Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka:) weekend weekend i po weekendzie;))) ależ też czas zasuwa;) też Wam dziewczynki tak ucieka dzień za dniem?:)))
Figa, pokaż kto rządzi!;)))
Silvara, jaki piękny uśmiech:***
Moja Lajla też cały czas z rogalem na buzi:)))
Niesamowita odmiana A tak bardzo się bałam że dzidzia będzie darła się jak Marcel hehe:)))
Ja włączam od czasu do czasu młodej tylko kołysanki usypianki jak leży w łóżeczku i moment odlatuje:))))
Zresztą jak wszyscy śpią to ja też już nie mam siły stać i zasypiam szybko. Z młodym mam jazdy. Taki się zrobił nie dobry że już wymiękam:( chyba potrzebuje super niani;))))

Odnośnik do komentarza

Mimka, moja mała miała ten sam komplecik, tylko już z niego wyrosła:-)

Macie rację, Dziewczyny. Pora tupnac noga i wprowadzić pewne zasady. To mój błąd, bo zawsze byłam taka, że moje dobro było na samym końcu. No ale czas to zmienić:)

Maleństwo coraz częściej pokazuje swój charakterek. Wyobraźcie sobie, że coraz częściej zaczyna płakać, aby wziąć ją na ręce. Trzeba jednak brać ją na ramię i cały czas chodzić, bo wystarczy usiąść i już jest krzyk. Zaczynam się zastanawiać czy nie zainwestować w chustę...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Rowerzystka
Moja to od początku na 4 włosy na krzyż ale wiem ze te pierwsze włoski się wycierają i nie przestrasz się jak znajdziesz rano na poduszce :)

Figa
Twoje maleństwo potrzebuje uwagi i bliskości :) ciesz się chwila i tul maleństwo i nos

Mimka
Powoli rozmawiamy ale bez fajerwerków .
Rozdrażnieni nie jesteśmy . Teraz podchodzimy na totalnym luzie . Ale pamietam jak wyglądały pierwsze msc przy młodym ! Była wojna codziennie ,

Z krzyczrniem dziecka łącze się z tobą , jak nie śpi to jest ryk na cały dom i jak tu dziecko uszczęśliwić . Miałam piękna wizje naszych dni - mała leży w leżaczku patrzy jak bawię się z Colinem / niestety to Colin ciagle siedzi i patrzy jak próbuje uspokoić krzykacza

Padłam z dzieckiem o 20! Syf w kuchni został pełna zmywarka , pralka do powieszenia ide sprzątać

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Mojemu synkowi też się zaczynają wycierać włosy, na początek nad czołem, jak staremu chłopu co zaczyna łysieć :-)
U nas też ciężka niedziela, bo maluch ciągle chciał wisieć na cycku i ja podenerwowana, niestety odbiło się to na srarszym synu, bo na niego się złościłam. Wprawdzie jest niezbyt grzeczny, tzn nie słucha mnie, muszę wszystko po kilka razy powtarzać i wyegzekwować zagrożeniem karą, ale wcześniej byłam bardziej cierpliwa.
Za to teraz maluszek jak zasnął o 21:30 to dopiero po 1-wszej się na cyca obudził.
Jutro ciężki dzień, bo jak niemąż w piątek pojechał to teraz rano muszę też maluszka rano ubierać jak będziemy do przedszkola zasuwać. Do tego muszę znaleźć mechanika, bo mi się zepsuł mechanizm szyby w aucie. No ogólnie ciągle coś pod górę. Jak nie problemy z elektryką w domu, gdzie mi korki wywalało i dwa tyg. nie miałam prądu w kuchni tak teraz z autem.

Odnośnik do komentarza

A jeśli chodzi o facetów to mój mnie rozbroił przy rozmowie na skype. Zostałam z dwójką maluchów sama i mówię, że jest mi ciężko, że starszy zasnął popołudniu, choć tego nie chciałam, bo będzie szalał do późna wieczorem, a mały nie chce spać i tylko cyc go interesuje, ja nie mam czasu zjeść, a on mi się pyta czy zainteresowałam się kupnem innego auta. Aż mnie przez moment przytkało. Nawet do kibla chodzę w towarzystwie a on jeszcze chce, żebym za autem się rozglądała, jakbym się na tym znała. I jeszcze jakieś dobre rady, że powinnam ćwiczyć, żeby nie mieć problemów z kręgosłupem. Może przestanę jeść i spać to się chwila znajdzie...

Odnośnik do komentarza

Olalao, podziwiam Cię..
Dasz radę. Kiedyś koleżanka opowiadała, że tak była zajęta starszym dzieckiem... Ze zapomniała o noworodki, który spał w wózku na korytarzu :)
Pocieszę Was, że moja starsza też jest zostawiona sama sobie. Wczoraj jak karmiłam, to wymasowala sobie brwi na niebiesko, usta na zielono a policzki na czarno. MARKEREM. a miałyśmy zaraz wychodzić na urodziny...
Mojego co prawda też większość dnia nie ma, ale rano zawsze orzyoilnuje małego, żebym mogła trochę odespać albo zjesc śniadanie.
Wczoraj K miał super dzień, pojechałam do siostry i tylko jadł i spał. Noc też w miarę, bo w łóżku z nami.
A rano, jak go obrabiałam, to mnie obsikał i obrał :D

