Skocz do zawartości
Forum

ciąża dieta - II trymestr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w drugim trymestrze ciąży, dokładnie 15 tydzień.
Zawsze byłam szczupła, uprawiałam sport i jadłam zdrowo, przynajmniej starałam się.
Waga przed ciążą 58 kg, wzrost: 170cm, wiek: 28 lat.
Pierwsze 3 miesiące ciąży były dla mnie bardzo ciężkie, cały czas mdłości i czasem wymioty, do jedzenia się zmuszałam, przytyłam w pierwszym trymestrze 2kg, przez 3 miesiące jedynie spacerowałam.
W drugim trymestrze czuję się znacznie lepiej, ale wydaje mi się, że za mało jem...
Mój jadłospis to 5 albo 6 posiłków dziennie, ale jak ostatnio liczyłam to tylko 2000-2100kcal
Nie daje rady jeść więcej. Zawsze jadłam mało, a często.
Poniżej podaje mój przykładowy jadłospis (z wczoraj):
Śniadanie: jajecznica z 2 jajek na odrobinie masła +3 plasterki polędwicy z indyka + pół awokado
II śniadanie: serek wiejski light, 3 kromki pieczywa chrupkiego graham, kawa inka z mlekiem bez laktozy,
Obiad: pół torebki ryżu białego basamatii, ok 150 gr grillowanego indyka, kapusta kiszona
Podwieczorek: zupa minestrone ok 500g
Kolacja: sałatka grecka (bez sera feta) z kajzerką orkiszową z polędwicą z indyka, jabłko
Przekąska (po treningu dla kobiet ciężarnych): smoothie z jarmużu, jabłka, śliwki, cytryny, imbiru, wody mineralnej.
Podliczając to wszystko wychodzi niecałe 2100kcal... boje się, że to za mało...
Pije ok 2,5 - 3 litry wody mineralnej dziennie (kamienie w nerkach)
Tak jak napisałam powyżej 4 lub 5 razy w tygodniu ćwiczę treningi dla kobiet w ciąży.
Badania mam ok, tylko mam lekką niedokrwistość (podobno typową dla 2giego trymestru), przyjmuje żelazo.
Obecna waga 62kg
W weekendy czasem jem więcej, jak wychodzimy do znajomych lub Rodziny, ale wtedy źle się czuje, mam zaparcia i zgagę.
Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuje,
Iza

Odnośnik do komentarza

Skoro sama piszesz, że nie dajesz rady jeść więcej to na siłę nie jedz. Mało która kobieta w ciąży liczy sobie te kalorie.. Trzeba jeść z głową ale też to na co się ma ochotę a wtedy i ciąża jest przyjemniejsza.
Nie wyobrażam sobie codziennego zamartwiania się tym, że dostarczyłam sobie za małej ilości kcal tym bardziej, że nawet na co dzień nikt tego nie robi (nie licząc tych na diecie).
Widzę że jesz zdrowo, to najważniejsze. Nie przejmuj się liczbami dziewczyno bo w paranoje wpadniesz.
Ja już w trzecim trymestrze i mój organizm sam mówi mi kiedy mam jeść więcej więc jem, jem i jeszcze raz jem. Jem pewnie mniej zdrowe produkty niż te, które ty wypisałaś a jeszcze mi się anemia nie trafiła żadna więc daj sobie więcej luzu laska. :)

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...