Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny,

W kwestii szczepień to my chyba wybierzemy standardowe z NFZ. Te wszystkie skojarzone są wg mnie bombą dla dzieci. Leżałam na patologii z mamą której dziecko cofnęło się w rozwoju po 6w1. NOP potwierdzony przez neurologa... Karola szcxepilam 5w1 + rotawirus,ale Laurę myślę szczepić normalnie. Różnica tylko 1 wkłucia więc niewiele...

U nas dziś noc kosmos. Pobudka 24 i niespanie do 3!A następnie o 5 i do 6:15:O Wstałam jak wampir po 7.

Miłego:*

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Przewaga szczepien skojarzonych jest acelularny (oczyszczony) krztusiec i jak się zsumuje konserwanty, to w skojarzonych wypada mniej niż na NFZ.
Z kolei jeżeli przy skojarzonych wystąpi Nop, to nie wiadomo po której szczepionce.
Kiedyś dla dzieci z grup ryzyka było takie refundowane szczepienie Infarix DTPa, czyli oddzielne szczepienia z oczyszczonym krztuscem. Teraz już ich podobno nie ma i są zastąpione Infarix-oolio- hib (czyli 5w1).
Ja generalnie zdecydowałabym się na te z NFZ, ale moja H miała po nich neutulony płacz (ten tzw. Krzyk mózgu). Także może uda mi się załapać na te refundowane 5w1 z racji tej infekcji w szpitalu.
Nad pneumokokami myślę.. Rota odpuszczam. Szczepy się mutuja i i tak nie będzie pełniej ochrony. Moja H przeszła rotawirusa, fakt- tydzień w szpitalu, ale do dzisiaj nie łapie żadnych jelitowek itp, nawet jak w domu mamy, mąż ma gorączkę i zwija się z bólu, to ona raz żygnie, zrobi smierdzaca kupę i po sprawie.
Poza tym mocno wierzę w moc ochronna cycka, przynajmniej w pierwszych 6 miesiącach.

Anamalka, graty udanej nocy. Czyli mała się już normuje i Wasze docieranie dobiega końca :)
Eleonora, zmień witaminę D. Bardziej na brzuszek nie zaszkodzi, a może to jest przyczyną kolek. Jest taka podobno zawieszona w lanoline a nie w oleju słonecznikowym.
I witamina powinna być podawana rano.

Spawareczka, Lilijka- co u Was?

Odnośnik do komentarza

MamaColin, może być, że za dużo a może też być, że woli butelkę i koniec:/ są takie dzieci niestety .

Kamka, to dobrze mają z Tobą:D
Właśnie nie mogłam sobie przypomnieć czy to krztusiec czy tężec jest bezkomórkowy . Pamiętam tylko , że z 3000 (NFZ) liczba komkrek jest zredukowana do 5 ! Różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza

Mimka, czy po tym szczepieniu 5w1 były u was jakieś powikłania? Będę szczepic właśnie ta szczepionka, bo doszłam do wniosku, że jeśli szczepimy tymi na nfz, to i tak w ciągu jednej wizyty dziecko dostaje kilka chorób, a tak to przynajmniej wkluc mniej. Na rotawirusy nie szczepie, pediatra mówiła, że to bez sensu że względu na ciągłą ich mutacje. Szczepienie przeciw pneumokokom też na razie odradzala, ale już nie pamiętam z jakiego powodu. Spytam na szczepieniu.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzgu1r4urcmzgd.png

Odnośnik do komentarza

Mamacolin, moze trzeba zmienic butelke, zeby tak latwo nie lecialo? Ja zauwazylam, ze jak mloda przed karmieniem jest na smoczku to pozniej rzuca sie przy piersi i nie umie chwycic. Wiec teraz smoczek tylko w wyjatkowycy sytuacjach pojawia sie, bo nie chce miec problemow.

