9 miesięcy, ciąża

Jaki materac najlepszy dla dziecka?

Paulinka1992

Paulinka1992

Witam. Jestem mamą dwumiesięcznej córeczki i jestem na etapie zastanawiania się czy warto kupić lepszy materac za większe pieniądze, który posłuży kilka lat czy kupować materace na każdym etapie dorastania. Co jest bardziej ekonomiczne i zdrowsze dla dziecka? Przeglądnęłam w tym celu dużo opinii w internecie i bardzo często pojawia się w tym kontekście marka bedding i hilding. Ma ktoś materac tych firm? Co można o nich powiedzieć?

57144 paulinka1992 Mężczyzna, 25 lat, Tarnów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Vivian

~Vivian

Nie chcę być złośliwa, ale to może trzeba było od razu kupić lepszy materac. Na pewno zmiana materaca co kilka mcy to ekonomiczne się nie opłaca. Ja kupuję materac z certyfikatami, że nie zawiera szkodliwych substancji, nie jest łatwopalny itd. Koniecznie z pokryciem wykonanym z bawełny, oddychający, nie sprężynowy. Kupuje materac 2w1 - 1 strona do 12 mcy, druga od 12 mcy. Dziecko będzie na nim spało aż do momentu zmiany łóżeczka na łóżko czyli do 4-5 roku życia co najmniej bo łóżeczko jest do przerobienia. Wtedy gdy kupię łóżko to automatycznie z nowym materacem.

Co do wymienionych marek, nie znam więc się nie wypowiem.

~emmi.emilka

~emmi.emilka

Ja na materacyku dla dziecka bym raczej nie oszczedzala... przecież to robienie oszczędnosci na zdrowiu własnego dziecka! Poza tym dobre i porzadne materacyki zdrowe dla kręgosłupa dziecka wcale nie są jakies bardzo drogie! Ja kupiłam materacyk za niecale ciut ponad 250zł i uwazam że to niewyoka cena szczególnie że materacyk dziecko ma na kilka lat. Mój ( Sensitive z Fiki Miki) jest antyalergiczny, zapobiega wadom postawy u dziecka i bardzo wygodny w utrzymaniu higieny. Pokrowiec sie ściąga i pierze w 60 stopniach a wkąłd można nawet zamrozić w zamrażarce żeby zabic wirusy, bakterie czy alergeny. Dobry materac to zdrowe dziecko ! Wiesz ile taki niemowlaczek przesypia w ciągu dnia i nocy ? poczytaj o tym...

~ksoto

~ksoto

ooo to rewelka, faktycznie żeby zabić alergny to potrzeba wysokich albo niskich temperatur a tu jak piszesz to na ten materacyk Sensitive można zadzialac i jednym i drugim, super !

~czenka

~czenka

Jak ma być najlepszy to radzę popatrzec na to co było zdrowe od zawsze- naturalne wypełnienia. Mnie lekarze zalecili wypełnienie z kokosu a potem po ok 6 miesiacach z łuski gryki, ponoć zdrowszego dla kręgosłupa dziecka nie ma mimo wszystkich nowoczesnych sztucznych pianek i lateksów

~marysiowa

~marysiowa

Coś w tym jest, w szkole rodzenia też pediatra mówiła żebyśmy sobie poczytały o zdrowotnych właściwościach gryki i pomyślały właśnie o materacyku z takim naturalnym wypełnieniem

marzen@

marzen@

Moje dzieci miały materacyk kokos/gryka (z jednej strony kokos, z drugiej gryka). Co z tego, i tak nie chciały spać w łóżeczku i spały z nami ;) Dobrze, żeby materacyk, czy też przynajmniej ta zewnetrzna część, która najbardziej zbiera różne zabrudzenia dała się wyprać.
Co do kupowania materacyków na kilka lat dla niemowlaka to bym nie przesadzała. Oczywiście ważna jest odpowiednia twardość, możliwość prania, wykonanie z nietoksycznych materiałów. Ale pamiętajcie, że materacyk posłuży najdalej 2-3 lata i dziecko trzeba przenieść do większego łóżka. Poza tym inna twardość jest wskazana dla niemowlaka, inna dla dziecka kilkuletniego, a inna dla nastolatka, więc tak czy siak materace trzeba raz na jakiś czas wymieniać.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
~Budujew2018

~Budujew2018

Moja siostra ostatnio kupiła dla swojego syna materac lateksowy i mówi, że maluch nareszcie dobrze sypia. Ma alergię, więc ten rodzaj materaca dodatkowo na plus, bo nie uczula. [url]https://expertsnu.pl[/url]

bigcik

bigcik

Jeżeli chodzi o wybór materaca dla dziecka to uważam, że warto w takim przypadku wydać troszkę więcej i kupić jakiś lepszy. W każdym bądź razie ja tak zrobiłam i jestem z takiego zakupu bardzo zadowolona. Także jeśli nie możesz się zdecydować to zerknij sobie na tę stronę https://bezpiecznybrzdac.pl/jaki-materac-dla-niemowlaka-dziecka-opinie-ranking/. Z pewnością troszkę ułatwi Ci to odpowiedni wybór

65523 bigcik Kobieta, 46 lat, Zgorzelec