalen
6 marca o 13:59
W czasie ciąży warto jednak zrezygnować lub ograniczyć niektóre "smakołyki":

➡ wysoko przetworzona żywność - np. fast foody, chipsy. Niestety te przysmaki zawierają często wiele konserwantów, ulepszaczy i niezdrowych tłuszczów.

➡ surowe jaja, mięsa, ryby, nabiał - ze względu na możliwość zakażeń układu pokarmowego, przyszłe mamy powinny unikać np. sushi z surową rybą, serów z niepasteryzowanego mleka, tataru, kogla-mogla.

➡ napoje z dużą zawartością kofeiny - np. kawa, herbata. Przyszła mama nie musi całkowicie rezygnować z kawy, warto jednak nie przekraczać maksymalnej dawki kofeiny (około 200 mg na dobę).

➡ herbaty ziołowe - nie wszystkie napary ziołowe są bezpieczne w ciąży. Przed zastosowaniem warto zapytać osobę prowadzącą ciążę.

➡ wątróbka - pomimo tego, że jest doskonałym źródłem żelaza i witamin gromadzi także toksyny. Nie jest to produkt polecany w ciąży.

➡ używki - alkohol i tytoń to produkty kategorycznie zabronione w ciąży!

--

rodzę z Prenalen

55627 mamusia899 Kobieta, 29 lat, Gdańsk
mamusia899

mamusia899

nanushka - masz odpowiedź odnośnie kawy. zwróć uwagę jeszcze na wątróbkę

--

rodzę z Prenalen

55627 mamusia899 Kobieta, 29 lat, Gdańsk
~zuza2

~zuza2

ja jem wszystko na co mam ochotę, w pierwszym trymestrze dieta opierała sie przede wszystkim na mleku i suchych bułkach, ale teraz pozwalam sobie na wiele

~migdal

~migdal

wydaje mi się że nasz organizm sam wie co jest dla nas i naszego maluszka najlepsze, zapewne nie sięgamy po produkty z "chemią" a staramy wybieramy w zdrową żywność

~gosiaki

~gosiaki

dziewczyny a jakie herbaty ziołowe polecacie, gdyz nie mogę od nikogo uzyskać jednoznacznych odpowiedzi ?

~mika2

~mika2

w czasie ciąży pije herbaty czarne (zalewam liście herbaty wrzątkiem, tyle wody aby zakryły liście, po 10 sek. zlewam napar i ponownie zalewam wrzątkiem ale już normalną ilością wody), lubię też herbaty czerwone, zawierają żelazo i co najważniejsze eliminują poranne mdłości a wieczorem uspakajają mnie

~2mila

~2mila

do nooola • 12.03.2018, 16:37

piszesz że wdrożyć 5 posiłków u mnie jest teraz "55":) posiłków, ciągle jestem głodna czy też tak macie?