Skocz do zawartości
Forum

Oczekiwanie na usg genetyczne


Gość Caro84

Rekomendowane odpowiedzi

Ginekolog podejrzewa zespół Edwardsa a jak wiadomo jest to śmiertelna trisomia wiec jeżeli się potwierdzi to na bank będę chciała terminacji ciąży.
Zreszta sam wynik Nifty (nawet pozytywny) mnie do końca nie uspokoi wiec i tak zdecyduje się na amniopunkcje, przynajmniej będę miała potwierdzenie.
Może mam lekka paranoje, ale sama pracuje w laboratorium i wiem, ze badani wykonują ludzie i niestety błędy się zdarzają a szczególnie w badaniach PCR gdzie bardzo łatwo o reakcje niespecyficzne. Gdyby nie to, ze na wynik amniopunkcji trzeba tak długo czekać nie zdecydowałabym się na Nifty.
Staram się myśleć w miarę trzeźwo i po mimo, ze długo staraliśmy się o dziecko a na kolejna ciąże na pewno się nie zdecyduje nie będę za wszelka cenę upierać się przy utrzymaniu ciąży jeżeli okaże się, ze dziecko jest chore. A bez wyniku amniopunkcji żaden lekarz nie zdecyduje się na terminację a ja nie wyobrażam sobie, ze miałabym urodzić dziecko tylko po to żeby zaraz je stracić.

Odnośnik do komentarza

Na razie nic nowego. Czekam na wynik Nifty i na konsultacje z genetykiem (05.01).
Po drugim USG u mojego lekarza NT wyniosło trochę mniej bo 5,2 mm, ale wcale mnie to nie uspokoiło. Poza tym wszystko jest Ok. Serce prawidłowe, kręgosłup i pęcherz tez. Dwie ręce i dwie nogi na swoim miejscu. Żadnych odchyleń od normy No może jedyne co to to, ze dziecko jest nieco większe i z USG wyszło, ze urodzi się o 4 dni wcześniej niż lekarz wyliczył, ale to chyba nic strasznego.
Jak tylko czegoś się dowiem to dam znać. Niestety obawiam się, ze przez te wszystkie swieta nie będę miała wyniku Nifty w przyszłym tygodniu tylko później :/.

Odnośnik do komentarza

Caro tak jeszcze mi sie przypomnialo jak kiedys dr u mojej mamy mowil odnosnie wyników nt podwyzszonych co rodzily sie dzieci zdrowe i dostawaly 10 pkt i nie bylo na to wytlumaczenia dlaczego NT byla duza na usg a dziecko zdrowe. Luźno sugerowal ewentualnie w przyszlosci jakies problemy ze zdrowiem ale to najróżniejsze i w roznym wieku. Mozna by sie ewentualnie teraz do tego przyczepic ze jak np. Moja kolezanka 10 lat temu miala NT u dziecka bardzo wysokie wszystko bylo ok a teraz synowi sie wzrok baaardzo popsuł. To jej sugestie.
Wierzę że u Ciebie genetyk i badanie nifty rozwieje wszystkie rozterki.

Odnośnik do komentarza

W ogóle to bardzo zle się czuje. To już ponad 14 tc a ja nadal nie wychodzę z łóżka. Mam zawroty głowy i jest mi słabo. Rzadko wychodzę z domu i tylko wtedy kiedy muszę. Zaczynam się zastanawiać czy to normalne. Od prawie 3 miesięcy nie mam kompletnie siły do czegokolwiek. Za cokolwiek się wezmę muszę przerywać żeby sie na chwile położyć. Nawet nie mogę zrobić normalnie zakupów :(.Zaczynam już przez to popadać w depresje :((. Wyniki mam super, niby nic się nie dzieje a ja jestem osłabiona i kompletnie bez sił. Już nawet nie mam siły się stresować tym nt i wynikami. Wszyscy mówili, ze jak się skończy I trymestr to się lepiej poczuje a ja się czuje tak samo fatalnie jedynie trochę apetyt mi wrócił chociaż i tak jak na moje potrzeby to jem mało i byle co bo jak wspomniałam nie mam siły iść do sklepu ani tym bardziej gotować.
Tak chciałam być w ciąży a teraz zaczynam żałować, ze się udało :(.

