Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę być w ciąży?


Gość Natalia1321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia1321

Witam. Ostatnio z moim partnerem współzyliśmy w trakcie moich owulacji. Według notatek jakie prowadzę było to w 14 dzień po okresie niezabezpieczylismy się i mój parnertner skończył w środku . Czy to może oznaczać że jestem w ciąży i jakie działania powinnam podjąć

Odnośnik do komentarza

A jak myslisz? Oczywiscie ze mozesz byc w ciazy. Dlaczego mialabys nie byc? I jednoczesnie oczywiscie byc nie musisz. Wspolzylas w srodku cyklu ( jak mniemam, bo dlugosci standardowego cyklu nie podalas), nie zabezpieczylas sie w zaden sposob wiec jasne - mozesz byc w ciazy. Bo chyba wiesz jak dochodzi do zaplodnienia nie?
ILe minelo od stosunku? Jesli wiecej niz 14 dni - do apteki i rob test.
Jakie dzialania powinnas podjac w razie czego? W takim wypadku umów sie na wizyte u ginekologa, który ciaze potwierdzi. Jesli okresu nie bedzie a testy negatywne - to samo, wizyta u lekarza. No i doczytaj troche na temat swojego ciala, to przydatne :)

Odnośnik do komentarza

Jesli cykl ma 32 dni to skad pomysl ze mialas owulacje w 14 dniu? Owulacja nastepuje w 14 dniu cyklu gdy ten ma ksiazkowe 28 dni, czyli mniej wiecej w polowie calego cyklu. Nie jest to jednak regula bo organizm ludzki to nie komputer i rozne rzeczy moga wplynac na przesuniecie sie owulacji. W twoim wypadku owulacja moze miec miejsce kolo 18 dnia cyklu, moze wczesniej, moze pozniej. Jesli nie kontrolujesz np temperatury czy sluzu codziennie to nie masz szans na okreslenie tego dokladnie.
Tak czy inaczej dowiesz sie dopiero w dniu planowanego okresu, wtedy nalezy wykonac test ciazowy z porannego moczu i powinien on byc juz wiarygodny. Pozostaje czekac i na przyszlosc pomyslec o antykoncepcji jesli nie planujesz jeszcze dziecka.

Odnośnik do komentarza
Gość malinowaa

Nie musisz współżyć w dniu owulacji żeby zajść w ciąże może to być dwa dni wcześniej bądź później u ciebie jeżeli masz regularne cykle i owulacja sie nie przesunęła mogłoby dojść do zaplodnienia.. Ja w pierwszej ciąży współżyłam dwa dni przed owulacją i moja córka ma teraz 4 lata.. Nie pozostaje ci nic jak dwa tyg po stosunku zrobić test ciążowy oczywiście jak miesiączka nie przyjdzie..

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie może ktoś mi na nie odpowie 18 czerwca miałam pierwszy dzień okresu i w ten dzień kochaliśmy się bez zabezpieczenia cykle mam różne według moich obliczeń następny okres powinnam dostać 17 lipca i moje pytanie jest takie czy można zajść w ciążę w pierwszy dzień okresu ? Naczytałam się dużo i odpowiedzi są różne niby podczas okresu nie ma dni płodnych i w pierwszych dniach nie ma owulacji Dzisiaj chce zrobić test proszę o odpowiedź pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Gość Kingahfcbb

Po co chcesz robić test skoro okres powinnaś mieć dopiero 17.07? Poczekaj do planowanego dnia miesiączki, dwa-trzy dni później zrób testy. Robienie testu przed miesiączka nie ma sensu bo i tak nie wykaże. Ja robiłam test dzień przed planowaną miesiączka bo staramy się o dziecko, więc człowiek nie może się doczekać, zrobiłam dwa, oba negatywne. W niedzielę miałam dostać okres, nie dostałam, we wtorek zrobiłam test i pozytywny.

Odnośnik do komentarza

Zrobilam test i wyszedł negatywny to jest już 16 dni od stosunku więc moze być wiarygodny ??? A czy wogole da się zajść w ciążę w pierwszy dzień okresu ??? Ja mam córkę prawie cztero letnia i z nią zaszłam w ciążę w ostatni dzień okresu ale wsumie to już go prawie nie miałam ... Ale pytałam ginekologa odpowiedział mi że w pierwszy dzień okresu jest to nie możliwe to prawda ????

Odnośnik do komentarza

Mariko, w pierwszy dzień cyklu (miesiączki) nie da się zajść w ciążę. Organizm "oczyszcza" się po poprzedniej owulacji i przygotowuje do kolejnej. Do tego ph w pochwie jest niesprzyjające przeżyciu plemników, nie ma opcji, żeby dotrwały w drogach rodnych do owulacji.
Nie widzę też sensu robienia testu ciążowego w połowie cyklu, nic nie pokaże.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź :)jednak zrobiłam test bo człowiek w nerwach nie da się wytrzymać wyszedł negatywny a jest to 19 dzień od stosunku ... Mam jeszcze pytanie podejrzewam infekcje mam zielono żółta widzieline ma ona dziwny kawasny zapach czy powinnam udać się do ginekologa czy kupić jakieś tabletki na infekcje mieszane ???

Odnośnik do komentarza
Gość zagadka90

Witam,

Staramy się z Żoną o Dziecko. Od zawsze ma nieregularne cykle. Ostatnią miesiączkę miała około 10 Maja 2017 (nie pamiętam dokładnie - margines błędu +- 2 dni). Do tej pory po miesiączce ani śladu. Robiliśmy przed tygodniem dwa testy - oba negatywne. Dziś byliśmy na Beta HCG i wyszedł wynik 385. Czy wszystko jest ok ? Czy to ciąża pozamaciczna ? Czy jest nadzieja, że wszystko ok , tylko owulacja była później ? :( Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...