Skocz do zawartości
Forum

Dieta, waga, ciaza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o porade.
Obecnie jestem w 30 t.c.
Cwicze ok 5 razy w tygodniu (ok 50 min cwiczenia dla ciezarnych), praktycznie od samego poczatku ciazy.
Jem b zdrowo, 5 posilkow lub 6 dziennie, min 2.5 (czasem nawet 4) litry wody, posilki male, ale pożywne, wszystko pelnoziarniste, nie smażę, tylko grilluje, pieke, dusze itp, zero majonezu, smietany, tylko zdrowe zamienniki, pije tylko wode itp itd... przed ciaza zawsze bylam fit i sie zdrowo odzywialam (zawszw mialam troche "fiola" pod tym wzgledem, moze to ze wzg na wyksztalcenie - jesten technologiem zywnosci), moja waga przed ciaza 58, wzrost 169. Obecnie robie odstepstwa tzn slodycze czy np hamburger czy schabowy w weekendy... (bo chyba bym oszalala bez tego).... jednak przytylam juz 13.5kg! I caly czas widze, ze waga idzie do gory... a jeszcze 10 tygodni :O
Troszke mnie to przeraza, bo naprawde zdrowo zyje/jem i cwicze.
Oprocz cwiczen 4-5 razy w tygodniu, jeszcze ok 4 razy spaceruje (ok 5km min) do tego sprzatanie, gotowanie, ogolnie b duzo sie ruszam i odpoczywam najczezciej wieczorem.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Iza

Odnośnik do komentarza

Nie tylko jakość posiłków jest ważna, lecz też ilość. Ale jako technolog żywienia na pewno to wiesz.
13,5 kg w 30 tygodni to niemało, ale też nie jest to tragedia. A jak wygląda u ciebie kwestia "przybierania wody"? Nie czujesz się opuchnięta? Czy oddajesz odpowiednią ilość moczu w stosunku do tego ile wypijasz? Czy 4 litry wody dziennie to nie jest trochę dużo, szczególnie, że upały juz dawno minęły.

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się wagą, gwarantuje Ci, że ona spadnie w przeciagu paru dni po porodzie. Odżywiasz się zdrowo i to jest najważniejsze. Być może organizm robi zapasy na czas porodu i karmienia piersią. Jeżeli Cię to niepokoi, to skonsultuj to ze swoim lekarzem na kolejnej wizycie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...