Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Mąż chce Tosię ale dla mnie nie bardzo. Ja sobie na pierwszy rzut Matyldę wymyśliłam ale oczywiście kupa innych pomysłów przychodzi do głowy. Chłopak miał być Czarek albo Robert a dziewczynka znów kombinacje. Ja już mam Emilkę.

Aniołkowa widzę, że u Ciebie jak nie urok to sraczka. (takie powiedzenie) współczuję z tym zębem. W pierwszej ciąży musiałam usuwać 8 w 3 mcu. Co do radości to mój mąż bardziej się cieszył ja to jakoś przyjełam z szybszym biciem serca ale pomału wkońcu mogę za wyprawką się rozglądać. W końcu o wózku, o łóżeczku porozmawiać ze spokojem bo wiem na 100% będzie dzidziuś.

Oczywiście problem jaki wózek wybrać. Możemy Maxi Cosi odkupić od znajomych albo porozgladac się jeszcze.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3d3jwghb3.png

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kq13y8ttf.png

Odnośnik do komentarza

No to wbijaj do lekarza, albo wieczorem na patologie do szpitala. Od pisania na forum strach Ci nie minie. Może sobie coś tam po prostu naruszyłaś tym
aplikatorem. Jak pobierano mi wymaz i cytologię i miałam wziernik, to lekarka mówiła że efektem może być delikatne plamienie. Tylko i tak lepiej to chyba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Hej.
Przepraszam, że się wtrace.
Ja również oczekuje szkraba na listopad wiec podczytuje Was od czasu do czasu.

Aniolkowa 2014 z racji poprzedniej ciąży ze skracajaca szyjka prawie całą ciążę brałam luteine i niestety w tej ciazy tez mnie nie minie branie jej cala ciążę. Z tego co się orientuje (co prawda ulotkę czytałam prawie 2 lata temu) ale dla kobiet w ciąży zalecane jest aplikowanie luteiny palcem a nie aplikatorem... chyba, że się coś zmieniło to przepraszam.

https://www.suwaczki.com/tickers/43ktpx9in01r68vk.png

Odnośnik do komentarza

Sandra super wieści!!! :) teraz tylko się cieszyć ciążą i dzidzusiem!
Aniołkowo dawaj znać co i jak po wizycie. Trzymam kciuki żeby wszystko było okej.
Sylwia zazdroszczę wakacji! Ja dziś po przeziębieniu wróciłam do pracy a wakacje mamy dopiero na koniec lipca zaplanowane więc jeszcze trochę. Jesli chodzi o płeć to u nas wstępnie ma być chłopak i miałam to na ostatniej wizycie potwierdzić ale tak się ułożył maluch że nic nie było widać, a szkoda bo też już bym chciała wiedzieć :) A teraz muszę czekać do lipca.

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny :) Czytam Was od początku i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona. Po nieciekawych doświadczeniach i kiepskim starcie, jestem już spokojniejsza i mam nadzieję, że już będzie wszystko OK.
Aniołkowa, trzymam za Ciebie kciuki i bardzo Tobie kibicuję, reszcie dziewczyn, które już wiedzą, co tam noszą pod serduszkiem, pozytywnie zazdroszczę. Ja być może za tydzień się dowiem, a jak dziecię nie będzie "ustawne", to na początku lipca mam połówkowe, wtedy będzie trzeba je zdemaskować.
Wszystkim życzę udanych wakacji i cieszę się, że spęvdzę mile czas do listopada w tak miłym towarzystwie :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny, kochanej jesteście.

Sylled i agatka2017 witajcie i piszcie częściej co u was.

Założyłam wątek i obiecałam że ten pierwszy wpis jakiś fajniejszy zrobię tak więc mój pomysł to:
Nick z forum imię jeśli się zgodzicie wiek do tego wstępne daty porodu i płeć tak żeby w miarę mieć to w kupie heheh. Chyba że macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie i napiszcie na prv imię, datę porodu, wiek i płeć jak znacie i będziemy potem tylko modyfikować.

