9 miesięcy, ciąża

Majówki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Akemi

~Akemi

Bo panie z rejestracji to często takie święte krowy co uważają że im wszystko wolno.Patrzą w te swoje papierki i wpisują na pierwsze wolne okienko.Nie chce im się podzwonić, popytać czy wykazać trochę inicjatywy żeby pomóc człowiekowi w potrzebie.W każdym razie mało jest takich i rzadko się z takimi spotykałam,chyba że była to przychodnia prywatna.

olandia

olandia

No przepis może istnieje,tylko z tego co czytam to rzadko respektowany i trzeba składać skargi itd. Ja unikam stresu,bo niestety byle co i brzuch mnie boli i twardnieje.niech stworzą przepis,który jest respwktowany,a nie że kobieta ma skargi składać. Ja jadę zawieźć moje pilne skierowanie do Endo,bo póki co Tel mnie pani zapisała i zapytam jak to jest...

--

https://www.suwaczki.com/tickers/uwo9rjjgce831640.png

57128 olandia Kobieta, 37 lat, Poznań
Sylma

Sylma

Ja mam to szczęście, że mam pakiet medyczny, więc raczej wizyta u specjalisty to kwestia paru dni, ale jak musiałam iść po skierowanie nfz na echo serca dziecka to mnie Pani z rejestracji zastrzeliła. Poszłam dn. 15.11, a ona do mnie, że już wyczerpali limity na 2017r i teraz to mnie może na styczeń zapisać, a echo miałam mieć z końcem grudnia. Wyblagalam 8.12 mówiąc, że to tylko kwestia wypisu skierowania, a nie konsultacji. Przykre to, bo ciąża nie jest momentem dopominania się o swoje prawa, miejsce w autobusie czy pierwszeństwo w kolejce, a jednak codziennie trzeba stawać do walki o podstawowe prawa.

Dziewczyny ma któraś z Was detektor tętna, sprawdza się to?

56259 sylma Kobieta, 32 lata, Opole
~SisiL

~SisiL

Dziewczyny, wiem, że nikt nie chce się denerwować. Niektóre z tych pań co tam pracują nie są pracownikami ochrony zdrowia tylko zwykłe panie z ulicy bez przeszkolenia (dlatego często nie mają takiej wiedzy). Dlatego jeżeli nie chcą was wpisać to poproście ładnie aby weszły na pierwszą lepszą stronę w internecie i przeczytały ten przypis. W przypadku moim - niby panie pracujące w dużej przychodni a o tym nie wiedziały i były zdziwione, że tak jest. Potem przeprosiły jak byłam tam na wizycie.

Daje wam link do bloga Mama Prawnik - opisuje ona wiele kruczków prawnych związanych z ciążą i macierzyństwem. Napisała też notatkę na temat prawa kobiety w ciąży do świadczeń bez kolejki w służbie zdrowia czy aptece oraz do przyjmowania do specjalistów. http://www.mamaprawnik.pl/do-lekarza-bez-kolejki/

olandia

olandia

Czasami te panie mają związane ręce,bo nie one zarządzają przychodnią....i zgadzam się,że ciąża to kiepski moment na to,żebym w każdej kolejce dopominała się swoich praw...ja przynajmniej taka jestem.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/uwo9rjjgce831640.png

57128 olandia Kobieta, 37 lat, Poznań
~Akemi

~Akemi

W kolejce do mięsnego od bidy poczekać można,ale w kolejce do lekarza pół roku już raczej nie.Wiec jeśli o jakieś prawa walczyć to właśnie to,w przychodni.

Lenka88

Lenka88

Sylma ja mam, kupilam pod koniec pierwszej ciazy. Bardzo sobie chwale. Dla mnie to taki uspokajacz jak maluch w brzuchu dlugo spi i nie daje znaku zycia albo jak po proatu chce go sobie podsluchac. Jak sie kupi dobry detektor to nie ma problemu z odnalezieniem serduszka. Przynajmniej ja nigdy nie mialam.

57163 lenka88 Kobieta, 30 lat, Ddz
~Akemi

~Akemi

Myślę że taki detektor to dobra sprawa dla mam które mają za sobą trudne ciążę,albo takie które skończyły się tragicznie.To na pewno je uspokaja że teraz na szczęście wszystko jest ok.A w razie czego mogą szybciej zareagować.
Co do przychodni to pani zapisała mnie na piątek popołudniu także nie będę długo czekać.Ale chyba poprostu miała okienko tego dnia.