Skocz do zawartości
Forum

Zwolnienia po poronieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomóżcie
Od 20.12 do 16.01 miałam l4 ciążowe
W jego trakcie poronilam
Chce 17.01 wziąść urlop a od 18.01 do 31.01 wziąść l4 ale od lekarza rodzinnego już na inna chorobę.
Gdyby Bóg dał może w lutym uda mi się ponownie zająć w ciążę i pytanie brzmi czy mogę w lutym iść na l4 ciążowe znów?
Chodzi mi o to żeby od nowa liczył mi się okres zasiłkowy 270 dni a nie zsumowany z pozostałymi zwolnieniami.
Jeśli któraś z Was miała podobnie proszę o pomoc

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ys9og341m.png

23.12.2017 Aniołek (*)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze współczuję straty dzieciatka.
Po drugie l4 ciazowe powinnas miec przerwane w dniu poronienia i dalej l4 juz bez ciazy (80% wynagrodzenia jesli w domu a nie w szpitalu). Nie lepiej pojsc na 8 tyg. Urlop macierzynski skrocony?? Jesli ciaza byla wczesna a masz jakikolwiek slad w postaci tkanek czy to bloczkow parafinowych mozesz dac do zbadania plci i w tym czasie przebywac na urlopie 100% platnym. Jak bedziesz znala plec dopelni sie reszte formalnosci w zakladzie pracy i pracodawca w zus. A do tego czasu na twoj wniosek o urlop bys byla na urlopie. Potem jak juz bys byla w ciazy nie bedzie zadnego problemu z l4.

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo l4 ciazowe moze byc przedluzone w ciaglosci powyzej ustalonego limitu i zus nie robi z tym problemu. Przeciez sa ciaze z in vitro i porody po terminie. Mozna sie po prostu nie zmieścić w czasie ;)
Na l4 ciazowe mozesz isc zawsze jak jest potwierdzona przez lekarza ginekologa ciaza i sa ku temu powody.

Odnośnik do komentarza

Poroniłam w 10 tyg a 2 dni przed poronieniem dostałam zwolnienie na 3 tyg,ktore wykorzystałam potem dostałam kolejne 2 zwolnienia razem było 5 tygodni na 100% miałam krwawienie i okropne bóle brzucha.Później już dostałam na 80% jeszcze na 3 tygodnie,bo miałam torbiela i szykowałam się na zabieg tylko w tym czasie znowu zaszłam w ciążę i lekarz odrazu dał mi zwolnienie,bo ciąża od razu po poronieniu była zagrożona i zwolnienie już miałam normalnie ciążowe...

Odnośnik do komentarza

Kato czasu nie cofniesz a szpital z reguly bedzie odradzal bo dla nich to klopot. Mam na mysli wieksze szpitale albo z niedoswiadczonym personelem.
Mozesz teraz jeszcze zadzialac. Material do badan wypozyczysz nieodplatnie z zakladu patomorfologii- masz namiar na wyniki z histopatologii. Mozesz go wyslac nawet poczta do kliniki i poki co nie placisz nic. Dopiero jak stwierdza co i w jakim zakresie mozna zbadac to decydujesz co i jak i w ciagu kilku mozesz zrobic przelew. Dopiero wtedy przystapia do badan. Ustalisz minimum plec. Zarejestrujesz maluszka w usc i potem mozesz nawet do ubezpieczyciela wnioskowac o odszkodowanie z tytulu martwego urodzenia- kwoty sa wyzsze z reguly 2x niz za zywe urodzenie. Tak samo ojciec dziecka. Aha z wynikiem plci udasz sie do szpitala aby wypisali karte martwego urodzenia a dopiero potem do urzedu stanu cywilnego.
Z aktem z usc w zus i u pracodawcy nie powinnas miec problemu z urlopem macierzynskim.
My po ponad roku od straty przeszlismy ta procedure. Bo w dniu kiedy dowiedzialam sie ze moje 3miesięczne dziecko w brzuchu umarlo szpital podszedl do nas tak jakbym miala katar i zawracam im dupe. A ja po prostu chcialam znam odp. Na rozne pytania na ktore oni tez nie znali odp. Z pieniedzy z ubezpieczenia porobilismy wszystkie badania nie czekajac w kolejkach takze nie zmarnowalo sie. Zrobiliśmy to dla naszych dzieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...