Musialam dzisiaj odciagnac troche pokarmu przez ten jej dlugi sen ;) cale 50ml z jednej i troszke drugiej piersi. Z tej drugiej malo co, ale musialam troche zejsc przed karmieniem, bo juz nieprzyjemnie sie robilo, a mloda spala :/

Ja wlasnie wole te nfzotwskie szczepienia, bo nie sa taka bomba jak te 6w1. A przynajmniej tak mi sie zdaje. Sama nie lubie strzykawek, ale 3 lata temu jak jechalismy do Azji na wakacje to szczepilismy sie na rozne dury brzuszne, wscieklizny itp. M.in. wtedy dowiedzialam sie, ze za 3 lata konczyla mi sie waznosc krztusca, blonicy i tezca. Maz w ogole sie przedawnil, musial brac po 3 dawki :/ ja na szczescie tylko jedna przypominajaca. Bolalo ramie, ale tyle. Mam nadzieje, ze mala rowniez nie bedzie miala powiklan. Troche sie stresuje tymi szczepieniami.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Jednak faceci maja umiejętność zrobienia balaganu w tym samym czasie co male dzieci :) Jak trzeba myc zęby żeby upiredzielic w kropki lustro w lazience. Umyje je po południu a rano na drugi dzien jest to samo. Wrr
Maz robi sobie kawe z ekspresu i uwaga cukier i kawa rozsypane na blacie, w kolbie kawa nie wyrzucona, ekspres nie wylaczony. Zagadka kto sprzata? Ja :(
Zwracam uwage i jeszcze dziwi sie ze robie awanture.
U nas nocka tez ciezka. Do 4 bylo ladnie a od 4 cyc, marudzenie, cyc, oczy jak 5zl i tak do rana. Synus padl ok 8 kolo mnie w lozku, nawet nie mialam sily go odkladac do lozeczka. A u mnie bol glowy. Teraz spi slodko na dworzu. A ja zamiast odpoczac, bo okolica wokół blizny bardzo boli robie powidla i tort pavlowej, bo wszystkie slodyczowe zapasy zjedzone haha
MamaColin moze byc ze denerwuje ja zbyt duza ilosc lecacego mleka. Sprobuj przez nakladke, moze bedzie mniejszy strumien.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj byliśmy na usg bioderek. Wszystko gra, z ciekawostek oczywiście zalecana pozycja dziecka to "na żabkę" i nasza pani dr bardzo poleca noszenie w chustach. Oczywiście poprawnie zawiązanych i w chustach a nie w wisiadłach czy nosidełkach.

Pisałam Wam, że u nas ten słuch słabo wypada. Okazuje się, że 70% chłopców słyszy gorzej niż dziewczynki i co ciekawe konflikt serologiczny wpływa na gorsze wyniki a my właśnie mamy konflikt. Także nie mam się co martwić, wszystko do nadrobienia a dla Was ciekawostki :)

Odnośnik do komentarza

Chyba jestem zajebista :) karmie na leżąco . Ja na plecach ona na mnie brzuchem . Okapalam ja i byk ryk . Normalnie uspakajała bym ja jakaś godzinę bo przy cycku by się szarpała a tak ciach leżakowanie i dziecko śpi :)

Teraz pytanie czy za każdym razem jak będę ja chciała karmić po za domem muszę np. W sklepie rozłożyć koc na ziemi i z nią leżeć Haha myśle ze zadzwonią po karetkę z kaftanem jak to zobaczą

Amanalka niestety próbowałam już butelek mam , nuk , philips i babydream każda jest dla niej super.
Spoko zd ci łapie smoczka . Moja krzywi się jak by dostała cytrynę . Bez smoczkowe dziecko .

Może i lepiej ! Wstyd ale mój 4 latek jeszcze zasypia z smoczkiem !

Dzisiaj spokój . Dziecko okapanr śpi na mnie z cycem w buzi . Czy to wieczor bez krzyku!?!?