Ruchu chyba coraz wyraźniejsze są. Takie bardziej pstykanie w brzuszku. Wyraźniejsze od około tygodnia czasu. Oczywiście najczęściej w nocy lub po jakimś dobry jedzonku jak oczywiście chwilę siedzę. Czasem rano się coś odezwie. Teściowa dopytuje każdego dnia czy już czuję a h.. ją to interesuje, moja sprawa, nikomu nie mówię bo to tylko moje i tej małej w brzuszku. Po co się ona dopytuje zechce się pochwalić to powiem i już prawda.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3d3jwghb3.png

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kq13y8ttf.png

Odnośnik do komentarza

Aaa i na szkołę rodzenia się zapisałam a co. W pierwszej ciąży nie chodziłam bo mąż był sceptyczny [zresztą do czego on nie jest sceptyczny] a teraz sobie pójdę chodź mnie wyśmiał w sumie bo przecież rodziłam już i noworodka w domu miałam. Szkołę mam za free jedyni wypisuje się deklaracje na położoną, która prawdopodobnie prowadzi zajęcia i pracuje w szpitalu gdzie będę rodzic więc fajnie się będzie poznać. Szkoła ma być raz w tygodniu przez 10 tygodni więc fajnie bo poznam mamy z okolicy. Szpital mam dosłownie 3 ulice prostopadłe od domu ale pierwszej córki tam nie rodziłam bo nie miał wtedy dobrej opinii i mąż wywiózł mnie do szpitala 20km dalej i żałuję baaaardzo. No ale na błędach się człowiek uczy. Więc wstępny plan mam.

Hm... Chyba jednak bardzo zaczęłam się cieszyć tą maleńką istotką w brzuszku. Ale fajnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3d3jwghb3.png

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kq13y8ttf.png

Odnośnik do komentarza

Ojeja my pierwszy dzień na wakacjach a córka ma jakaś biegunkę... podejrzewam ze niestety od placków ziemniaczanych w knajpie,bo po tym się zaczęło.. teraz muszę jej trochę pogotować a miałam nadzieje ze trochę odpocznę od tego.zobaczymy jak będzie jutro.
Ja już czuje wyraźnie ruchy maluszka.od zeszłego tygodnia jakoś środa-czwartek odezwal się maluszek puknieciami, a potem kolejnego wieczoru nawet mąż czuł pod ręka.teraz tez się wiercił trochę :)

Odnośnik do komentarza

Jest ok
Mała jest spora (czemu mnie to nie dziwi )
Jutro zaczynam 17 tc mala ma 15 cm .
Krew była od aplikatora-nie wiem jakim cudem nie doczytałam .
Mam pobrane wymazy -odnośnie bakterii bo przy szwie trzeba pilnować .
Waga moja jest jeszcze niższa .
-7kg od pierwszej wizyty w ciazy .
Bol spojenia to jest dramat.
Dostałam leki jakieś .
Mam uczucie jakby mnie ktoś tam skopal .
Jak wstaje to mam wrażenie ze mi wszystko wypadnie .
Dr mi powiedział ze jak 12 lipca na wizycie będzie ok to może pozwoli mi na kilka dni urlopu .
Ale z tym bólem to ja nie dam rady

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

Odnośnik do komentarza

Aniołkowa trzymaj się! Najważniejsze że z dzidzia wszystko w porządku! Silne jesteśmy damy radę!
Sylwia u nas to samo w weekend. Dwa dni odpoczynku a mały ze żłobka jakąś biegunkę przyniósł. Na szczęście już mu przeszło. Mam nadzieję że u Was też już okej.
Zandra też się zastanawiam nad jakąś szkołą rodzenia albo takimi spotkaniami dla młodych i przyszłych mam. W poprzedniej ciąży chodziłam na ćwiczenia ale teraz to mam ochotę tylko siedzieć i się nie ruszać hehe :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) widze, ze u was temat rozszalal sie na calego przez te kilka miesiecy :) szukalam jakiegos forum dla listopadowek, bo mysle, ze fajnie solidarnie wyczekiwac malucha no i z kims pogadac. Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona. Jestem juz mama coreczki - 26 grudnia konczy 10 lat. No i teraz oczekuje synka. Termin mamy na 11 listopada, choc mam cicha nadzieje, ze moze uda sie zrobic prezent tatusiowi na urodziny 10 listopada :) Maluch juz calkiem niezle bryka w moim brzuszku :D dotychczas najgorszym przezyciem byl pierwszy trymestr - armagedon doslownie, zupelnie inaczej niz z mala - wtedy na dobra sprawe nie wiedzialam, ze jestem w ciazy

