Skocz do zawartości
Forum

Borelioza w ciąży


Gość Bacha

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któraś z Was miała świeże zakażenie boreliozą i jest w ciąży? Ja zrobiłam test zupełnie przypadkiem i proszę bardzo. Miałam już podany wcześniej antybiotyk ale zanim zaszlam w ciążę ale na teście wyszła nadal borelioza. Teraz mam zrobić test taki dokladniejszy koszt około 500 zł. Jak coś wyjdzie to antybiotyki znów. Czy to bezpieczne co mówią na ten temat wasi lekarze ? Jestem w 15 tygodniu ciąży.

Odnośnik do komentarza

Niestety boreliozy bardzo trudno się pozbyć.Z tego co mi kiedyś lekarz mówił w ciąży nikt tego nie leczy więc moim zdaniem nie ma sensu robić teraz dokładnych testów które potem i tak będzie trzeba powtórzyć.Zqpytaj lekarza co o tym myśli.

Odnośnik do komentarza

No właśnie mój lekarz podaje antybiotyk wprawdIe nie jest udowodnione że borelioza ma wpływ na płód ale ona podaje chyba duo coś tam nie pamiętam. Ja bym tego nie ruszała aż urodze. Sama nie wiem co dobre i lepsze.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna21

Niestety ze znalezieniem dobrego lekarza odnośnie boreliozy może być trudno. Możesz poczytać więcej o tym jak postępować w przypadku ukąszenia kleszcza, czy nawet jak już pojawi się rumień. Im wcześniej rozpoczniesz odpowiednie leczenie tym lepiej. Lekarz powinien przede wszystkim przepisać antybiotyki. W przypadku ciąży jest trudniej, więc nie rób nic na własną rękę, tylko w konsultacji z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość Myśka34

Witam. Mam podobny problem, zanim zaszłam w ciążę zrobiłam test ELSA, wyszło stare zakażenie bolerioza. Kiedy już byłam w ciąży, w pierwszym trymestrze zrobiłam test Western Blot, wyszło z niego świeże zakażenie. Nie miałam i nie mam żadnych niepokojących objawów, kleszcz ugryzł mnie jakieś 25 lat temu. Badania robiłam jako kolejne, diagnozujace powiększone węzły chłonne (3 lata temu powiększyły mi się węzły nadobojczykowe, po antybiotykoterapii zmniejszyły się, ale nadal są nieco wieksze). Test na bolerioze był robiony na zasadzie "wszystkie wyniki ma Pani dobre, a zróbmy jeszcze na cytomegalie, mononukleoze i bolerioze". I wyszła bolerioza. Mój lekarz go ekologiczne po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych nie przepisał mi żadnych leków. Czytam i czytam co piszą na necie i jestem przerażona boję się o dziecko. Czy powinnam w takiej sytuacji przejść kuracje antybiotykową?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...