Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Mae, mój maluch bardzo się rusza i to właściwie cały czas. Jest to dla mnie często bardzo bolesne i widać jak cały brzuch faluje a nawet jak wypycha rączkami lub nóżkami. Mam nadzieję że po porodzie nie będzie aż tak energiczny...
Mi lekarz nie podaje długości szyjki, mówi tylko ogólnie co i jak ale jutro go konkretnie zapytam, ciekawe czy odpowie.

Odnośnik do komentarza

Aż się pogubiłam w postach. To szpital w którym zawsze rodziłam i chcę rodzić. Mój prowadzący pracuje w innym mieście w szpitalu. Zagrożenie owszem jest realne bo miałam już 3 cc. Każdy jeden lekarz powtarza mi to samo. Dziś mnie wypisali i na odchodne jeszcze dodali, że może dojść do tak zwanego cichego pęknięcia na bliznie. I że przy cięciu poprostu okaże się, że chodziłam z dziurą. Więc wychodzę z duszą na ramieniu.

Mój mąż może ze 2 razy poczuł jak kopie. Nie ma cierpliwości poczekać na te ruchy ehhh.

Ja mam szyjke 2cm. W czwartek mialam 4cm. A w piątek w nocy na przyjęciu już 2cm... oby do końca maja...

Odnośnik do komentarza

Pikaboo,
Nie wiem czy po takich przeżyciach, stosunku do pacjenta byłabym w stanie zaufać tym lekarzom.. poczucie bezpieczeństwa, szczególnie teraz jest takie ważne..
Mae,
Moja Anitka jest bardzo ruchliwa, mam wrażenie, że wręcz nadpobudliwa. Szaleje, wywija się, przeciska w różnych kierunkach, wypycha kolana, chyba plecki i pupę tak mocno, że blokuje mi nieraz oddech i powoduje wrażenie pękającej skóry..:) ale mimo bólu i towarzyszących uciskom dolegliwości ( ucisk na żołądek powodujący mdłości i zgagę, uderzanie pęcherza, prostowanie nóg w celu sprawdzenia wytrzymałości moich żeber..) cieszę się, że się dużo rusza. Jakoś mnie to uspokaja, że wszystko z nią ok:)
Dostałam od kuzyna męża kontakt do polecanej położnej, do szpitala, gdzie chcę rodzić. Z ciekawości umówiłam się z nią na spotkanie, ma bardzo dobre opinie. Nie byłam zwolennikiem "opłacanych" położnych, ale mąż boi się o mnie (albo o siebie podczas porodu:D) i chciałby, żebym miała indywidualną opiekę..

Odnośnik do komentarza
Gość Marja89

Pikaboo
Bardzo mnie dziwi podejście lekarzy z tego szpitala. Może lepiej skonsultować się w innym?
MartusiaM
Też zastanawiałam się nad opłaceniem położnej ale obawiam się że się za bardzo nastawie a ona np nie będzie mogła przyjechać czy coś w tym stylu. Po moich pobytach w szpitalu raczej ufam tam większości położnych i trochę zdążylysmy się poznać więc co ma być to będzie ;)
Mae
Moje małe też się kręci, głównie w dzień a na ktg zazwyczaj sobie spał. Wczoraj az musiałam pobudzić go batonem i mieliśmy powtarzany zapis. Nie chciał współpracować :) dzisiaj strasznie się wypina, on ma tak co drugi dzień większą aktywność:d
Kali
Mi też lekarz nigdy nie podaje konkretnej długości.
Dziewczyny, puścili mnie do domu ale lekarz stwierdził że będzie cud jak donoszę do 40 tygodnia. Mam nakaz leżenia bo maluszek już bardzo nisko a macica cały czas się stawia. Do tego doszły kłucia w pochwie i ciągnięcia pachwin ale tak już może być. Lekarz mówi że byle jeszcze dwa tygodnie wytrzymać a potem mogę robić i mały też co chce ;) cieszę się że tak szybko ogarnęłam nam wyprawkę. Tylko wrzucić wszystko do walizki :) no i małe naprawdę jest małe bo ma 2300 ale mam się nie martwić bo ja też jestem drobna i mama też rodziła małe dzieci. No nic, dzielnie czekamy do tego skończonego 37 tygodnia.
Moja mama spanikowała i sama dziś po mnie przyjechała bo musiała porozmawiać z moim lekarzem prowadzącym bo kilka lat temu z nim pracowała. Chyba ją uspokoił :d