Odnośnik do komentarza

Aniolkowa cieszę się, że u Ciebie wszystko ok.
Ladyiss witaj, mam dokładnie ten sam termin 11.11. Choć pewnie urodze prędzej, może nawet pod koniec października, bo u mnie niestety cesarka (już trzecia), a z malutkim miałam wyznaczona na 38 tc.
U mnie wszystkie ciążę przebiegają bez objawowo. W pierwszej były problemy z racji uszkodzonego genu o czym wtedy nie wiedziałam i w związku z czym bardzo szybko, bo w 13 tc odplynely nam wody płodowe. Kolejna ciąża i obecna przebiegają bez zastrzeżeń, zapewne dzięki leków które przyjmuje. Ale w żadnej ciąży nie miałam wymiotów, mdłości, nawet zgaga występowała sporadycznie, a w ciąży byłam już i z dziewczynka i z chłopcem.
Nadal nie mam wymyślonego imienia dla córeczki. Trochę czasu jeszcze jest, ale stresuje się, że nie mogę do malutkiej mówić po imieniu. Ostatnio myślę, nad Amelka i Milenka.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza

Obcina, bo nie można używać emotikonek.

U mnie teoretycznie powinna być cesarka, bo pierwszy poród zakończył się nieplanowaną cesarką, ale coś przebąkują, że jakby blizna pozwoliła to będzie sn. W sumie sama nie wiem co myśleć, bo i cesarka mi się nie podobała i rodzić naturalnie po pierwszym razie się boję. Poproszę o opcję nr 3 ;PPPP

Odnośnik do komentarza

Hejooo, mamuski ale zescie polecialy z tematem. Staram sie Was czytac, ale wciaz czasu brak na pisanie. W pracy ostatnio niewiadomo w co rece wlozyc tyle do zrobienia, w domu tez nudy nie ma. Na szczescie juz prawie ogrod skonczony, a w kazdym razie najgrubsza robota zrobiona. Teraz kosmetyka zostaje, ale to juz bez pospiechu. Jak juz sie swoj domek urzadza na lata to nie ma co na szybcika, takie moje zdanie.

Zandra88, nawet nie wiesz jak ja sie bardzo ciesze z Twojego wyniku. Gratuluje coreczki i czekam na info w pt po polowkowym. Ja mam swoje jutro i mam nadzieje, ze uda nam sie ustalic plec, bo ja juz chce po malu kompletowac to i owo ;)
Jesli chodzi o pierwszy post, to ja jestem jak najbardziej za. Pamietam w pierwszej ciazy, kazda z nas miala zrobione suwaczki w tym poscie z odliczaniem a po urodzeniu pod nim info o dacie urodzenia, imieniu, wadze itd.
Ja na szkole rodzenia nie bylam w pierwszej ciazy, a teraz to chyba tutaj nawet nie ma czegos takiego. Wydaje mi sie, ze ta funkcje pelni polozna, ktora przychodzi na wizyty domowe i robi pogadanki na rozne tematy. Natomiast na pewno jest to fajny czas, kiedy spotykasz sie z innymi kobietami w podobnym wieku ciazy i mozecie sobie na luzie pogadac o dolegliwosciach, bez krepacji i czasami dziwnych komentarzy np. znajomuch bezdzietnych.
Jesli chodzi o szpital, to z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze ten najblizej zazwyczaj okazuje sie najlepszym rozwiazaniem, a jesli chodzi o opinie, to wg mnie sa one bardzo subiektywne i tak na prawde wszystko zalezy od osoby na ktora sie trafi danego dnia i jaki bedzie miala humor. Swoj pierwszy porod wspominam bardzo dobrze, mimo ze szpital uniwesytecki, a tam przeciez studenci i stary taki budynek i oponie o personelu niekoniecznie super. Przy porodzie byla sama polozna, lekarz nie zdazyl, skurcze parte 20 min, a wczesniej 3h oczekiwania na rozwarcie. Polozna z bardzo dobrym podejsciem, sama zaproponowala porod na kucaka i bylo to chyba najlepsze co moglo mnie spotkac. Takze jak dla mnie, opinie jakie mozna wyczytac to nie jest wyznacznik. Teraz np bede rodzila w szpitalu w ktorym nie ma lekarza poloznika, sa tylko polozne i w razie komplikacji jest sie przewozonym do innego szpitala, ale to nie jest problem dla nikogo i jest to organizowane bardzo sprawnie.

