Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka?


Gość noTrudno

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, fajnie to ostatnio Prenalen rozpisało, zobaczcie:
Dla mamy:
- dokumenty: dowód tożsamości, karta ciąży, dokument świadczący o ubezpieczeniu (jeśli jesteście ubezpieczone), plan porodu, aktualne wyniki badań (m.in. mocz, morfologia, USG, grupa krwi, WR, HIV, GBS) oraz istotne opisy konsultacji specjalistycznych jeśli w czasie ciąży takie wykonano (np. kardiolog, okulista);
- 3 koszule w tym jedna do porodu,
- klapki/kapcie w tym jedna para pod prysznic,
- szlafrok,
- bielizna osobista: biustonosz przystosowany do karmienia piersią, skarpetki, kilka par majtek jednorazowych,
- środki do higieny osobistej: szczoteczka i pasta do zębów, przybory do włosów (szczotka, gumki, spinki), łagodny żel do mycia ciała oraz inne delikatne kosmetyki których używacie, duże podpaski – najlepiej poporodowe, papier toaletowy,
- 2 ciemniejsze ręczniki: mniejszy i kąpielowy,
- dodatkowo mogą przydać się: woda mineralna, sztućce, kubek, pomadka nawilżająca, ładowarka i telefon, podkłady higieniczne, jasiek, poduszka do karmienia, laktator, kółko poporodowe, 2-3 woreczki na brudne ubrania, ulubiona książka czy odtwarzacz mp3 oraz przekąski po porodzie (np. ciasteczka zbożowe);
- ubrania przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba.

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza

Dla dziecka:
- ubranka dla maluszka (rozmiar 50-62): śpioszki (3 sztuki), kaftaniki lub body (3 sztuki), pajacyki (3 sztuki), czapeczka, skarpetki, łapki-niedrapki lub rękawiczki;
- paczkę pieluszek jednorazowych,
- 2-3 pieluszki tetrowe,
- chusteczki nawilżane,
- kocyk i/lub rożek,
- ręcznik,
- kosmetyki: krem na pośladki, oliwka lub balsam,
- rzeczy przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba: ubranka dla maluszka dostosowane do pory roku oraz fotelik samochodowy.
Przed udaniem się do szpitala usuńcie lakier z paznokci a cenną biżuterię zostawcie w domu.

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza

~noTrudno
dziewczyny jetescie super, dzieki za pomoc.
@mamusia - i to juz wszystko jest? kurcze, troche tego jest... dwie torby wezme ze sobą hehe
wszystko chyba kwestia ile sie bedzie w szpitalu, co nie? a to nigdy niewiadomo.. oby jak najkrócej

Tak, wszystko z tego co widzę. podobno jest jescze cos takiego jak kokon niemowlęcy, przydatny :)
pamietaj tez o tym, zeby ciuszki byly przystosowane do pogody (czyli czapeczka musi być hihi)

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza

Mamy, które decydują się na cc:
Oprocz wszystkich powyzszych rzeczy na drugi porod nauczona doswiadczeniem wezme takze takie nakladki papierowe na deske toaletowa. Pierwszy porod mialam CC i zaiste utrzymac ze swieza rana na brzuchu pozycje na Malysza by nie dotknac deski bylo chyba najtrudniejsze w calym pibycie w szpitalu...

a tak to się zgadzam z mamusia899

Odnośnik do komentarza

~trudik
Mamy, które decydują się na cc:
Oprocz wszystkich powyzszych rzeczy na drugi porod nauczona doswiadczeniem wezme takze takie nakladki papierowe na deske toaletowa. Pierwszy porod mialam CC i zaiste utrzymac ze swieza rana na brzuchu pozycje na Malysza by nie dotknac deski bylo chyba najtrudniejsze w calym pibycie w szpitalu...

a tak to się zgadzam z mamusia899

dzięki kochana :)
swoją drogą swietna podpowiedż!

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza

Ja też się obawiałam, że moja waliza będzie większa niż ta na wakacje, dlatego wzięłam tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a potem mąż mi na bieżąco przywoził brakujące rzeczy i wymieniał brudne ręczniki i piżamy na czyste. My zdecydowaliśmy, że nie będziemy myć dziecka w szpitalu (dlatego nie braliśmy kosmetyków do mycia), chcieliśmy na spokojnie to zrobić w domu, chociaż jeśli ktoś chciał malucha umyć to położne służyły pomocą. Pamiętam też, że w moim szpitalu były poduszki do karmienia, ale takie bardzo płaskie i obleczone sztucznym tworzywem, pewnie aby było łatwo dbać i higienę. Poduszka to jedna z rzeczy o dużych gabarytach, o którą poprosiłam męża o dowiezienie, bo nasza Chicco Boppy jest milutka, mięciutka i nawet jeśli się zaleje to można ją w całości wraz z wkładem prać w pralce. Myślę, że Twój pobyt w szpitalu również zweryfikuje co jest potrzebne, a co można odesłać z mężem do domu. Życzę szczęśliwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...