Skocz do zawartości
Forum

KWIECIEŃ 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny!
Piszę do Was z pewnym pytaniem
Mam w ogóle siostrę cioteczną, która rodzi teraz we wrześniu i po prostu o nic innym nie rozmawia ze swoim mężem i ludźmi wokół jak o ciąży : ) Chodzi do szkoły rodzenia i po prostu zawsze ma jakieś nowinki. Co sądzicie o szkołach? Strata czasu czy warto zainwestować czas i pieniądze?
Wiecie mi nie śpieszno jeszcze do szkoły, ale jestem ciekawa Waszej opinii.
Buziaki dla Was :*

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia w ramach NFZ, prowadziła ją położna, która potem przychodziła do nas po porodzie. Byłam bardzo zadowolona, w związku z tym, że poznaliśmy wcześniej położną to potem mieliśmy bardziej swobodne relacje gdy przychodziła do nas do domu. Poza tym wynieśliśmy z zajęć dużo przydatnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Gość przyszlamama89

wiecie co, a ja strasznie niemiło wspominam szkołę rodzenia..... u nas było tylko reklamowanie produktow, jakichs zabawek i smoczkow i generalnie slabo to wyszlo.... jakbym momgla to bym nie szla na nia i przeznaczyla gdzie indziej swoj czas - np na remont ;)

Odnośnik do komentarza

Widzę że zdania są podzielone :P
Weronika - Jasne, przy pierwszej ciąży spoko jak się jest zielonym moim zdaniem, fajnie jak się czuje skądś wsparcie i dostaje się informacje.
Ja przy pierwszej ciąży w sumie nie chodziłam do żadnej stacjonarnej, ale korzystałam z takiego kursu w internecie, Prenalen się nazywał z tego, co pamiętam. W sumie chyba wyszło na to samo, co w zwykłej szkole.

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim :-)
Teraz czuję się jakby ktoś po mnie przejechał, więc nawet ciężko mi się zmotywować żeby coś napisać. Niestety na kolejny USG muszę czekać do 15 września , bo mój lekarz na urlopie. Ostatnie miałam 4-5 tydzień, a teraz jestem w 7-8. Staram się nie stresować, że nie mam teraz pewności czy jest ok. Jeszcze serduszka nie słyszałam :-) Co do samopoczucia to bywa różnie , teraz bardzo często dopada mnie jakaś deprecha i stresuję się chyba tym, że jestem w ciąży. Nagle cała radość odeszła. Szukamy odpowiedniego domu dla naszej rodzinki, ale w UK bardzo ciężko odpowiedni znaleźć. Ich wystroję...różnią się bardzo od naszych.

Odnośnik do komentarza

Kaya, nie denerwuj się, na kolejnym Usg wszystko już zobaczysz.

My poznaliśmy nasze dzieciątko wczoraj, ma całe 1,7 cm i serduszko pięknie bije. 8 tydz :) nie obyło się bez łez szczęścia.

Ja w ramach odstresowania zabieram się za naukę szydełkowania :P

Odnośnik do komentarza

hej. U nas narazie spokój. szykujemy się pomału na wesele męża siostry. jestem tym przerażona boje się żeby malenstwo nie zaszkodzic.
każdy dzień to troska o to czy z dzieckiem ok. dla mnie poród to wybawienie, tak było przy pierwszej ciazy i teraz też bym chciała żeby to szybko minęło.
ciągle pobolewa mnie też brzuch i mocno ciągnie. U mnie już 10 tydz. dzidzia miała 27mm

Odnośnik do komentarza

Karo1990 duża Twoja dzidzia ;) moja tydzień młodsza a 1cm mniejsza. W sumie nie pamiętam w pierwszej ciąży jak maleństwo rosło. Jeśli masz takie pobolewania brzucha, to odpoczywaj więcej. Organizm daje znać, że musisz zwolnić. Pamiętaj, że masz niezła rewolucję w swoim ciele i energia już jest rozkładana na dwoje :)
Nanushka ja chodziłam na szkołę rodzenia również w ramach NFZ i byłam bardzo zadowolona. Nie miałam w rodzinie takich małych dzieci, więc byłam kompletnie żona w temacie. Zajęcia naprawdę duża mi rozjaśniły. A poza tym poznasz też inne przyszle mamy :)
Bebe ja na Twoim miejscu zmieniłbym lekarza. Dopóki wszystko będzie dobrze, to wszyscy będą zadowoleni, ale gdyby nie daj Boże coś się stało z Maleństwem, to pracodawca w żadnym stopniu nie będzie się poczuwał do winy, że kazał Ci pracować.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...