Skocz do zawartości
Forum

Łożysko na bliźnie po cc


Gość Akemi

Rekomendowane odpowiedzi

Często tak się dzieje po pierwszej cc. Łożysko przyrasta do blizny. Ja byłam po cc i lekarz od początku mi to łożysko monitorował z tym że ja nie miałam przyrośniętego do blizny ale początkowo przodujące. Z czasem jak dziecko i brzuch rosły moje łożysko podniosło się i nie zasłaniało ujścia pochwy. Nie wiem jak jest w przypadku przyrośniętego, podejrzewam, że może to być niebezpieczne dla dziecka i matki. A co mówi lekarz? To jakiś zaufany ginekolog?

Odnośnik do komentarza

nie dokonca rozumiem pytanie ale jeśli łożysko poprostu jest akurat na tej ścianie to nic, może się jeszcze przemieścić. nie wiem jak porod poniewaz jeśli w normalnej ciąży łożysko jest w tym miejscu to rodzi się tak samo tzn naturalnie natomiast w przypadku już przebytej cc, nie wiem jak miałby być wykonany 2 zabieg ale myślę że lekarz natnie tak by nie uszkodzić łożyska np w innym miejscu niż poprzednia blizna i będziesz mieć 2 blizny . natomiast jeśli chodzi o to że łożysko wroslo się w blizne po cc to już musi zostać ciąża usunięta jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

No niestety jeśli łożysko jest wrośnięte w blizne po cc to chyba ciąża nie ma szans i pozostaje usunięcie dla własnego zdrowia bo może dojść do krwotoku. Siostra miała ale zarodek się zagniezdzil w bliznie po cc i wtedy byla to już ciąża ektopowa tzn pozamaciczna. Choć historia zna przypadki gdzie ciąża pozamaciczna się rozwinela ale w przypadku mojej siostry mogło dojść do pęknięcia blizny i było to zagrożenie życia. nie wiem czy jeśli łożysko się wroslo czy może dojść do tego samego. jednak łożysko a dziecko to różnica.

Odnośnik do komentarza

osobiście będąc w takiej sytuacji zdecydowalam się na zabieg gdyż szansę na donoszenie ciąży są minimalne a mam dziecko dla którego muszę żyć. Ale ja nie jestem katoliczka, choć nie popieram aborcji to jednak w wypadku śmierci mojej i dziecka niestety bym się poddala zabiegowi. Natomiast zależne jest to też od wiary gdyż jednak jest to zapłodnienia komórka jajowa wiec nowe życie. A wiara nakazuje poddać się woli Boga. Czyli dziecko musi umrzeć śmiercią naturalną a to czy kobieta też umrze już jest ta wolą Boga. Ja bym nie zaryzykowala.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem cię,to bardzo trudna kwestia.Sama nie wiem co bym zrobiła.Z jednej strony tak jak piszesz to już życie a z drugiej mam 3 wspaniałych dzieciaków w domu i świadomość że mogłabym je opuścić łamie mi serce.
Zobaczymy jak się sprawa rozwinie,bo póki co to wczesna ciąża.

Odnośnik do komentarza

Hejka. Ja miałam łożysko na Bliznie po cc. Dowiedziałam się w dniu planowanego drugiego cc. Bałam się że dostanę krwotoku. Lekarz rezydent powiedział że mam dobrego operatora i żebym się nie martwiła. Moje drogie do domku szłam z hemoglobiną 11.5 g/dl. Żadnych krwotokow, komplikacji nie miałam :) nie martwcie się na zapas :) pozdrawiam mamuśki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...