Skocz do zawartości
Forum

Ciąża po 43 roku życia


Rekomendowane odpowiedzi

Martwie się, że przydarzyła nam sie tzw wpadka z mężem. Nie zdecydowałą bym sie na kolejne, 4e dziecko w tym wieku świadomie. Jednak jest ryzyko , ze tak sie stało. Piszę celem wsparcia. Męża uspokajam, bo on przerażony. Miesiaczki mam regularnie, owulacje też, nie nie stosuje tabletek czy wkładki,wkładki nie mogę zresztą. Niby moge, ale założyć można jedynie w warunkach szpitalnych pod narkozą, nie chcę. Tylko prezerwatywa od kilku lat. No i cóż, bez wchodzenia w szczegóły było bez . A dzień cyklu oj sprzyjający. Wiem, ze szanse małe co do wieku, z drugiej strony jestem zdrowa. Na pewno bym nie przerwała ciązy, to wiem. Jednak martwię sie ogromnie. Jeżeli ktoś z Was mamy zechce ze mna porozmawiać będę wdzięczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

cześć,

ja właśnie urodziłam córkę 3 tyg temu, mam 43 lata skończone. Dodam że jest to 1 dziecko i zaszłam w ciążę od razu, za 1 cyklem, tak chcieliśmy z mężem, była to nasza decyzja. Dziecko jest zdrowe i ja też :) nie spodziewałam sie że zajdę w ciążę od razu, bardziej myślałam że topotrwa... moja gin mówiła że teraz to w tym wieku częste i ma sporo takich pacjentek, sama miała dziecko po 40 tce (ale trzecie). Ja nie żałuję decyzji. Rozumiem że u Ciebie inna syt bo masz już dzieci...

Odnośnik do komentarza

Czesc, jesli regularnie miesiaczkujesz ciaza oczywiscie jest mozliwa, ale zwykle troche to trwa. Masz 3 dzieci wiec mysle ze obserwowalas swój organizm przez te lata i mozesz wyciagnac pare wnioskow. Dlugo staralas sie o poprzednie ciaze? Mialas jakies problemy hormonalne?
Z drugiej strony takie przewidywania tez nie sa gwarantem czegokolwiek, sama jestem przykladem dziecka rodziców po 40, z czego ojciec blizej 50. Mama miala problemy z progesteronem i zanikajacymi miesiaczkami, wczesniej dlugo starala sie o dziecko jako mloda kobieta, latami brala dodatkowo leki sterydowe, okazem zdrowia nie byla zupelnie a zaszla w ciaze i urodzila stuprocentowo zdrowe, czterokilowe dziecko, 10 punktow na 10 ;)
tak wiec nie ma co przewidywac, jesli mozesz rob test i ciesz sie jesli sie udalo, moja mama twierdzi ze to wydluzylo jej mlodosc o jakies 20 lat :))

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja mam teraz skończone 41 lat. Pierwszą ciążę poroniłam pół roku temu w 8 tyg. Teraz jestem w drugiej 6 tydz. i bardzo się stresuje. O dziecko staraliśmy się z mężem kilka lat. To bardzo podtrzymuje na duchu jak się czyta, że innym udało się w tym wieku. Ciąża po poronieniu jest chyba cała w strachu, tym bardziej że jak kobieta starsza to większe ryzyko poronienia.  

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...