Odnośnik do komentarza
Gość Anecia80

Mae ,a ja Ci napiszę coś na pocieszenie żebyś się tymi ruchami nie zaczęła martwić .Ja tak chyba do 28 tyg czułam mocne kopniaki a później coraz mniej i z mniejszą częstotliwością.Teraz to też głównie rozpychanie a nie kopniaki.Więc spokojnie pewnie Twoja dzidzia też większa albo leniwsza od rőwieśników ;)
A niestety po tych ruchach dalej czuję ,że malutka pupcią do dołu.
No trudno, jakby miała być duża to wolę jednak cc.

Odnośnik do komentarza
Gość Anecia80

Marja
To super ,że do domku:)
Leż i odpoczywaj .
Jakby to fajnie było wiedzieć ,że dwa tyg i bedzie się rodzić ,a tak to czekamy i tyle heh
Ale Ty może się okaże,że pierwsza się tu maluszkuem pochwalisz :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie po tych moich szpitalach zaczęłam się zastanawiać czy któraś z nas nie będzie jeszcze majóweczką:) marja dwa tygodnie to już zleca :) ja tez czuje okropny bol w kroczu i pachwinach. mam nadzieję wytrzymać 3tygodnie :)

Dziewczyny mój mąż to jest jakiś ślepy ja mu krzyczę " patrz jak mi się brzuch wygina!" A On nic nie widzi. Nosz zero.

Odnośnik do komentarza

Co do położnej to przy pierwszym porodzie kiedy jest duża szansa, że będzie się to ciagło to się przydaje. Ale przy kolejnych to chyba nie ma sensu. U mnie można wynająć prywatny pokój i to mnie kusi. Z jednej strony to fajnie. Rodzina może siedzieć u was ile się chce i jeśli pobyt trwa dłużej to jednak ta prywatność jest fajna. Z drugiej strony jeśli wszystko jest ok i zostaje się po porodzie tylko 3 dni to chyba szkoda kasy i lepiej się przemęczyć.

Odnośnik do komentarza

Mój się rozpycha i to w takich miejscach,że boję się,że się posikam zaraz...;)
Co do szyjki to na ostatniej wizycie nie powiedział mi konkretnie jaką ma długość,tylko że twarda i zamknięta. Ale na wcześniejszej wizycie miała z tego co pamiętam coś około 4 cm. Czasem mi po prostu nie zmierzy tego na usg,albo mierzy i mi nie mówi. Ale ja mam termin dopiero na 23.06,więc dopiero 9.06 mam donoszoną ciążę,jest jeszcze czas na skracanie.

Chciałam dzisiaj złożyć sama łóżeczko;) mąż w delegacji i wróci w środę albo czwartek,ale dałam spokój i tylko wyjęłam z kartonu,żeby wywietrzyć zapach. Za ciężkie było dla mnie;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Moja mała też się teraz rozpycha bardziej niż kopie. Czuje ją rano trochę i wieczorem to szaleje tak, że mi czasami dech zapiera, bo już bolesne to jest.

Pikaboo ja ogólnie mam termin na 30.05, ale pisałam z Wami wpierw, bo mi kalkulator w internecie pokazywał 4.06 jako termin. Potem poszłam do lekarza i mi zweryfikował to, więc ja pisze i z Wami i z majówkami. W sumie nie wiadomo kiedy urodzę tak naprawdę. Jutro mam kontrolę to się podpytam czy dotrwam do niedzielnej komunii, bo jutro zaczynam juz 38tc;-)

Mi ostatnio nie mierzyła szyjki tydzień temu tylko badała na fotelu. Mowiła, ze się skraca, ale jest zamknięta.

Angelika jakbys miala 1cm to kazał by Ci lekarz leżeć;-)

Ja staniki kupiłam na allegro, bo w Lidlu czy sieciówkach nie ma dla mnie rozmiaru. Jeden usztywniany, a drugi nie. Na noc bede zakładać sportowe.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a20fycap9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...