Skocz do zawartości
Forum

Polfilin prolongatum ( Pentoksyfilina) w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.
Czy któraś z Was przyjmowała Polfilin prolongatum (inne nazwy: polfilina, pentoksyfilna) będąc w ciąży? Zalecono mi ją brać ponieważ stwierdzono, że dzidziuś jest trochę za mały. Lek ten ma poprawiać przepływy które swoją drogą mam dobre, ale chodzi o to, żeby dodatkowo wspomóc dziecko. Niepokoję się jednak, ponieważ w ulotce przeczytałam, że nie zaleca się stosowania leku w ciąży ze względu na brak wystarczających danych.
Dlatego bardzo zależy mi na poznaniu Waszych doświadczeń. Czy przyjmowałyście ten lek w ciąży lub znacie kogoś, kto go przyjmował? Jeśli tak to jak długo go przyjmowałyście i czy dzieciaczki są zdrowe? Będę naprawdę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami

Odnośnik do komentarza

Tak. Ja ja stosuje po 2 tygodniowej obserwacji w bardzo dobrym szpitalu, w którym podejrzewali hipertrofie- w moim przypadku ciąża bliźniacza i obie dziewczyny były za male. Przeplywy mam w porządku ale jak stwierdzono zawsze mogą być lepsze i dlatego mam go stosować do końca ciąży. Po 4tygodniach nastąpiła poprawa. Wzrost jednego dziecka 800 gram a drugiego 600 gram.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...