Skocz do zawartości
Forum

Poszukiwania wózka idealnego


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina33

Ja miałam osobno gondolę, używaną po dzieciakach brata, która służyła nam jednak dość długo bo do 9 miesiąca, potem spacerówkę dopiero kupowałam więc zależało mi przede wszystkim żeby było super lekka, żebym nie miała jakichś większych problemów z zabraniem jej w dowolne miejsce

Odnośnik do komentarza

u nas z kolei wózek wielofunkcyjny się pojawił od razu i uważam że to była bardzo dobra decyzja, na koła na pewno zwracaj sobie uwagę, czy są zwrotne, najlepiej pompowane bo lepiej amortyzują, postaraj się w ogóle po sklepie pojeździć wózkiem i zobaczyć jak Ci się go tak na sucho obsługuje

Odnośnik do komentarza

~Larkka
u nas z kolei wózek wielofunkcyjny się pojawił od razu i uważam że to była bardzo dobra decyzja, na koła na pewno zwracaj sobie uwagę, czy są zwrotne, najlepiej pompowane bo lepiej amortyzują, postaraj się w ogóle po sklepie pojeździć wózkiem i zobaczyć jak Ci się go tak na sucho obsługuje

na właśnie chyba bym taki wielofunkcyjny właśnie chciała, chociaż wiem, że część mam jest zwolenniczkami osobnych rozwiązań, co do kół to czytałam też o żelowych, ale nie wiem jak one w stosunku do pompowanych się mają

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina33

~Karolina33
Ja miałam osobno gondolę, używaną po dzieciakach brata, która służyła nam jednak dość długo bo do 9 miesiąca, potem spacerówkę dopiero kupowałam więc zależało mi przede wszystkim żeby było super lekka, żebym nie miała jakichś większych problemów z zabraniem jej w dowolne miejsce

sorrka źle sobie kliknęłam i teraz przeczytałam :D gondola i 9 miesięcy to wyraźna pomyłka :P ale 6 miesięcy używałam przy czym w tym ostatnim to już tak mniej niż więcej

Odnośnik do komentarza

PaulaMyk
~Larkka
u nas z kolei wózek wielofunkcyjny się pojawił od razu i uważam że to była bardzo dobra decyzja, na koła na pewno zwracaj sobie uwagę, czy są zwrotne, najlepiej pompowane bo lepiej amortyzują, postaraj się w ogóle po sklepie pojeździć wózkiem i zobaczyć jak Ci się go tak na sucho obsługuje

na właśnie chyba bym taki wielofunkcyjny właśnie chciała, chociaż wiem, że część mam jest zwolenniczkami osobnych rozwiązań, co do kół to czytałam też o żelowych, ale nie wiem jak one w stosunku do pompowanych się mają

Co do tych żelowych kół to mają się w miarę tak samo, w sensie tak samo dobrze amortyzują i na plus to że nie do przebicia, czego o pompowanych nie można powiedzieć, chociaż też umówmy się nie zdarza się to za często

Odnośnik do komentarza

Jako wózkowy weteran ( przerobiłam ich już trochę ) , powiem , że jest jedna kluczowa kwestia . Do czego będzie służył wózek ? I wtedy można zacząć szukać .
Kilka podstawowych pytań :
1. Gdzie mieszkam ( blok , dom ? czy muszę go wnosić po schodach ? jakiej wielkości mamy otwory drzwiowe w domu ?)
Jeśli mieszkasz w mieszkaniu i musisz wózek wnosić po schodach , musisz mieć lekki wózek . Jeśli masz wąskie drzwi to koniecznie zmierz rozstaw kół .
2. Gdzie będę chodziła z wózkiem ? Tam gdzie są chodniki i ulice , czy raczej po nierównościach i piaszczystych drogach ? Od odpowiedzi na to pytanie zależy rodzaj kół i amortyzatorów . Jeśli przemieszczasz się głównie po chodnikach nie potrzebujesz dużych pompowanych kół ( one są ciężkie ) .
3. Czy często będziesz woziła dziecko samochodem ? Jeśli tak to wiadomo , że łatwość składania i możliwość zamontowania fotelika samochodowego to konieczność .

Na wagę wózka wpływa przede wszystkim rodzaj ramy i kół . Im większe koła tym wózek cięższy im wózek cięższy .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam dodać , że wózek powinien mieć łatwo ściągalną do prania tapicerkę . Z doświadczenia wiem , że w wózku potrafi być wszystko .
I w brew pozorom ważne jest też to , żeby kupić produkt który łatwo można potem sprzedać . Rzadko się zdarza aby dziecko miało jeden wózek na cały wózkowy okres .
Jeśli jakiś konkretny model wpadnie Ci w oko daj znać może któreś z moich dzieci go używało i powiem coś niecoś na jego temat .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

A mi tak teściowa jęczała że w końcu zdecydowałam się na nowy chociaż też ze względu na ograniczone możliwości finansowe planowałam kupić dobry ale używany. Ostatecznie nie żałuję bo zdecydowałam się na Amelis Hugo, zapłaciłam trochę więcej jak AXAM a mam wózek taki jakich chciałam, przede wszystkim ładny, solidny, dobrze wyposażony i to co dla mnie mega ważne z podwójną amortyzacją bo niestety o równych chodnikach mogę sobie w mojej mieścinie tylko pomarzyć

Odnośnik do komentarza

rusałka
Hej, czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z wózkami bebetto?
Zastanawiam się nad Tito, Murano lub Holland :)

Moja koleżanka ma i nie ma o bebetto dobrego zdania. Dla drugiego dziecka kupila wózek innej firmy. Ten jej bebetto (nie wiem jaki model) kiepsko sie prowadzi, własciwie wózek jedzie gdzie chce, a nie tam, gdzie ty chcesz. I jakies wieczne problemy z kołami/oponami mieli.

Ja sie podpisuje pod postami monixs. Od siebie dodam jeszcze, by sprawdzić jak głęboka bude ma wózek oraz jak sie podbija. Będziecie tysiąc razy podczas każdego spaceru podjeżdżać pod krawężniki i inne takie, jeśli wózek będzie się ciężko podbijać to spacer będzie mordęgą, a nie przyjemnością. Oraz sprawdźcie jak wózek się prowadzi jedną ręką.
Pamiętajcie też by właściwości jezdne wózka testowac w sklepie z obiciążeniem (np. zgrzewkę wody do niego wrzucić). Po sklepie niemal każdy pusty wózek będzie dobrze jechał, a wy będziecie przecież wozić w nim dziecko plus jakieś rzeczy typu pieluchy na zmianę czy butelka oraz często zakupy i inne graty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...