Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Kamka
Ja po pewnym czasie do śmietnika tego angelcare wkładałam poprostu zwykły wielki worek na śmieci . Przez ten otwór gdzie one wchodzą jest takie coś na sprężynie co blokuje wkładanie następnej pieluszki i dzięki temu niby minimalnie zapach który się wydostawał był mniejszy

Amizka
Ja kupiłam ten śmietnik ze względu ze tani jakoś 10-15€ kosztował niestety dopiero po czasie skumalam ze same worki są 100 razy droższe

Byłam dzisiaj z młodym na placu zabaw o 17:30 w cieniu było mi zimno w samej sukience . Nie pamietam takiego uczucia od hohoho :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Fajny ten diaper ale cena też fajna, chyba jednak kupię zwykły z pokrywką bo śmieci mam w kuchni przy zlewie, no chyba że wystarczy każdą pieluchę woreczek to wtedy nie będzie mi śmierdzieć przy obiedzie :/
Ja mam ten problem Kamka, a czopki z jakiej firmy? We wtorek idę do gina to najwyżej przepisze, nie chce mieć baleronów po porodzie jak je nazwała moja położna, już się generalnie wstydzę że je obejrzy na patronażu bo to znajoma. I liczę że się wyleczą bo bym nie usiedziała w pracy na nich cały dzień.

Odnośnik do komentarza

Cyclo przy "największym wyspie" brałam 2 razy dziennie aż do ustąpienia, teraz biorę tylko1 rano. Czopki Posterisan wybrałam całe opakowanie 1x na noc.
Nabawilam się pierwszego H jako nastolatka na nartach, po pierwszej ciąży i porodzie masakra, aż mi położna powiedziała, że "mam coś z tymi kalafiorami zrobić" (bez komentarza). Rozwazalam operacje. Ale jakoś zmiana diety i stylu życia dała radę, teraz właśnie miałam nawrót, ale póki co opanowany...
Zobaczymy jak będzie później.
U mnie w dużej mierze czynnik genetyczny...

Odnośnik do komentarza

Dzięki Kamka to poproszę o przepisanie czopków a te tabletki kupię jak nie przejdzie.
Jeszcze doszła mi od tygodnia jedna upierdliwość, mianowicie swędzą mnie stopy, nogi na dole muszę podrapać i robią się takie kropki czerwone ale bez płynu. Nie wiem czy to alergiczne czy ciążowe podłoże, bo czytam że takie coś moż być pod koniec ciąży i przejdzie po porodzie ale do tego czasu to ja chyba nogi do kości poobgryzam.

Odnośnik do komentarza

KamKa za drugim razem maz prawidlowo skreci fotelik :) mojemu ostatnio kazalam wyciagmac z samochodu fotelik, który wymagal juz prania. On na to ze czysty jest :) Rozkecilam i wypralam. Czekalam az skreci. Mowi, ze to co najmniej pol godziny zajmie. Wkurzylam sie i sama złożyłam, czas ok 5 min. Przyszedl z pracy patrzy i mowi o skrecilas. Nie ... krasnoludki to zrobily.
Wczoraj po poludniu od dawnien dawna zrobiło sie przyjemnie. Chmury przyszly, przyjemny wiaterek wial. W nocy zaczal padac deszcz. Wracam do zycia. Od poniedziałku znowu wysoka temperatura.
Pisałam wam, ze w czw synek praktycznie nie ruszal sie. Wczoraj wieczorem jak ochłodzilo sie dal mi takiego czadu ze myslalam ze rozerwie mnie tam na dole.

Odnośnik do komentarza

Eleonora zamawiałam olej z wiesiołka z olejarni Olini, podobno tłoczą na zimno na świeżo - na Twoje zamówienie. Są różne pojemności. Kiedyś pamiętam, że dawałam go córce, bo on ma naprawdę wiele fajnych właściwości zdrowotnych, tylko drogi skurczybyk, bo za 500ml teraz płaciłam ok. 130zł.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Silvara mi też mówiła położna w czasie porodu, żeby nie przeć, jaaaaasne skoro czujesz skurcze parte to przesz i tyle, tu już nie działa za wiele moim zdaniem poza instynktem. Przynajmniej u mnie to było tak. Ona sobie mogła mówić „teraz nie przyj”, a ja nie byłam w stanie tego powstrzymać, zresztą ten etap to już się chyba pamięta jak przez mgłę, poziom zmęczenia porodem i tego wysiłku jaki trzeba w niego włożyć osiąga wtedy apogeum.

Pocieszenie odnośnie porodu sn? Niebieskooka blondynka z 35cm wyższym od siebie mężem, czyli ja ;) urodzila żadnych bez nacięć i pęknięć. I parłam kiedy czułam skurcze parte mając w poważaniu polecenia położnej, nie byłam w stanie tego powstrzymać. Także co poród to inna historia.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

KamKa bardzo rezolutna córka ♡

Moja pyta ile jej siostra jeszcze musi dojrzewać w brzuchu, żeby się mogła urodzić? W ogóle z dzieciaków są niesamowici obserwatorzy, nic nie umknie ich uwadze :)

Z rzeczy wyprawkowych mamy wreszcie materac do łóżeczka juuhuu :) kupiliśmy koniec końców w sklepie dziecięcym, ale myślę, że fajny, wygląda porządnie, pianka, lateks i kokos. I mąż zamontował drewnianą nakładkę na komodę, więc od razu zamówiłam przewijak :) w przyszłym tygodniu powinien przyjść :)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Milu masz ta drewniane nakładkę na komodę malma ?

