Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje udanych wizyt dziewczyny! Super wieści, duże dzieciaki, mogą się niedługo rodzić! Ciekawe jak moja bida, czy ze dwa kilo chociaż ma?

Z jednej strony człowiek już ma trochę dość tej ciąży, z drugiej strony jak pomyślę o tym nocnym łeeeee-łeeeee, przewijaniu i cyckaniu to nawet przepraszam się ze swoim stanem ;)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Odebrałam też swoją paczkę z Esotiq, te ciuchy do karmienia są extra, zwłaszcza dla takiej matki karmicielki jak ja, która ma problem z „wywaleniem bufetu”, cycek jest dostępny w 3sek jednocześnie w bardzo dyskretny sposób i przy użyciu np pieluszki tetrowej nie widać nic czego by się nie chciało pokazywać.. biustonosz jest piękny, jeśli któraś z Was miała ochotę go zamówić to koniecznie niech to zrobi, w ogóle nie przypomina on siermiężnego ustrojstwa do karmienia, a zarazem miseczki się odpinają i wygoda jest zachowana :)

Koszula niby-nocna na pewno za nocną robić nie będzie, wyglada jak fajna sukienka i taką też rolę będzie pełnić ;)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Silvrara, Alice i Bacchi gratuluje udanych wizyt.
Olalao po cc wyszlam po 2 dniach.
Milu sliczna zawieszka do smoczka.
Czy ktoras z was nie ma jeszcze wybranego imienia? Myslimy, myslimy i nic :(
Do SzR chodzilam w pierwszej ciazy. Warto isc. Zawsze mozna sie czego dowiedziec. Reszta w praniu wychodzi.
Jest tak goraco ze ledwo co oddycham. Mimo upalu pranie srednio schnie. Nie ma to jak ugotowac sie przygotwujac obiad :)
Zapowiada sie kolejny goracyyyy dzien.

Odnośnik do komentarza

Co do „kąpieli” lalki w SzR, akurat tego nie daliśmy rady przećwiczyć z mężem, gdyż wzbudziło w nas jakąś głupawkę ;) ustąpiliśmy miejsca innym parom ;)

Nie było to dla nas w najmniejszym stopniu trudne, gdy już nasza prawdziwa lalka przyszła na świat :) nie bałam się jej - brać na ręce, przewijać, przebierać, kąpać.
Na salę poporodową przywieźli mi ją w tym korytku, położna rzuciła do mnie: zaraz przyjdę i pomogę - i wyszła - jak wróciła to ja już ją trzymałam :)

Przy czym cudzego noworodka w życiu bym nie wzięła na ręce, boje się :) i wcześniej tez nie miałam żadnego doświadczenia z takimi małymi dziećmi; ale swoje to swoje, to coś całkiem innego i naturalnego dla mnie było, że chcę i umiem ją wziąć i się nią zaopiekować

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

No Silvara gratulejszyn:)))
To kiedy planujesz rodzić?;)
Ciekawe jak będzie to wyglądało w praktyce?;)
Milu zawieszka świetna A co do sukienki od razu mówiłam że będzie sukienką:)))
Sprawdzałam też ale niestety rozmiary nie na mnie, łoooooo;)

Gabi u nas dalej stoimy w miejscu z imieniem. Jak nic się nie zmieni to pozostanie Martynka. No kompletnie nie mam pomysłu A jak mam to temu się nie podoba i tak w kółko;)
Olalao ja po cc wyszłam na 3 dzień. O mam nadzieję że tym razem też tak będzie;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, podczytuje Was regularnie ale jakoś brakuje mi weny by pisać. Upały dają się we znaki i ogarnęła mnie totalne lenistwo. :)
Kończę już zakupy wyprawkowe, ubranka są wyprane i wyprasowane, pozostało spakować torby i czekać na rozwój sytuacji :) w przyszły poniedziałek mamy wizytę na której dowiemy się czy nasza Kluska raczyła ułożyć się glówkowo - chciałabym już wiedzieć czy mam się nastawiać na cc czy poród SN. Próbuję sama do tego dojść, ale jestem kiepskim detektywem :p czuje ją głownie po prawej i lewej stronie - tam kopniaki są najbardziej intensywne. Chciałam coś wydedukować na podstawie czkawki ale to też mi nie wychodzi :p przeważnie czuje czkawkę na dole brzucha, ale ostatnio był dzień, gdy czułam u góry, a dziś znów na dole - i bądź tu człowieku mądry :))

Milu, ja mam tą granatowa koszulkę nocną i jestem z niej mega zadowolona. Moim zdaniem jest dobra gatunkowo, do tego jest ładna (w przeciwieństwie do tych wszystkich koszul do karmienia z misiami, kwiatkami itp.) :) mam też tą drugą (malinową) koszulkę do karmienia z esotiq - jest z trochę cieńszego materiału, jakby bardziej "zwiewna" :) planuje jeszcze kupić od nich te koszulki z zakładkami z przodu (dedykowane jako element piżamy) i nosić jako t-shirt po porodzie, bo też się super rozchylają, są dyskretne :))

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv73rzigswdk.png
8.11.2017 Aniołek

Odnośnik do komentarza

A gdzie wy te ciuchy kupujecie? Przez internet? Siły nie mam na zakupy... a musimy iść z mężem do rossmana i kupić w końcu trochę pieluch :p

Za gorąco na cokolwiek.

U mnie w szpitalu po prawidłowo gojącym się cc trzymają do 5 dni. Po prawidłowym pn 3. Dlatego chyba tak nastawiam się na sn, bo nie chcę tam leżeć tak długo (jak wiecie boję się szpitalów :D ).