Odnośnik do komentarza

Przepraszam dziewczyny, że nie udzielam się, ale brakuje czasu na wszystko. Synuś je teraz co godzinę dwie, przez co ciężko jest cokolwiek zrobić. Córeczka daje popalić. Jest niegrzeczna, nie słucha się wcale. Wychodzę z siebie, jestem na wykończeniu nerwowym. Mąż ma jeszcze pretensje ze jestem taka nerwowa wobec wszystkich. A sam nie siedzi z dziećmi. Córką zajmie się na krótką chwilę a synkiem w ogóle. Jestem wykończona. Momentami mam ochotę walnąc drzwiami i wyjść. Szkoda mi starszej, że nie mam tyle czasu dla niej co wcześniej. Nudzi sie biedna.
Jassmine pięknie Marcelek nadrabia wagę.
Śliczne maluszki, jak one rosną.
Czym smarujecie blizne po cc? Na dniach chciałabym zacząć smarować i masować i tak zastanawiam się czym.
Alice moje w ten weekend również postanowiły wykończyć matkę. Efekt dziś ledwo co żyję.
Eleonora ja też nie jestem za bardzo w temacie szczepień, zdaję się bardziej na opinie lekarza. Na wizycie poruszę temat szczepienia pneumokoki, by zrobić przerwę.
MamaColin skoro w nocy je z piersi to może w dzień zasłoń okno na czas karmienia. Tak przyszło mi do głowy. Córka dostawała mm od urodzenia i też jest zdrowa i uśmiechnięta. A ja nie czuje sie jakąś gorszą matką.
Rowerzystka mój ma czuprynkę. Włoski nie wypadają.
Olalao te rady facetów sa bezcenne. Mój też lubi zlecać mi robotę. Zrób to, kup tamto czy zamów siamto. Pewnie myśli skoro siedzisz w domu to masz czas. HAHA
KamKa haha no co zrobiła sobie makijaż na wyjście :)

Odnośnik do komentarza

Położna na dzisiejszej wizycie przez ta jego wysypke zasugerowała że mały może mieć nietolerancje laktozy. Mam sprawdzic i przez 2 tygodnie nie jesc nabialu. Ciekawe co lekarka powie. W czwartek idziemy na szczepienie.
Mój też łysolek ale on taki od początku:)
Gabi no tacy w większości są faceci... według nich opieka nad dzieckiem to żaden wysiłek, ale sami się nie zajmą. Mój się przekonał parę razy że to jednak nie taki lekki kawałek chleba jak wcześniej sądził.

Mnie też jeszcze bolą miejsca gdzie były szwy, na całej długości, chociaż cc nie miałam. Skóra powinna wrócić do siebie i czucie powinnaś odzyskać, ale to nerwy muszą się zregenerować, a to trochę trwa. Tez mam jeszcze dosyc taki brzuszek, ale czuje zwiotczenie i rozciagniecie mięśnia prostego. Nie umiem napiac nawet odpowiednio mocno mięśni brzucha. Rozstępu kresy nie mam dużego, mieści się tam jeden palec więc myślę że wróci brzuch do normy. Kiedyś;)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Ja swoją bliznę smaruję czymś o nazwie "Bliznasil" i uwaga...linomagiem zwykłym, bo pięknie goi. Grosze kosztuje a efekty piękne.

Co do chusty, to nam na USG bioderek doradzała babka noszenie, tylko oczywiście umiejętne wiązanie to podstawa.

Dziewczyny w sesji 7-5-3 odciągnęłam z dwóch piersi 80 ml mleka laktatorem ręcznym. Cyce miały na napełnienie się 2 godziny, bo mały wcześniej je "wyzerował".

To jest dużo czy mało? Pierwszy raz próbowałam laktatorem z ciekawości ile tego mleka mam i tak wyszło.

Odnośnik do komentarza

Ja sciagam 50ml z jednej piersi. Ale robie to sporadycznie, wiec nie spodziewam się cudow :P

Ja w tym pakiecie, co za 150zl mozna u poloznej przy porodzie kupic mialam pare kremow m.in. Oliwke emolium, krem barierowy emolium (nie wiem po co to), krem na rozstepy i zel silikonowy Bliznan. Smaruje tylko tym kremem na rozstepy, bo ladnie sie wchlania, a ten zel brudzi i nigdy sie nie wchlania w pelni, musze to badziewie zmywac, bo inaczej wszyscy i wszystko dookola jest w tym zelu :/ Ale ja blizn jako takich nie mam... tylko w paski jestem bardzo na brzuchu :(

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Wróciłam z wizyty popołogowej. Jest wszystko w porządku. Rana po cc zagojona to biorę się za smarowanie. Mam Cepan polecony przez koleżanki. Zobaczymy co to da. Babci A kiedyś używałam i pamiętam że strasznie śmierdzi cebulą:P

Moje dziecko barszo niespokojne dzisiaj. Spać nie chciał . Może 2 godziny w sumie dzisiaj przekimał. I marudzi, kupek dużo i wydaje mi się, że wodniste. I czasem strzelają. Właśnie wysłałam męża z młodszym po Dicoflor. Macie może jakieś rady ? Czy to biegunka? Czy może jeszcze tyle czasu po szczepieniu coś się dziać? Szczepienie mieliśmy w czwartek.

Ciężko powiedzieć z ilością pokarmu. Zależy od wieku dziecka i przerw. Ogólnie po 3 godzinach powinno się odciągnąć pełną porcję jaką zjada dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...