Właśnie w środę przyszła mi drewniana nakładka plus przewijak a dzisiaj jadę do ikea po komodę jestem ciekawa efektu końcowego i nie wiem czy zdecydować się na komodę z 3 albo 4 szafkami . Trochę wydaje mi się ze 4 będzie za wysoka ale z drugiej strony mogę się założyć ze będę przewijać Maleństwo wszędzie tylko nie tam
:p

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Hejka:)))
Czyż nie jest pięknie w taaaaaką pogodę?;)))
W końcu znośne temperatury w tym stanie:)))
Milu dzięki. Zamówię sobie ten z wiesiołka jak środki przybędą na konto;) do niedawna stosowalam lniany ale teraz spróbuję ten:)
Kamka nie ma to jak pomocny mąż;))) dlatego ja swojego o nic nie proszę w kwestii przygotowań, pozostawiam jemu tylko "męską" robotę czyli skręcenie łóżeczka żeby swój wkład też miał:)))

Odnośnik do komentarza

Ufffff, dobrze wiedzieć, że też robicie "męską robotę" :)
Zostawię mu w takim razie te łóżeczko, żeby też miał jakiś minimalny wkład.

MamaCollin, mam Malma 3,4 i 6-cio szufladowego. Najbardziej odpowiada mi 4, że względu na pojemność, ale do przewijania dla mnie byłby za wysoki, a mam 175. Do tego z 3 mało co się mieściło, ale one z kolei bardzo ładnie wyglądają 2 obok siebie ustawione.

Mój mały z kolei dzisiaj ma dzień lenia i mało się rusza, teraz zjadłam śniadanie i coś się zadziało w końcu.

Olalao, a jak u Ciebie z ciśnieniem? Obrzęki generalnie powinny schodzić po nocy, tym bardziej chłodnej. U mnie na razie jak wielkie są, tak nagle potrafią zejść same, ale ja młodsza ciążowo. Liotion 1000 możesz wcierać, tak przyjemnie chłodzi i ładnie pachnie :)

Odnośnik do komentarza

Kamka
Właśnie mój syn ma u nas w garderobie ta 4 szufladowa i tak mi się wydaje ze trochę na wysoka aczkolwiek nie umie się do niej dobrze dostać bo jest zawalona pod wieszakami i kurtkami .
Ma 3,5 roku i właściwie używam tylko 3 szuflad . Jedna na dole jest zawalona starymi za małymi kurtkami i swetrami z tamtego roku .
Widziałam te 3 szufladowe ale niestety nie mam tyle miejsca żeby dać dwie obok siebie . Plan jest jedna 3 lub 4 szufalodowa plus obok mam kallax
Wiadomo do boxow powkładam pampersy plus kocyki ewentualnie śpiworek i ubranka które jeszcze nie będą używane bo za duże

Pojadę dzisiaj i może konkretnie przemyśleć :) mam 167 cm wiec chyba ze dokupie se te krzesełko dla dzieci co młody tez ma w łazience pod umywalka hehe :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też Lioton 1000 ratuje. Ale te obrzęki myślałam jak Olalao . To efekt uboczny a nie wpływ pogody. Rodziłam w listopadzie a byłam dwa razy mocniej spuchnięta niż teraz :/

Chłodno , mokro ... I co tu robić się pytam z niespełna 3 latkiem??? :(((

Milu, hamak? Ale czad:D

Kamka, hahah dobra ta Twoja Córa;)

Odnośnik do komentarza

Silvara, zrobie fotke gadżetów dla młodej dzisiaj, bo akurat mama moja przyjeżdża, a mąż oczywiście upchnął to wszystko do łóżka :P

Ja w ogóle mam mało miejsca na dziecko. Mam taką jedną szafkę chyba z 6 szufladami, ale wąską. Więc jak poprasuje się już wszystko (na razie poprane wszystko wciepałam to tak jak jest) to te większe i typowo zimowe rzeczy wrzucę w worki próżniowe i będą leżeć w łóżku. Ogólnie, czego nie będziemy używać na bieżąco wyląduje w tych workach i w łóżku, bo nie mam gdzie tego trzymać.
Wózek jeszcze nie wyprany...Jak w poniedziałek teściowa przyjedzie pilnować mnie przez tydzień to poproszę ją o pomoc w tym i prasowaniu (uwielbia to). Ogólnie, niby jestem gotowa, a jakby nie.
Strasznie dużo babek na grupie FB urodziło/już na porodówce są. I to takie 34-35tc. Zestresowałam się.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

O mamooo już wiem jakich hahaha niech już ta ciąża się skończy, bo sama ze sobą nie mogę wytrzymać:D
Tamtym razem razsm z przyjaciółką chodziłyśmy z brzuchami. Między naszymi dziećmi jest 3 miesiące różnicy . Jakbyście usłyszały nasze rozmowy i poziom elokwencji to byście chyba padły. Same z siebie się smiałyśmy cały czas :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...