Skocz do zawartości
Forum

Wodogłowie u płodu w 16 tygodniu ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w 16 tygodniu ciąży. U dziecka wykryto wodogłowie. Wymiary ma odpowiednie, z kregosłupem, serduszkiem wszystko jest w porządku. Ma jeszcze obustronne poszerzenie miedniczek nerkowych. Czy moje dziecko ma szanse na normalne życie? Dodam, że prwdobodobnie to chłopczyk. Czy tak wcześnie pojawienie się wodogłowia oznacza upośledzenie dziecka czy możliwość niedonoszenia dziecka?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam córkę z wodogłowiem, urodziła się z przepuklina oponowo- rdzeniową. Sama choroba jest poważna no i wiążę sie z niepełnosprawnością do końca życia. My zaczęliśmy rehabilitację w drugim miesiącu życia córka chodzi, rozwija sie normalnie nie jest opóźniona wręcz przeciwnie jest bardzo mądra.. Rozwija sie jak reszta rówieśników swoim wieku, we wrześniu idzie do przedszkola.. Jeśli chodzi o wodogłowie to ma wszczepioną zastawkę w główce komorowo- otrzewnową, która w niczym jej nie przeszkadza jest mała i pod włoskami w ogolę jej nie widać.. Najgorzej jest jeżeli występuje dysfunkcja zastawki i poprostu przestaje działać a to niestety wiąże sie z operacją i założeniem nowej zastawki.. Najgorzej jest do pierwszego roku bo główka szybko rośnie. Ale będzie dobrze zobaczysz! Medycyna tak poszła do przodu ze wodogłowie to dla nich nic.. Twoje dziecko będzie normalne zobaczysz.. Glowa do góry..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...