Skocz do zawartości
Forum

Łożysko przodujace


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem w 25tc, wykryto u mnie łożysko przodujace. Za tydzien wizyta w poradni patologii ciąży. Krwawien póki co brak i oby tak zostało. Powiedzcie mi kochane czy któraś z Was tak miała i czy łożysko się podniosło. A najbardziej interesuje mnie czy musialyscie leżeć w szpitalu, jeżeli tak to jak długo? Bo mnie lekarz straszy, że mozliwe, że do końca ciąży mnie zostawią na patologii. Pozdrawiam Kochane

Odnośnik do komentarza
Gość Amaranth87

Jestem w 26 tc i mam łożysko centralnie przodujące. Łożysko może podnieść się maksymalnie do 30 tc, ale jeśli do 27 tc się nie podniesie są małe szanse na to. Wszystko też zależy, czy masz łożysko przodujące centralnie, częściowo czy brzeżnie. W zależności od oddziału, ale zwykle jest tak, że dopóki nie ma plamień czy krwawień, jesteś w domu i prowadzisz oszczędzający tryb życia. Często profilaktycznie podaje się sterydy na rozwój płuc dziecka (pomiędzy 24tc a 34 tc), gdyż łożysko przodujące jest ryzykiem przedwczesnego porodu. Ja jestem po krwawieniu, kilku plamieniach. Aktualnie jestem w domu i mam nadzieję, że donoszę ciąże jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęście nie mam krwawien póki co. Jedynie to mam silne bóle podbrzusza i krzyża, ale nie wiem czy to od tego. U mnie problemem jest to, że jestem już po 5 cesarkach i nie wiem, czy to nie przeważy właśnie, że mogą mnie w szpitalu trzymać. Noe oszukujmy się, w domu przy dzieciach nie da rady sie oszczędzać. Mąż pomaga jak może, ale ja też bezczynnie nie umiem siedzieć. Dziekuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam też miałam przodujace i się podniosło. Mieszkam w Anglii i tu traktowano to jaka coś w miarę normalnego a nie szczególne zagrożenie. Jedynie co to w 32 tyg ciąży sprawdzali czy się podniosło bo jeśli by się to nie stało to konieczność cesarski. Zależy jak blisko ujścia szynki macicy leży łożysko.Ja bym się ns Pani miejscu bardziej oszczedzala ale zamartwiac się na zapas nie ma sensu

Odnośnik do komentarza

Ja sie martwie, bo jestem po 5 cesarkach i dodatkowo ze względu na łożysko dzidzia jest ułożona tak, że nóżkami kopie mi w dolny odcinek macicy, czyli w ten który był już 5 razy cięty i zszywany. Teraz waży 900gram a, co będzie jak już z 2 lub 3kg będzie słodkości w brzuszku :) mam nadzieję, że będzie ok. Jednak już 3 różnych lekarzy z mojego miasta znając moją sytuacje, widzi wskazanie do hospitalizacji. Ale w czwartek jadę do Zielonej góry do poradni patologii ciąży i tam podejmą decyzje co dalej ze mną zrobić. :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...