Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2018


Gość Lenka88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamamichasia123

Witam wszystkie mamy majowych dzieciaczków:) urodziłam syna 06.05.2018 i cóż, jestem szczęśliwą mamą. I jak tu już jestem, to mam pytanie, dotyczące karmienia piersią. Ile razy dziennie karmicie dziecko piersią?

Odnośnik do komentarza

Mój Jasiu na boku polubił jak zaczął się więcej przekręcać tak od 2-3 tygodni. Na brzuszku wytrzymuje ok 7 minut i głowę dość wysoko podnosi. Z leżaczki korzystam ,Ale nie za dużo,bo w tym okresie rozleniwia . Trochę na macie leży ,w łóżeczku i tak na przemian...i oczywiście na rączkach:)
Jeśli chodzi o pierś to w dzień co 2-3h , wieczorem karmię do 21.30 i śpi do rana...ale od 3 dni mam kłopot,bo Jasiu bywa nie najedzony .ciągnie tak mocno,że piersi bolą i dwa razy to dokarmiałam. Ciekawe co dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość mamamichasia123

Olandia dziękuję za odpowiedź:) mam podobną sytuację, wydaje mi się, że mój mały też się nie najada. I nie wiem, czy poczekać, czy też zacząć coś brać na laktację:/ a Twój syn płacze po karmieniu? Czy częściej karmisz?

Odnośnik do komentarza

Czy wasze dzieci też tak dużo płaczą? Najpierw były kolki teraz chyba ząbkowanie. Leżeć nie, na rękach nie, jeść nie, pić nie, bawić się nie, we wózku też nie. Mam dosyć. Jestem cały czas sama w domu bez pomocy i mam totalnego doła tracę radość z macierzyństwa.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) pozwolę sobie dołączyć do waszego forum, ponieważ moje Kwietniówki 2018 przeniosły się na fb a ja średnio mam na to ochotę ;) moja córa 17.08 skończyła 4 miesiące. Też przewraca się z pleców na brzuszek a powoli zaczyna też z brzuszka na plecy. Głównie leży na macie bo wtedy ma więcej swobody i może poćwiczyć. Mi położna mówiła, że dziecko powinno przebywać w leżaczku max godzinę dwa razy dziennie bo faktycznie może się rozleniwić.

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49hdgeekxqabou.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Odnośnie karmienia piersią, bo padło takie pytanie, to my się karmimy co 3h w dzień, a w nocy ostatnio budzi się raz na szybkie karmienie (choć dziś o 2 przez 1,5h grasowała chcąc się pobawić...) więc karmień wychodzi nam ostatnio 6-7 na dobę. Wcześniej przesypiała całe noce, ale że nie ma szału z wagą, to pediatra zalecił nocne karmienie i od tamtego czasu Wiki tak to wzięła do siebie, że sama się budzi :p U nas też było różnie z cyckiem, przez jakieś 1,5tygodnia wisiała prawie całe dnie na piersi, karmienie nawet co 15minut... Złamałam się i dokarmialam ją mieszanką wtedy, a pewnie gdybym wytrzymała, to kryzys laktacyjny szybciej by minął. Na wzmocnienie laktacji polecam piwa 0,0%, tańsze niż femaltiker, smaczniejsze i u mnie dużo lepiej działają :) i pamiętajcie, że koper włoski to już mit i nie powinno się go pić zgodnie z ostatnimi badaniami, bo może powodować rewolucję w małych brzuszkach, a u mam wręcz hamować laktację!
A powiedzcie, jak Wasze dzieciaki śpią w dzień? Bo moja łącznie drzemie 3-4h w ciągu dnia i to w 3-4 drzemkach, wydaje mi się, że to nie za wiele. Ale śmiać mi się zawsze chce, bo jak jest śpiąca to zakwili raz, tak jakby chciała powiedzieć "mama, spać!", daję jej smoczka i dziecko odlatuje momentalnie:) Płaczliwa jest tylko wtedy jak nie może usunąć bo np jest za głośno, to wtedy cały dzień może nawet marudzić, więc pilnuję higieny jej drzemek :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny trochę mnie tu nie było. Maja przeszła pierwszą chorobę, wiadomo Starsza córka poszła do żłobka 3 tyg pochodziła angina i zaraziła Maje katarem no i niestety zapalenie oskrzeli naszczęście obyło się bez szpitala.
Na poprawę laktacji polecam Ekologiczna herbatka laktacyjna, faktycznie ma zioło laktopędne i pomaga.
9 września robimy chrzest Majki ciekawe jak to będzie ona nie lubi być na rękach. Prawie nie płacze, w ogóle bardzo kochane dziecko.

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa1tvsvvnny.png]Tekst linka[/url]a href="https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx0tc7at991j01.png]Tekst linka[/url][url=[im

Odnośnik do komentarza

Moj maly w dzien ma 3 drzemki, lacznie tez ok 3-4 godziny za to cala noc przesypia.
To chyba faktycznie maly za duzo czasu spedza na lezaczku. Jak go klade na mate to tylko nozkami i raczkami macha nie ma pojecia o przekrecaniu :( od dzis bedzie sie bawil na macie.
Jesli chodzi o placz to tylko jak jest spiacy albo glodny. Ogolnie jest pogodny i caly czas sie smieje

Odnośnik do komentarza

Na początku opakowanie,a potem drażnią przy kryzysach.potem kupiłam Prolaktan i też stosowałam odważnie,użyłam pół opakowania i cały czas było ok.wieczorkiem piłam karmi:) ale od kilku dni mały nie najada się i dokarmiam.piję Prolaktan ,kupìę też femaltiker i zobaczymy czy damy radę. Jeśli nie to i tak cieszę się,że mogłam te kilka miesięcy karmić.

Odnośnik do komentarza

Olandia, ale super :) ile Twój mały miał "na wyjściu" a ile teraz? Bo mi wszyscy mówią, że jakaś duża jest, ale mi się nie wydaje. Po urodzeniu miała 3660g i 56cm a teraz ma 6200g i 70cm.
Niepewna z obawami mata szybko go nauczy kombinacji ruchowych :) U mnie zaczęło się od kopania nóżkami w zabawki zawieszone na pałąkach od maty i stąd się chyba bierze ruch przekręcania. Kładź go tam ile wlezie bo też dużo lepiej dla kręgosłupa dziecka jak leży na płaskim. I kładź go też choć z 4 razy dziennie na brzuszku żeby się przyzwyczaił.
U mnie smoczek też nie zdał egzaminu za to mała pije z butelki calma Medela. Wprawdzie karmię tylko piersią ale zawsze odciągam jak gdzieś z nią wychodzę bo nie czuje się zbyt komfortowo świecąc biustem w miejscach publicznych.

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49hdgeekxqabou.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...