Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewuszki gratulacje :)

Mnie dziś boli kręgosłup bardzo bo sprzątałam w nowym domu. Co prawda trwało to tylko godzinę ale ciężar synka i w ogole dodaje swoje i teraz pewnie nie będę spać w nocy :(

Ja mam wózek na razie po dwójce i nie wiem jeszcze czy będziemy zmieniać. Zależy od finansów. Na co dzień mi wystarcza a za bardzo nigdzie nie jeżdżę do miasta czy cos z dziecmi żebym musiała mieć jakiś inny model.

Ja mam wizytę w piątek wyniki badań ok tylko morfologia chyba kiepska trochę no ale się okaże.

Co do imion to mój miły na pewno mi nie powie jakie mu się podoba itp. Nie wiem dlaczego kompletnie ale przy córce i synku ja mu mówiłam jakie mi się podobają a on nic i dopiero zaraz po porodzie wyrażał swoją opinię. Córka dostała po mojej i jego babci czyli Marysia a dla synka zgodził się na takie jakie mnie się podobało. Z9baczymy jak będzie teraz ;) dla dziewczynki podoba mi się Joanna Natalia Monika, a dla synka Filip, Jaś i Patryk. Oczywiście jest wiele innych pięknych ale u nas w rodzinie ciężko bo już wszystkie najlepsze wybrane :) tyle dzieci więc cóż poradzić.

Idę spać dobrej nocki :)

Odnośnik do komentarza

Eleonora gratuluję :)
Ja dla dziewczynki chciałabym imię Laura lub Róża. Ale czy mój mąż by się zgodził to nie wiem :) na razie i tak wszyscy obstawiają chłopca. A dla chłopca to w sumie nie wiem jakie imię bym chciała...
Wózek pewnie będę mieć od siostry taki 3w1 ale raczej nie jest on znanej firmy ;)
Czuję się dzisiaj źle. Ale nawet nie ze względu na mdłości już, tylko jakoś mi duszno, słabo i spanie mnie bierze co chwilę. Ciśnienie mam normalne jak na mnie, 105/69, puls 82. A jak u Was z ciśnieniem? Obniżyło się, podwyższyło czy bez zmian?

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Eleonora fajnie że już po wizycie. Ja dziś byłam na pobraniu krwi, niestety wymioty mnie mecza już 3 raz dzisiaj przez to że się musiałam tak z rana ruszać. U mnie ciśnienie w górnej normie już po braniu Dopegytu na obniżenie, najczęściej 135/78 jak nic nie robie a po kąpieli to potrafi skonczyc nawet kolo 145-150/85-93. Na szczescie jestem na l4 bo nie dość ze przez mdlosci dalej slaba bo malo jem to jeszcze to cisnienie wysokie mimo ze wiekszosc czasu odpoczywam. W pon kardiolog to sie dowiem wiecej

Odnośnik do komentarza

A i kupilam ten Pervomit na mdłości no ale dziś nie zdazylam nim mnie zmulilo a wczoraj jak wzielam 2 tabletki, popilam lykiem wody i wyszlam z psem to nim wrocilam to myslalam ze mi przelyk wypali. Takze pewnie jak sie je wezmie to nie powinno sie ruszac od razu. No i apetytu wczoraj nie przywrocily, dalej mnie mdlilo na sama mysl

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Gratuluję wszystkim udanych wczorajszych wizyt, moja również przebiegła pomyślnie, ale zanim dotarłam do domu, zanim poopowiadałam co i jak to już późno było. Fasoleczka nasza rośnie, ma już 22,2mm :) słyszałam serduszko ♡♡♡ jesteśmy w niej już zakochani :)) wszystko w porządku, teraz wszystkie wyniki i na 19 marca kolejna wizyta. a w międzyczasie po 10 marca na prenatalne kolejny stres i emocje, ale cóż... jak trzeba to trzeba :) ściskam Was dziewuszki :*