Odnośnik do komentarza

No właśnie dzisiaj rano poszłam zrobić Ft4 i czekam na wynik. TSH jest niemiarodajne w ciąży. Zobaczymy co wyjdzie bo jak robiłam badania przed sama ciąża to wszystko było w normie. Mam nadzieje, ze to tarczyca bo jak nie to to nie mam już pomysłu :/.

Odnośnik do komentarza

Caro niekiedy tak jest. Pogoda tez plata figle. Hormony szaleja. Byc moze tak reagujesz po prostu. Ja mdleje przy wizytach u dr i w labortorium nie mowiac o domu. Trzeba po prostu bardziej uwazac. Naucz sie oddychac za pomoca przepony. Niestety wszystko co robisz rob baaardzo wolno bez pospiechu wstawaj straj sie uspokoic oddech i dopiero np. Lezysz na boku usiadz poczekaj wstań sprawdź jak sie masz i powoli idz nie rob gwałtownych ruchow glowa w dol na boki nie rozgladaj się szybko. Staraj sie dotleniac w miare mozliwosci nawet jak jestes w domu. Nie kazda kobieta z chwila nadejscia 2 trym tryska energia i szaleje po miescie. Niekiedy do konca ciazy nastroj z 1 trym sie utrzymuje. Moja kolezanka prawie do 7 miesiaca wymiotowala w ciazy.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, ze się zdecydowałam pomimo ceny. Teraz czeka nas echo serca żeby sprawdzić czy z nim wszystko ok, ale najważniejsze, ze nie ma żadnej choroby genetycznej. Do tej pory serce było Ok, tętno w normie wiec mam nadzieje, ze tak zostanie.
No i będę miała wymarzona córeczkę. Wszyscy się cieszą bo w naszej rodzinie od strony męża są sami chłopcy już od kilku pokoleń. Babcia mojego męża w tym roku roku ma 90 lat i bardzo się ciesze, ze doczekała prawnuczki tym bardziej, ze ma 2 synów, 3 wnuków i 2 prawnuków.

Odnośnik do komentarza

Nad amnio na pewno będę się jeszcze zastanawiać. Wszyscy lekarze, z którymi rozmawiałam są za tym żeby jednak zrobić a ja jestem do bólu racjonalna wiec pewnie się zdecyduje. Nifty zrobiłam bo po prostu chciałam wiedzieć wcześniej żeby zmniejszyć stres, który na początku był straszny.
Na echo mogę się umówić od 16 tygodnia wiec mam jeszcze trochę czasu, ale już dostałam namiar na lekarza i sporobuje się do niego umówić na końcówkę stycznia. Mam nadzieje, ze będzie dobrze.
I najważniejsze, czuje się spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

No to muszę czym prędzej się tym zająć i zadzwonić bo podobno to bardzo dobry lekarz wiec obawiam się kolejek.
Jestem tylko ciekawa czy mój ginekolog tez go poleci a wizytę mam dopiero 24, ale i tak wcześniej spróbuje się umówić.

Odnośnik do komentarza

O dziwo czuje się trochę lepiej. Mam odrobine więcej energii. W końcu mogę coś zrobić w domu. nadal nie za dużo bo szybko się mecze, ale jest lepiej niż ostatnio.
Umówiłam się na echo na 01.02 i trochę się denerwuje co będzie dalej tym bardziej, ze pierwsze dziecko mojej mamy tez miało wadę serca i zmarło po 3 miesiącach. Co prawda to było w 1974 a od tamtego czasu medycyna poszła do przodu, jednak niepokoj pozostaje.
Po tym wszystkim co przeszłam do tej pory chyba odruchowo nastawiam się na najgorsze :/.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...