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka, bo szpitale są obrzydłe.
Dlatego najzupełniej poważnie rozważam, że jakby udało się urodzić sn i nie było żadnych komplikacji to żeby zwiać stamtąd wcześniej niż dopiero w trzeciej dobie.

Ciuchy zamawiamy przez stronę www esotiq. Też nie mam weny i siły na shopping inny niż wirtualny.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Oo tak. Chyba wolę jak w Anglii, tam po kilku godzinach wypuszczają jak jest wszystko ok. A tu kiśniesz na szpitalnym łóżku, z ohydnym szpitalnym jedzeniem, z sąsiadką do której przychodzi tabun ludzi, a Ty chcesz trochę oko przytrenować...

Przeleciałam przez tę stronę, ale staników w moim rozmiarze nie ma. Więc jednak zostaje mi lokalna brafiterka, ale to po upałach, bo nie dam rady tam dojść, a mąż nie da rady podjechać pod sam sklep (zakaz wjazdu). No trudno. W najgorszym razie mam taki starszy miękki stanik bez fiszbin to jakoś będę z tym musiała działać dopóki nie kupię chociaż ze 2 staników do karmienia.

Pochwale się! Wczoraj uprane zostały pieluszki. Dzisiaj chusty do noszenia i zamykam pranie dla dziecka :D Wreszcie mąż się doczeka czystych gaci na trening hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

bacchi - córa na tym etapie też miała jakieś 2400 czy 2500 i urodziła się 3550, wiedziałam, że chłopak i drugi może być większy, ale kurde bez przesady :D Trzymaj kciuki za mniejszego niż 4 :)

Eleonora - nie ma mowy, mam już dość, ale do września niech siedzi z małą dupcią tam gdzie jest :D

Silvara - na to wychodzi :D U mnie jeszcze zamknięte, ale główka napiera.

Gabi - u nas też imienia brak :( Ja chcę Cypriana od samego początku, mąż chciał Dragomira, wybiłam mu to z głowy, ale teraz wymyślił Jasia. A przez chwilę nawet się zgodził na moją promozycję ehh

Amanalka - w rossmanie możesz zamówić przez neta co chcesz i odebrać paczkę tego samego dnia. Raz była gotowa po 20 min :D Wtedy można bez bólu wysłać chłopa no i oszczędzasz czas na łażeniu między półkami. Odkryłam to niedawno i korzystam :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Strasznie się czuję, nie mam siły iść po wiatrak do sypialni.
Mój mąż też wczoraj wieczorem po zobaczeniu zawieszki do smoka miał rozkminy czy to na sto procent TO imię, ale zaproponowałam by wymyślił coś lepszego i nie podołał chłopak.. nic nam lepszego niż ta Michalina nie przychodzi do głowy.. a czy ja jestem całkowicie przekonana? Sama nie wiem, serio, po prostu brak innych propozycji od początku i chyba tak zostanie

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Alice85, trzymam :) damy radę :D

Milu oj biedna lez i postaraj się nie stresować... Może za dużo ostatnio robiłaś. A co do imienia to jeszcze macie czas, ja wiem że wątpliwości jeszcze mogą być i do samego końca;) Może jak ją zobaczycie to już nie będzie żadnych wątpliwości jak dac małej na imię.

U mnie w szpitalu trzymają 3 dni po sn i 5 po cc jeśli jest wszystko dobrze. Na wspomnienie o szpitalu przechodzą mnie ciarki ;)

Zrobiłam listę co chciałabym spakować do szpitala ale boję się że mi miejsca braknie tyle tego jest ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

My też nie mamy imienia i nie wiem kiedy podejmiemy decyzję, może właśnie jak się maluch urodzi.
Ja już drugi dzień spuchnięte nogi mam i jutro rano do lekarza idę.
Obawiam się niestety, że znowu będąnie trzymać po cc 5 dni, a ja bym chciała jak najszybciej do domu. Po pierwsze nie cierpię szpitali, a poza tym martwię się jak takie rozstanie zniesie mój syn, który jest tak bardzo przywiązany do mnie.

Odnośnik do komentarza

Alice, nie wiedzialam o takiej opcji :o dzieki za info! A Cyprian sliczne imie! Zawsze chcialam tak nadac synkowi imie, ale maz powiedzial, ze za zadne skarby. Dobrze, ze bedzie dziewczynka, bo zostalabym z Gniewomirem...

Milu, zostaje Ci lezenie, chociaz mnie i na lezaco skurcze lapia.

A co do imion - nie martwcie sie, moze jak juz sie dzidzie pojawia to samo przyjdzie :)

Z ciekawostek ze SzR: polozna dzisiaj powiedziala, ze z zasady wola jak kobieta peknie sama. I ze w czasie porodu one widza juz czy pekniecie bedzie, jesli tak czy bedzie duze czy nie. Jak duze to nacinaja, a jak zanosi sie na male to wola jak kobieta sama peknie, bo mniej boli i szybciej sie goi.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

A co do pekniecia to nie pamiętam jak długo się goilam ale przy pierwszym byłam nacieta i jest ok nie czuje tego i w ogóle a przy drugim peklam sama i niestety w strone odbytu i albo zostałam źle zszyta albo się rozeszlo bo szwy rozpuszczalne. Ogólnie nie podoba mi się że tak powiem wygląd tego wszystkiego po drugim porodzie. Mam nadzieję że teraz nie będzie jeszcze gorzej :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...