Nowe mamusie, super ze wciaz nas przybywa, bedzie sie dzialo jak zaczniemy wykluwac nasze maluszki :)

Aniolkowa, alez Ty sie kochana masz z tymi roznymi roznosciami i jeszcze do tego zab. U mnie na szczescie obeszlo sie bez wizyty u stomatologa, dziaslo sie prawie juz wygoilo, ale mam je bardzo wrazliwe i krwawia przy najmniejszym zadrasnieciu. Ponoc to normalne, bo ilosc krwi w organizmie sie zwieksza i moga byc tego takie skutki. Mialam tez kilka razy krwotok z nosa, tak bez niczego przy smarkaniu, albo po prostu. To chyba kwestia lekkiego przemeczenia. Mi mdlosci minely juz kilka tygodni temu, ale od dwoch dni rano znowu mam takie szarpania nieprzyjemne. Takze Aniolkowa baaaardzo Ci wspolczuje, ze wciaz sie z tym borykasz, bo to jest wycienczajace. Dobrze, ze mimo utraty na wadze dzidzia przybiera, to dobry znak. Trzymaj sie cieplutko.

MadziaZ, taka to chyba juz jest rutyna w PL, ze cesarke robi sie na 2 tygodnie przed planowanym porodem SN. Na pewno jest to na podstawie jakis wytycznych. U nas z imieniem jeszcze nawet nie padly typy. Syna urodzilam Bartosza, ale jak malzonek moj zobaczyl bobka to stwierdzil, ze to na pewno nie bedzie Bartus, i tak zostal dzidzio Piotrem. Moze jutro jak uda sie potwierdzic plec to cos pomyslimy, na razie jest czas.

Ana5, kazda opcja ma plusy i minusy, a urodzic trzeba cholerka. Niestety brak bramki nr 3 ;) jeszcze przez wifi sie nida ;)

Sylwia84, jak wakacje ? Corcia doszla do siebie i mozecie wypoczywac bez stresow ??

Skowronka, mam nadzieje ze to nie jakis paskudny wirus z przedszkola i noe zarazilas sie ??

Ojjjj, nie wiem czy udalo mi sie choc troszke Was nadrobic, ale staralam sie skupic, co ostatnio nie przychodzi mi latwo.
Postaram sie jutro dac znac co po wizycie w szpitalu :)

Odnośnik do komentarza

Oooo wiem, Zandra88 pisalas o wozku Maxi Cosi od znajomych. Wiesz moze jaki to model ?? Ja chyba juz zdecydowalam, ze kupujemy wlasnie Maxi Cosi ale nie Stelle, tylko Adorre. Tak jak wczesniej pisalam, ja mam bardzo dobre zdanie o tej firmie i bylismy bardzo zadowoleni z Mury4, ktora nam sluzyla ponad 2 lata. Tak na prawde, to chyba nawet za bardzo nie bralam pod uwage innych firm, takie mam przekonanie do Maxi Cosi.

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny:) witajcie mowę koleżanki fajnie ze się odezwalyscie :)
U nas z biegunka już temat ogarnięty ale po tych plackach w ogóle nie jadamy w knajpach bo jedzenie jest przeochydne. Czy Wy tez macie ochotę na ziemniaki? Ja wczoraj ze względu na te biegunkę Amki zrobiłam na obiad gotowane w mundurkach,do tego serek z ogórkiem,koperek,masełko.no lepszego obiadu nie jadłam ever,a może to to morskie powietrze i obiad na podwórku? W każdym razie ziemniaki są the best :) przy okazji to ja i moj brzuch

monthly_2018_06/listopadowki-2018_67944.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak ja zazdroszczę wszystkim pobytu nad morzem -za rok na bank w 4 pojedziemy .
Kurczę kobitki tak serio ciążowo wygladacie fajnie- wiem że dzieli nas parę tyg w terminach .
Mam nadzieję ze to 14 lipca nie będzie się u mnie rzucać w oko..
Cały czas żartuje że efekt jojo.
14 mój będzie chrzestnym i mam nadzieję ze będę z nim w tym dniu .
Zrobię wszystko aby jeszcze nie było widać ..
Okropna jestem ale czuję taka satysfakcję
Im dłużej mnie nie obczaja tym lepiej .
Jeszcze to moje kacze chodzenie od spojenia może mnie sprzedać .

Odnośnie wózków przemecze się z naszym tako w zimie a na lato kupimy jakąś fajną spacerowke nasza "krowa" potrafi popsuć humor.
Kornelia za gondoli wyrosła mając ok 4-5-msc bo miała wtedy prawie 80 cm a ze wcześnie siedziała wręcz wstawala w wózku to spacerowke była uruchomiona jeszcze we wakacje .
To jesli mala odziedziczy wzrost albo przyrost po starszej to może być ciekawie
Dlatego wg mnie podstawą jest długa gondola.

Muszę się zgłosić do ortopedy może ten pas dostanę

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...