Odnośnik do komentarza
Gość MadziaŚW

Gratuluje udanych wizyt :) niestety moje usg genetyczne dopiero w poniedzialek i nie mozemy sie doczekac :). Sluchajcie a czy ktoras z Was ma moze problem z metnym moczem? Wiem, ze moze to byc zapalenoe itd. Lecz nie mam zadnych innych objawow jak bol, pieczenie. Dodatkowo ze wzgledu na czeste infekcje przed ciaza zakupilam sobie takie testy domowe i wychodza poprawnie. Wybieram sie zbadac mocz ale podczas obecnie panujacej grypy to strach gdziekolwiek sie udać a maz w tym tygodniu sie nie wyrobi... Biore na noc zuravit i pije okolo 3 l wody wiec wierzyc mi sie nie chce, ze znow infekcja tymbardziej, ze mocz zmieniony tylko rano...:(

Odnośnik do komentarza

Hellooooł kobietki:)
Matka_jelona gratulacje ♡♡♡!!!
Wszystko będzie dobrze!!!!!!!:))))
Bacchi według Twojego suwaczka idziemy na równi:) też masz termin na 03.09???:)
Isa czekamy na wieści z wizyty:))
MadziaŚw wszystkie wyniki mam dobre więc nie pomogę.
Dziewczyny trzymam moooocno kciuki za kolejne wizyty:)))

Odnośnik do komentarza

Następna wizyta dopiero 26 marzec! Jenyyyyy chyba oszaleję do tego czasu;)))
No i zadzwoniłam do Wrocławia do tego centrum ginekologii i musiałabym być dziś na pobraniu krwi takowej możliwości niestety nie mam więc odpuszczam te badania. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze A to i tak nic by nie zmieniło jeśli bym się zdecydowała.

Odnośnik do komentarza
Gość Amanalka

Ja dzisiaj mam wizytę na 16, trzymajcie kciuki!
A po wizycie mąż odsyła mnie do moich rodziców, bo złapał to przeziębienie ode mnie i martwi sie, że znowu to przejdzie na mnie.

Pewnie na kolejnej będę miała już prenatalne. Może w końcu założą mi kartę ciąży dzisiaj :D

Eleonora, to faktycznie się naczekasz! Ja kolejną wizytę będę miała gdzieś 12 marca.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
ja wczoraj miałam wizytę dopiero po 19:00 niczym wróciłam do domu, ogarnęłam syna i siebie odleciałam w mgnieniu oka.

Maluszek ma prawie 6cm, fika, rusza się jak najęty, w połowie badania dostał czkawki. Serducho bije jak dzwon... Widać oczodoły, rączki, nóżki... taki człowieczek aż się popłakałam.

Cytologia pobrana, i dostałam skierowanie na kolejną morfologię... i różyczkę. Po pobraniu cytologii od wczoraj mam upławy i boli mnie podbrzusze ale to ponoć normalne.

Nie mierzyła mi przezierności karkowej bo wybieram badanie od A do Z co prawda nie na NFZ ale chce mieć pewność że wszystko jest w porządku. Więc kazała mi to badanie zrobić do 14tc. idę prywatnie do ginekologa którego mi poleciła. Jak narazie nie mogę się dodzwonić... próbuje dalej :) ale liczę że jeszcze w tym tyg ogarnę temat.

Termin wg OM: 01.09.2018 / wg USG: 25.08.2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjojtjbbnlj.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eo7n84buf.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka trzymam moooocno:))
Mi88 dolnoślaskie centrum ginekologii na powstańców śląskich. Powiedziała mi pani że krew do tych badań pobiera się między 11 a 12 tygodniem A usg robi się między 12 a 13 tygodniem. Musiałbym przyjechać dziś na te badanie ( ja dziś 12t3d więc to i tak jest ostatni dzwonek) ale ja dziś nie mam jak jedno auto u mechanika A drugim mój pojechał do pracy A mało tego nie mam z kim zostawić młodego i zresztą gonić 120 km to mi się nie uśmiecha. Nie dopuszczam do swojej myśli że mogłoby być coś nie tak i uważam że to badanie nic nie zmieni nawet jeśli bym je zrobiła że względów etyczno- moralnych. Po prostu będzie dobrze i już:)))

Odnośnik do komentarza

Eleonora, musi być dobrze :D ogólnie to uważam, że u nas wszystkich juz wszystko będzie w porządku:)))

Rano byłam na krwi. Żył jak zwyjle nie widać, także oby dwie ręce pokłóte ...

