9 miesięcy, ciąża

Łożysko na bliźnie po cc

~Akemi

~Akemi

Czy któraś z was miała taki problem?Jak przebiegała taka ciąża i poród?Problem nie dotyczy mnie bezpośrednio ale osoby z mojej rodziny.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pomarańczka

Pomarańczka

Często tak się dzieje po pierwszej cc. Łożysko przyrasta do blizny. Ja byłam po cc i lekarz od początku mi to łożysko monitorował z tym że ja nie miałam przyrośniętego do blizny ale początkowo przodujące. Z czasem jak dziecko i brzuch rosły moje łożysko podniosło się i nie zasłaniało ujścia pochwy. Nie wiem jak jest w przypadku przyrośniętego, podejrzewam, że może to być niebezpieczne dla dziecka i matki. A co mówi lekarz? To jakiś zaufany ginekolog?

58049 pomaranczka Kobieta, 29 lat, Łódź
~AnonimAky

~AnonimAky

nie dokonca rozumiem pytanie ale jeśli łożysko poprostu jest akurat na tej ścianie to nic, może się jeszcze przemieścić. nie wiem jak porod poniewaz jeśli w normalnej ciąży łożysko jest w tym miejscu to rodzi się tak samo tzn naturalnie natomiast w przypadku już przebytej cc, nie wiem jak miałby być wykonany 2 zabieg ale myślę że lekarz natnie tak by nie uszkodzić łożyska np w innym miejscu niż poprzednia blizna i będziesz mieć 2 blizny . natomiast jeśli chodzi o to że łożysko wroslo się w blizne po cc to już musi zostać ciąża usunięta jak najszybciej.

~Akemi

~Akemi

No właśnie podejrzewają łożysko wrośnięte w bliznę.Jest dokladnie w miejscu blizny.Lekarz zaczął coś przebakiwać o aborcji ale nie ma takiej opcji.Wiem,że nigdy się na to nie zgodzi.Dziewczyna ma za sobą 2 cesarki.

~Akemi

~Akemi

Łożysko przodujące to trochę inna historia.Wiem z czym się je bo sama miałam tylko później się podniosło.

~AnonimAky

~AnonimAky

No niestety jeśli łożysko jest wrośnięte w blizne po cc to chyba ciąża nie ma szans i pozostaje usunięcie dla własnego zdrowia bo może dojść do krwotoku. Siostra miała ale zarodek się zagniezdzil w bliznie po cc i wtedy byla to już ciąża ektopowa tzn pozamaciczna. Choć historia zna przypadki gdzie ciąża pozamaciczna się rozwinela ale w przypadku mojej siostry mogło dojść do pęknięcia blizny i było to zagrożenie życia. nie wiem czy jeśli łożysko się wroslo czy może dojść do tego samego. jednak łożysko a dziecko to różnica.

~AnonimAky

~AnonimAky

osobiście będąc w takiej sytuacji zdecydowalam się na zabieg gdyż szansę na donoszenie ciąży są minimalne a mam dziecko dla którego muszę żyć. Ale ja nie jestem katoliczka, choć nie popieram aborcji to jednak w wypadku śmierci mojej i dziecka niestety bym się poddala zabiegowi. Natomiast zależne jest to też od wiary gdyż jednak jest to zapłodnienia komórka jajowa wiec nowe życie. A wiara nakazuje poddać się woli Boga. Czyli dziecko musi umrzeć śmiercią naturalną a to czy kobieta też umrze już jest ta wolą Boga. Ja bym nie zaryzykowala.

~Akemi

~Akemi

Rozumiem cię,to bardzo trudna kwestia.Sama nie wiem co bym zrobiła.Z jednej strony tak jak piszesz to już życie a z drugiej mam 3 wspaniałych dzieciaków w domu i świadomość że mogłabym je opuścić łamie mi serce.
Zobaczymy jak się sprawa rozwinie,bo póki co to wczesna ciąża.

~Nat84

~Nat84

I jak się skończyła cała historia? Szczęśliwie? Jestem w podobnej sytuacji... Usg 1.04 i wtedy decyzja... Póki co, trzeba czekać... Może się podniesie... 7tc

~Agunik

~Agunik

Hejka. Ja miałam łożysko na Bliznie po cc. Dowiedziałam się w dniu planowanego drugiego cc. Bałam się że dostanę krwotoku. Lekarz rezydent powiedział że mam dobrego operatora i żebym się nie martwiła. Moje drogie do domku szłam z hemoglobiną 11.5 g/dl. Żadnych krwotokow, komplikacji nie miałam :) nie martwcie się na zapas :) pozdrawiam mamuśki :)