Skocz do zawartości
Forum

Owinięty maluch pępowiną w 30tc


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Kobietki. Udzielam się na forum w wątku " Marcoweczki" ale żadna z mam nie ma tego problemu co ja..jestem w 30tc i dzisiaj dowiedziałam się że mój maluch ma owiniętą pępowinę wokół szyjki. Pierwsze co szok, niepokój, lęk.. To moje pierwsze maleństwo i naprawdę bardzo się martwię.Razem z mężem i rodzina bardzo oczekujemy naszego potomka. Moze któraś z Was ma lub miała podobną sytuację i razem będziemy mogły się wspierać albo chociaż dodacie mi otuchy?
Ogólnie lekarz(NFZ) powiedział mi że nie powinnam wpadac w paranoje i tak się zdarza,następna wizyta 13.02 i mam kontrolować ruchy małego,ale martwię się że nie będę potrafiła określić czy rzeczywiście coś mu się dzieje..
Juz prywatnie umówiłam się na dodatkowa konsultacje w czwartek ale powiem szczerze że każdy dzień będzie dla mnie ogromnym stresem.
Może któraś z Was miała taki sam przypadek i szczęśliwe rozwiązanie?
Pozdrawiam przyszłe Mamusie.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,lekarz nic takiego nie mówił. Raczej chodziło mu o to że jak ruchy będą słabsze to żebym je kontrolowała, zanik to chyba logiczne że od razu IP. Dzisiaj rozmawiałam z położna ze szkoły rodzenia to Powiedziała że ciężko będzie mi samej stwierdzic czy ruchy dziecka są za słabe albo zbyt gwaltowne bo różnie dzidzia reaguje ale jak będę tylko zaniepokojona to mam jechać, nie ważne czy czuje czy nie, muszą mnie przyjąć i zbadac . Ale właśnie pytanie czy da się to określić, do tej pory mój mały rusza się o różnych porach i raz jest mało aktywny innym razem o tej samej porze jest jak atleta w brzuszku , ja sama wstaje raz wcześniej raz w południe, zależy jak późno się kładę spać gdyż nie mam obowiązku wstawac..myślę że liczenie samych ruchów będzie w późniejszym okresie ciąży. Jutro idę na wizytę prywatnie, mam nadzieję że Pani doktor bardziej będzie w stanie mi to wytłumaczyć, może się też uspokoję..wiem że młody to wyczuwa ale nie potrafię o tym nie myśleć..

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam że jak w ostatniej ciąży pytałam lekarza czy właśnie np.dziecko nie jest okręcone pępowiną to powiedział że przez USG nie da się tego stwierdzić i że dopiero przy porodzie wyjdzie.Takze nie wiem jak twój tak wcześnie to wykrył.
U mojej szwagierki np.maly miał pępowinę wokół szyi i dopiero jak po 3 dniach bezskutecznego wywoływania zrobili cesarkę to się o tym dowiedzieli.Nie miał szans urodzić się naturalnie.Byl już trochę podduszony i wymęczony.Mysle że gdyby dało się takie rzeczy sprawdzić wcześniej możnaby uniknąć tego typu sytuacji.Jednqk podobno jest to nie do przewidzenia.

Odnośnik do komentarza

mamusiaszczesciara moja intuicja ciągle się zastanawia czy na pewno sygnały które odbiera są dobre czy nie...
Akemi położna tez zapytała jak on to zobaczyl..lekarz ma różne opinie ale raczej więcej tych dobrych..przyglądał się małemu na usg i nagle włączył przepływ krwi, pokazał się przy główce małego, nie mówię że nagle gruba niebiesko - czerwona krecha się ukazala ale było widać, potem włączył przepływ krwi na głos i było widać regularne uniesienia..ale o tym co zobaczył dopiero powiedział jak się ubrałam i rozmawialiśmy, pewnie się domyślał że wpadnę w panikę od razu..nie zdążyłam się dobrze przyglądnąć..ale dzisiaj na pewno to zrobię prywatnie. Ogólnie jeżeli chodzi o usg czytałam naprawde mnóstwo stron, sprzęty są coraz lepsze i naprawdę można to dojrzeć..

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.Ja właśnie wróciłam z wizyty,Lekarz powiedziała że młody nie ma zawiniętej pępowiny ciasno,tylko luźno leży wokół szyi i idzie wzdłuż ciała, do tego jest dość gruba także młody będzie dużym chłopakiem..niby trochę mnie uspokoiła ale i tak się będę martwić, mam liczyć ruchu w sensie do 50 , jeżeli w ciągu dnia jest mniej to warto podjechać na kontrolę na ip ale nie kazała się denerwować bo maly będzie się ruszał jeszcze więc może całkowicie się odwinie..na razie jeszcze nie umówiłam się na wizytę, w sumie nie wiem czy 1 czy 6...jak myślicie?

Odnośnik do komentarza

A ja ci porad ze żebyś znalazła nawet używany detektor tętna. Ja miałam uzywany. Za grosze można kupić a w takiej właśnie sytuacji uspokaja mamę. Moja mała była owinięte 2 wokół szyi. Też na ust to sprawdzili zrobili przepływy i nie było zaciśnięte. Tyle że ja byłam w 35tyg. A z racji ze moja mała dużo się kręciła to zrobili mi cc w 36tyg. Ale też dużo mi ten detektor uratował nerwów.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i oby maluch się jeszcze przekrecil

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

magalena3
A ja ci porad ze żebyś znalazła nawet używany detektor tętna. Ja miałam uzywany. Za grosze można kupić a w takiej właśnie sytuacji uspokaja mamę. Moja mała była owinięte 2 wokół szyi. Też na ust to sprawdzili zrobili przepływy i nie było zaciśnięte. Tyle że ja byłam w 35tyg. A z racji ze moja mała dużo się kręciła to zrobili mi cc w 36tyg. Ale też dużo mi ten detektor uratował nerwów.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i oby maluch się jeszcze przekrecil

W sumie to kolezanka ma racje ja mialam od początku i nie pomyslalam o tym ale rzecz przydatna w takich sytuacjach bo jak maluch spal to tez byl pod kontrolą .

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

Odnośnik do komentarza

Pomarańczka na szczęście młody cały czas się rusza także nie mam potrzeby chodzenia na ktg jakby się mało ruszał to bym leciała od razu
Magalena sprawdzałam ale nie ma w moim mieście żadnego, kawał drogi ode mnie jest do kupna uzywany i to jeden z tańszych :( czytałam że czasem można źle interpretować dźwięk co może bardziej dezorientować rodziców..
Na razie jestem spokojniejsza bo młody się rusza w ciągu dnia aczkolwiek czasem jak kopie mocniej to się martwię że się dusi :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...