Eleonora
Z tym ze widziałam teraz te co zamówisz czopki są dla dzieci ja mam dla noworodków , niemowlaków . W tych dla dzieci jest podwójna dawka .
Będziesz musiała dać pół czopka . Jak dostaniesz zrób zdjęcie ulotki . Przypuszczam zd będzie po niemiecku

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewuszki
pisalam do was wczoraj ale mi luby zamknal karte i odechcialo mi sie pisac od nowa :)

ja szczepilam swoja dwojke 5w1 nazwa pentaxin i swietnie to znosili, nigdy nie bylo goraczki ani nic. siostra szczepila nfz i na pewno raz lub dwa byla goraczka. nigdy sie nie zaglebialam w temat ktore lepsze bo bym bzika dostala a szczepilam 5w1 z polecenia doktorki i dlatego ze w domu ciagle slyszalam kto by tyle razy dziecko kuł skoro mozna mniej. teraz tez bedzie 5w1 lub 6w1. cenowo wychodzi podobnie.

Alice swietny tort:)

u nas nadal pieknie ale tesciu ma zapalenie pluc i jakos kiepsko to wszystko widze, jego upartosc i stan zdrowia daja w kosc. dawno powinien lezec w szpitalu no ale kto mu rozkaze.

moj Jozio tez chrumka na nosku i nic nie schodzi przy odciaganiu choc wczoraj jednorazowo przy zwroceniu po karmieniu zobaczylam tak jakby jakas flegme. no ale nie wiem.

mojego lubego znow nie ma na noc wiec w sumie zmykam do spania poki jeszcze zadne sie nie obudzilo...

Odnośnik do komentarza

Mi88, ciągle gdzies przez plecy słyszę opinie, że chłopcy są o wiele słabsi niż dziewczynki. U nas było też spore ryzyko konfliktu, ale brałam 2 razy immunoglobuline, młody ma dodatnia grupę krwi po tacie.
Alice boski tort, kiedy miałaś czas na dzierganie takiego :)

Trochę się wkurzam, bo cała rodzina męża już zagaduje i przebiera nogami, żeby wpaść nam z odwiedzinami. Na nic moje tłumaczenia, że nie chce robić imprez w moim małym mieszkaniu, gdzie salon z sypialnia dzieli cienka ścianka działowa. Poza tym mamy sporo dzieci szkolno/przedszkolnych w rodzinie, a sezon jest jaki jest.
Proponuję wszystkim jakieś spotkanie na spacerze albo pępkowe niech zrobi mąż w domu u rodziców.
Powiedzcie mi... Czy jestem antyspoleczna? Czy po prostu niekulturalna? :)

Odnośnik do komentarza

hej hej
Wyszłyśmy ze spa w czwartek i na prawdę dziękuje samej sobie że wybrałam ten a nie inny szpital bo siostra w zeszłym roku miała to samo co ja z tym że Ona męczyła się 4 tygodnie a mi zalecono 24 h bezwzględnego zakazu podnoszenia głowy i co ważne umożliwiono mi realizację tego zalecenia po tej dobie w łóżku minęło jak ręką odjąć no może byłam jeszcze jeden dzień taka ,,kołowata,, ale to pewnie dlatego że 3 dni nic nie jadłam...
Teraz moja laktacja leży i kwiczy po godzinie cycania Maryś zjada 60 mm a przy okazji ma coraz większy cyckowstręt laktatorem ściągam po 15 raz się udało 30 :(
a poza tym jest dobrze, serio aż sama się dziwie że mój chłop aż tak ocipiał z radości dom mam wylizany jak by wpadała tu co dzień firma sprzątająca, ugotowane, w duszy się śmieje że jak by mógł to by jeszcze małej cycka dał abym ja tylko wypoczęta była <3 <br />
Powiem Wam HIT LAKTACYJNY zasłyszanay dziś od ciotki Łooo matko ty tak chodzisz na gołe nogi (nie w balerinach :D 20 stopni i te sprawy ) toż tak nie wolno jak się karmi bo Ci dziecko będzie płakać

