Skocz do zawartości
Forum

Co robić żeby szyjka macicy dojrzała?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w drugiej ciąży. Pierwsza rozwiązana przez cc z braku postępu w II fazie porodu. Obecnie przewidywany termin porodu to 9 grudzień, czyli jutro. 28 listopada na wizycie kontrolnej gin powiedział, że moja szyjka macicy jest skierowana do kości krzyżowej i kazał przyjść za dwa tyg bo ma nadzieje, że zrówna się z kanałem pochwy. Czy miałyście tak z tą szyjką? Martwię się, bo chciałam rodzić sn a przede mną perspektywa kolejnej cesarki :( termin na jutro a ja oprócz skurczy i twardnienia brzucha nie mam nic, ani czop nie odszedł brzuch chyba też nie opadł... z tym brzuchem to nawet nie jestem pewna. Masuję sutki i głaszczę brzuch, współżycie oczywiście też ale do tej pory nic... Czy Wy jakoś próbowałyście z powodzeniem przyspieszać dojrzewanie szyjki macicy?

Odnośnik do komentarza
Gość Onananooaa

Nie chodzi o dojrzenie szyjki tylko o skierowanie jej w kierunku kanału rodnego. Mi tak zrobiła moje lekarka i jeszcze tego samego dnia odeszły mi wody. W sumie jak się już na dobre zacznie to wszystko samo się nakieruje, ogólnie nie jest to predyspozycja do cc. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do porodu sn a nic się samoistnie nie zacznie to czeka Cię wywoływanie porodu.

Odnośnik do komentarza

Gin powiedział, że jeśli byłaby nakierowana w kierunku pochwy to zrobiłby mi masaż szyjki macicy, a tak to bez sensu bo i tak nie pomoże. Kazał czekać 2 tyg, współżyć , głaskać brzuch i masować sutki. Wszystko robię, oprócz spacerów które też kazał bo aktualnie zmagam się z mega przeziębieniem a pogoda w kratkę. A obawiam się cesarki, bo lekarz już powiedział że jeśli sytuacja będzie bez zmian to raczej cc, nie wspominał nic o wywoływaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...