Skocz do zawartości
Forum

Leukocyty w ciąży!!


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w pierwszej ciazy mialam podwyzszone leukocyty. Od siodmego tygodnia bylo 12 tys (norma 10tys) i stale rosly, ale nie jakos dramatycznie. Przed samym porodem mialam troche ponad 15tys. Nie mialam zadnych objawow, dzidzius urodzil sie zdrowy. Nie znalazlysmy z gin zadnej konkretnej przyczyny. Wiem ze za taki stan moze odpowiadac infekcja zeba, ale ja to wtedy wykluczylam u stomatologa.
Teraz jestem w 10 tyg ciazy i leukocyty znow lekko podwyzszone, ale juz sie tym az tak nie przejmuje, widocznie taka moja uroda. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, bo podobno niektore kobiety w ciazy tak maja i jest to normalne do jakiegos momentu. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktjw4zty66dgng.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, u mnie w 8tc leukocyty wynosily 30-40, bralam Duomox (bodajrze 200mg) 3 razy dziennie przez 10 dni i spadly do 20-30. Kolejne 10 dni Furaginę i teraz w 15tc mam jedynie pojedyncze wszystko w normie. Bałam się takich dawek leków w 1 trymestrze zwłaszcza ale że nie mialam żadnych objawów tak wysokiego poziomu leukocytow ( nic noe bolało, nie piekło) lekarz mnie uspokoił ze te konkretne leki nie mają negatywnego wpływu na dziecko. Dużo gorzej moze być jeżeli się nie leczy infekcji- stwarzaja większe ryzyko.

Odnośnik do komentarza

mnie przez cala ciaze systematycznie przybywalo i mialam 18-20 tys juz pod koniec. zadnego satnu zapalnego kilka dodatkowych badan i wszystko bylo ok. lekarz powiedzial ze taka uroda a corcia zdrowa i cala ciaza byla bezproblemowa. miesiac po porodzie leukocyty w normie. Jesli nie ma stanu zapalnego to taka natura u mnie wlasnie tak bylo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...