Skocz do zawartości
Forum

Początek ciąży, wizyta u lekarza.


Gość Jassmine.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jassmine.

Witam serdecznie. Może nie powinnam zaczynać nowego wątku, ale nie mogę tu niczego znaleźć co by było dobrą odpowiedzią na moje pytanie. Otóż, byłam u ginekologa 30 stycznia. Powiedział mi wtedy, że mam się zjawić w 12tygodniu (z wynikami badań zrobionych tydzień przed wizytą). Mój problem polega na tym, że nie bardzo wiem jak to jest liczone i "który" to ten 12tc. 30.01 lekarz powiedział, że to 6 tydzień i wyznaczył mi datę porodu na 20.09.18 wg obliczeń i różnych aplikacji w telefonie wychodzi mi na dzień dzisiejszy 10tc , a wg tego co mówił lekarz to 8tc. Mam się zgłosić na wizytę za dwa tygodnie czy za 4? Jest tu jakaś mądra Pani, która umie mi to wytłumaczyć? Bardzo proszę, to moja pierwsza ciąża i nieco się denerwuję. Pozdrawiam, Jassmine

Odnośnik do komentarza

Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Lekarz pewnie wyliczył ci wiek ciąży npdst. USG. Z braku innych opcji tego się musisz trzymać.
Nie bardzo wiem jak liczysz wiek ciąży na kalkulatorach internetowych, skoro nie znasz daty ostatniej miesiączki.
Do lekarza umów się zgodnie z jego wyliczeniami, czyli 6 tygodni od ostatniej wizyty.

Odnośnik do komentarza

Na kalkulatorach podając datę zapłodnienia i datę porodu. I zawsze wychodzi mi te dwa tygodnie więcej niż powiedział mi lekarz, stąd moje pytanie kiedy mam pójść na wizytę.
Wstępnie jestem napisana na 8 marca. Czyli dokładnie te 6 tygodni po ostatniej wizycie.
Dzięki bardzo za odpowiedź :) pozdrawiam

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...