Skocz do zawartości
Forum

28 tc i skrócona szyjka macicy!


Rekomendowane odpowiedzi

To świetnie. Ja tez wczoraj bylam u lekarza, tyle ze poszlam prywatnie. No i moja szyjka mierzy 26 mm. A w szpitalu jak mi ja mierzyli to miala 24 mm... wiec nie wiem czy to zalezy od sprzetu czy sie troszke wydłużyła... U mnie juz 30 tc. Chcialabym chociaz do 35 tc wytrwac, chociaz najlepiej by bylo do samego konca :) a I ten lekarz u ktorego bylam prywatnie rowniez nic mi nie wspominal o krążku :/ wiec chyba u mnie nie ma takiej potrzeby zeby go zakladac... no sama nie wiem....

Odnośnik do komentarza

Kochana na krążek jest już za późno. Działać można do 24 tc. U mnie jeszcze był czas ale całe szczęście nie potrzebnie ;) Moja lekarka mówiła, że już po 24 tc nie ma aż tak ważnego znaczenia ile ma szyjka, bo może zacząć się skracac. Do ilu co i jak nie pytałam, bo byłam szczęśliwa, że z moją jest ok. Tak więc głowa do góry dotrwasz do końca :)

Odnośnik do komentarza

Hejka u mnie moja gin przy badaniu ręcznym stwierdzila ze szyjka jest jakas krotsza a przy badaniu usg podobno wymiary sa ok ja w poniedziałek jadę do szpitala maja mi założyć szef w 1 ciąży obnizyla mi sie nisko dzidzia można bylo wyczuć glowke przy badaniu ginekologicznym miałam pessar zalozony a w szpitalu bylam prawie 3 miesiące boje sie założenia tego szfu miała ktoras zaloznony szef ?

http://s8.suwaczek.com/201802281447.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ra2ho31.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3kb538v0vw.png

Odnośnik do komentarza

Hej, ja niestety nie miałam. Żaden z lekarzy u których byłam nie zaproponował mi wcześniej ani szwy ani pessara chociaż pierwszej ciąży nie donosił do terminu i urodziłam w 31tygodniu. A wiem że nie którym dziewczynom już ze względu na pierwszy poród zakładają coś takiego dla bezpieczeństwa. A lekarze mi nawet nie wspomnieliśmy o takiej możliwości. No ale teraz już chyba jest za późno. Może jakoś wytrwamy :) a jaka długość u Ciebie ma szyjka? I w którym tyg jesteś?

Odnośnik do komentarza

U nas się szyjka trochę skrocila. Teraz mierzy 21 mm. Ale też twarda i zamknięta. Właśnie teraz u nas trwa 34tc. Nie wiem narazie ile waży nasza córcia, we wtorek idę na wizytę :) ja się już czuję bardzo ciężko i brzuch mam już ogromny :p z jednej strony chciałabym już urodzić a z drugiej oczywiście donosic do końca. Strasznie bolą mnie plecy i pachwiny, że czasami chodzić nie mogę :/ na ostatniej wizycie lekarz mi mówił że jeszcze z 3 tygodnie i będziemy pomału odstawić leki :)

Odnośnik do komentarza

Na pewno wytrzymasz! :) U nas niby blisko, a czas tak powoli płynie :/ chociaż już sobie w kółko powtarzam że to jeszcze tylko 3 tyg, a później niech się dzieje co chce :) teraz często mam problem, bo nie wiem czy np mam jakieś skurcze czy to ruchy dzidzi ( tzn czy się tak wypina). Niby to moja druga ciąża ale w pierwszej nie zdążyłam się dowiedzieć co to skurcz :/

Odnośnik do komentarza

hej dolaczam do skrucobych szyjek.
u mnie dosc wczesnie to nastapilo bo w 18 tyg. w ciagu dwuch tygodni z 48 na 33 mm. teraz jestem w 19. wczoraj bylam na ip bo strasznie bolala mnie pipka i krocze. na palec szyjka 2 cm i twarda.
biore luteine 2x100mg i 2x3 magnez. w pierwszej ciazy mialam pessar zalozony w 25 tygodniu i donosilam do 38.
dzis odczowam bol brzucha po obu stronach i jakby skurcze mnie lapia. wiec ratuje sie nospa.
strasznie sie martwie bo moja doktor kazala przyjsc dopiero za 4 tyg.

Odnośnik do komentarza

Witaj Karolina! :) mnie też on dłuższego czasu boli krocze jak już pewnie wyczytalas :) dzisiaj myślałam, że będę rodzic taki skurcz mnie złapał i czułam straszne parcie na pęcherz. Ale zrobiło się tak raz, i przez resztę dnia takich bóli nie miałam. Czasami brzuszek robi mi się twardy, ale położna powiedziała że na tym etapie ciąży to normalne i nic złego się nie dzieje więc staram się nie palnikowac. Karolina i co Ci powiedzieli na te boleści w szpitalu? Ja uważam że jak te skurcze będą Ci dalej dokuczac i będą co raz bardziej bolesne to powinnaś znowu pojechać na IP. Albo zadzwoń do swojego lekarza, może umówi Cie na wizytę wcześniej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...