Siostra mnie tylko wkurza tym o mój Boże jaka Ona cudowna, jak ja ją kocham, no to tak jak bym miała 3 dziecko taką mam do niej falę miłości
kurwa a ja się czuje jak najgorsza matka na świecie bo ja ją kocham, wiem że to moje dziecko długo wyczekane ale jak słyszę jaka to ją fala miłości do mojego dziecka zalała a mnie nie to mnie chuj strzela :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny numer wszechczasów. Pisałam Wam ostatnio że mój stary jak ma wolne i nie jeździ na wieś to siedzi z nami i oczywiście Lajla jest przegrzeczna i mówi do mnie że ja pewnie przesadzam itp itd. A dziś właśnie ma wolną sobotę i mówię dziś: no to teraz zobaczysz jaka grzeczna córeczka i jak się drze po 3 godziny jak ma kolkę. I co? Zonk!:) Od rana nawet nie zastękała. Po kąpieli po 18 zasnęła i śpi dziecię A ja świruje i czekam i czekam i mówię do niego zaraz się zacznie... Ale się nie zaczęło:)))) oczywiście twierdzi że kłamie i Niunia nie ma żadnych kolek:)))) no aktorka mała jedna;)))
Kamka ostatnio pisałaś że podajesz wit d co drugi dzień i ja też przez chwilę tak robiłam ale nie zaobserwowałam zależności. Zazwyczaj podaję rano i dziś też normalnie podałam a kolki nie ma. To ja już sama nie wiem;/ może faktycznie spróbuje ta z lanoliny?;/
Co do gości to ja też nikogo nie zapraszam i otwarcie mówię jest tak i tak i tyle. Krótka piłka. Myślę że jak ktoś kumaty to się nie obrazi;) ja unikam wizyt ze względu na brak miejsca najbardziej ;)
Alice, genialna jesteś!!!:))))
MamaColin, widziałam właśnie na tej stronie że jest kilka rodzajów tych czopków to jak możesz to weź cyknij fotę tych właściwych co bym się nie zamotała?;/:) coś tam rozumiem niemiecki ale na sprawach farmakologicznych średnio;/
I ja też próbowałam młodą karmić w takiej pozycji ale coś nie mogłyśmy się zgrać haha:)))

Odnośnik do komentarza

Alice piekny tort az szkoda go jesc :)
MamaColin sprobuj tak nakarmic w sklepie :) Ciekawe po jakim czasie bedzie reakcja o ile w ogole bedzie przy obecnej znieczulicy.
KamKa jestes normalna. Nie kazda po porodzie jest wypoczeta i czeka z ciastem na odwiedzajacych. U mnie tescie chorzy wiec przyjazd lekko opozni sie. Na szczescie nie ma jeszcze wycieczek odwiedzajacych z czego sie ciesze.
Aga super ze jestescie juz w domku i ze lepiej sie czujesz. Widac ze lekarze myslacy i wiedza co robic w takiej sytuacji. Wiesz jest październik i powinno sie w kurtce chodzic. A ja chodziłam dzis na bosaka po trawie i zyje haha.
Jak dlugo potrwa to ....zaparcie??!! Brzuch mam wydety, boli i cisza. Brzuch pomiedzy szwem a pepkiem dretwy, jelita zapewne tez i jak tu sie mozna wykupkac?? Wkurza mnie to.

Odnośnik do komentarza

Alice ale swietny tort! Na pewno pyszny!

Kamka, rozumiem Cie. U mnie tak wlasnie siostra sie zachwyca Daga, ze juz mam dosyc. Kocham moje dziecko, co nie zmienka faktu, ze troche dala dzisiaj pod koniec dnia czadu i chetnie pospalabym bez tego malego ssaka :p a moja siostra mam wrazenie, ze jakby mogla to zaglaskalaby ja. Nie przejmuj sie, nie wydaje mi sie, ze jestesmy zlymi matkami, bo nie sramy miloscia do dzieci jak niektorzy. Najwazniejsze, ze kochamy, nie wazny jest stopien milosci :p

Mamacolin, hm... to moze czestsze przystawianie do piersi niz do butelki? Moze sie przyzwyczai? Szkoda, ze nie masz tam u siebie jakiegos doradcy laktacyjnego, moze by pomogla.

W srode przyjezdza tesciowa na 2 dni. Modlcie sie, zebym przezyla :p

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...