Mama_jelona i Isa, gratuluję udanych wizyt! :)))

Powodzenia dla dzisiejszych wizytowiczek ;)

U mnie genetyczne usg 5marca. Jako, że robi je już moja pani doktor to nie muszę mieć specjalnej wizyty nigdzie indziej. Ja to dopiero się nie doczekam hihihi szczególnie, że na ostatni dzwonek będę je robić.

Madziasw, niestety chyba nic mądrzejszego niz badanie w laboratorium tu się nie wymyśli:(

Amizka, współczuję wysokiego ciśnienia. Oby jakoś w poniedziałek Ci coś na to zaradzili.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj byłam na wizycie takiej po usg. W badaniu ok jest. Nastepna wizyta 20marzec.
Ja mam ciśnienie zejsciowe;) wczoraj ledwie laziłam bo mialam 89/62. Puls tak 80-90. W tamtej ciazy też tak miałam aż nagle z tego niskiego zrobiło mi się nadciśnienie i do końca bralam dopegyt.
Ja mam wózek po córci. Kupiłam go używanego za 500zl i jestem zadowolona. Duze kola duza buda. Hitreec czy cos takiego sie nazywa.
Super ze wizyty pozytywne. Czekam na nastepne dobre wiesci!

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Ja też uważam że już wszystkie dotrwamy do naszych terminów i będzie dobrze:)))
Mój lekarz też robił dokładne usg i powiedział że nie widzi nic niepokojącego A skierowanie wystawił tylko że względu na wiek ale sam do mnie powiedział że dawał mi max 30:))) Także aby do przodu:)))
Silvara A dlaczego Ty znów robiłaś badania krwi przecież z tego co pamiętam już raz byłaś?
Isa wspaniale gratuluję ♡♡♡!!!

Odnośnik do komentarza

Isa super że malec taki żywiołowy :)
Eleonora ja mam niby na 06.09 (moje imieniny ;) ) no ale to tak "na oko" ten termin na razie zrobiła na podstawie takiego kółeczka. Ale za tydzień mam usg prenatalne to może się dowiem coś dokładniej ;)

Zawiszka masakra z takim ciśnieniem to przecież nic się nie da robić w ciągu dnia... biedna :(

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Eleonora, ja teraz co dwa tygodnie tą tarczycę musiałam kontrolować:/ i przy okazji dzisiaj zrobiłam te wszystkie, które mi gin kazała zrobić (Hiv, toxo , bla bla) , bo bez sensu iść jeszcze raz za 1,5 tygodnia. Mam nadzieję, że już mniej tego będzie... chociaż TSH i ft4 to na pewno raz na miesiąc:(

Zawiszka, jak Ty kobieto funkcjonujesz!? O mamoooo.

Ja zawsze mam książkowo ciśnienie, ale piję codziennie kawę po południu. Bez niej bym chyba zeszla. Przy czym wiem jakie mam dopiero jak mi gin zmierzy. W domu nie powiadam cisnieniomierza.

A powiedzcie mi jak z Waszym wyglądem? U mnie włosy brzydkie, kręcą się i nie chcą układać . Wyglądam jak wycieruch :P do tego co chwilę gdzieś wyskakuje pryszcz. A w tamtej ciąży byłam taka "piękna". Cera , włosy i paznokcie bez zarzutu a teraz jakieś takie niespodzianki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...