Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny! Jak tam dzisiaj samopoczucie?
Widzę, że kręgosłup dokucza... Ja od pierwszej ciąży miałam problemy z rwą kulszową, raz bolało bardziej raz mniej, ale w tej ciąży od początku było strasznie. Mój lekarz ginekolog zrobił mi na początku jakieś dziwne naciąganie, napinanie i rozluźnienie mięśni i właściwie od 4 mc mam spokój. Teraz niestety już się odzywa ból spojenia lonowego i inne cuda przez które ciężko się ruszyć.

W domu mamy remont, dzieci śpią w salonie trzecią noc a ja juz wariuję od cudów które wyczyniają byleby nie zasnąć. Ogólnie jestem mega rozdrazniona, znudzona a i tak nie mam siły się ruszać i robić czegokolwiek.
Taki straszny stan, że strzelam piorunami i sama nie wiem dlaczego, któraś też tak ma?

Agnieszka Jak u Ciebie, już lepiej? Nie martw się, dasz radę! Między moimi synami jest 1,5 roku różnicy, było trochę ciężko na początku, ale zobaczysz to kwestia organizacji i nastawienia. Przede wszystkim nie staraj się być super matką polka, tylko jak np dzieci będą miały drzemkę to też się połóż, zamiast np. Sprzątać. Pamiętaj szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Wow ale się rozpisałyście przez ten week:) u mnie choroba syna zmąciła cały weekend dzisiaj też go zostawiłam w domu bo mimo że już lepiej został mu katar więc nie chciałam żeby zarażał dzieciaki skoro i tak jestem w domu i tak siedzimy on leży pod kołderką A ja skacze nad nim z domowymi syropkami plus woda z miodem i ciepłe mleczko na zmianę. Dopiero chwilę usiadłam A od 7 na nogach. Macie jakieś sprawdzone sposoby na katar u dziecka bo w sumie to już tylko to mu zostało do wyleczenia. Gardło i kaszel minęło po syropkach:) połowa sukcesu za nami;) miłego dnia

Odnośnik do komentarza

A jeśli o mnie chodzi to po nocy bolą mnie cholernie pośladki ale jak rozchodze to później ok. Ale w nocy to ból mnie budzi. I twardnieje mi brzuch po kilka razy dziennie A skurcze robią się coraz mniej przyjemne. Poza tym Szymek cały czas się wierci :) po woli mam dosyć ...

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj z malutkim staramy się więcej wypoczywać bo ostatnie 3 dni były dość intensywne u nas i boje się żebym nie przecholowala czasem. W czwartek jedziemy na badanie krwi, a w przyszły wtorek w końcu upragniona wizyta. Ciekawa jestem jak mały, ile waży i czy ten stan zapalny się chociaż zmniejszył.
Mnie po nocy też bolą biodra i pośladki, spojenie przestało boleć i w sumie bolało tylko w sobote na szczęście. Dziewczyny was też tak męczą zaparcia??

Odnośnik do komentarza

Oj ja też coraz gorzej ze spaniem. Nie mogę znaleźć sobie miejsca... Aż dziś mąż poszedł spać do drugiego pokoju, bo mówi że się kręce, a on rano do pracy. Wczoraj miałam takiego lenia że mąż wszystko zrobił. A ja nawet pozwoliłam sobie na krótką drzemke popołudniu. Ja miałam problem z zaparciami ale gin kazała mi pić więcej wody i jest teraz ok. No i do tego dieta dla cukrzykow 5/6 posiłków dziennie.
Mam pytanie czy może któraś z Was malowala łóżeczko i może polecić jakąś farbę do tego?

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
Byłam dzisiaj na wizycie kwalifikującej na termin do CC i tak, jak myślałam, Zosię przywitam jeszcze w tym roku - mają mnie pokroić 28 grudnia. I cieszę się, że tak :)

Widzę, że u większości z Was zaczął się już "kociokwik" :) U nas też, chociaż jeszcze nie z pełnym rozpędem :) Większość rzeczy już mamy, teraz tylko popakować, poprasować, poskręcać itp. W ubiegłym tygodniu przysłali bujaczek, małżon złożył i się zachwyciliśmy. W sumie wygląda na to, że łóżeczko może być na razie niepotrzebne (no, chyba że Zosia nie podzieli naszego zachwytu :).
Jeśli chodzi o moje samopoczucie, to też coraz gorzej śpię, sny mam zabójczo realistyczne i sprawdza się teza, że pod koniec ciąży powinno się przed snem oddawać raczej lekkiej lekturze, a nie np. prozie Sapkowskiego :) Mózg zdecydowanie inaczej sobie teraz przetwarza informacje i wychodzi z tego czasem coś naprawdę dziwnego. Dzisiaj na przykład bohaterowie "Trylogii Husyckiej" śpiewali alfabet po francusku ! :))

aGniEszKa9 - u nas różnica będzie 3 lata pomiędzy średnim a najmłodszą i też się obawiam, jak to będzie. Do tego jeszcze mój pierworodny i już nastoletni synuś wchodzi w "okres buntu i naporu" i też trochę trosk mamusi przysparza. Dodatkowo z każdym dniem trudniej się ogarnąć fizycznie, bo tu ciągnie, tam boli, wciąż siku, oczy na zapałki z niewyspania. Ale przecież wszystko jest do przeżycia. Tak, jak pisze Szamika - to kwestia organizacji i podejścia. Damy radę ! :)

monthly_2017_12/styczniowki-2018_63270.jpg

monthly_2017_12/styczniowki-2018_63271.jpg

Odnośnik do komentarza

MartaWu też bardzo podoba mi sie ten bujaczek , nawet pytałam o niego dziewczyny i któraś mi powiedziała ze materiał nie ściąga sie do prania. (wybaczcie że już nie pamiętam kto to mówił) Czy to prawda? Bo jestem na niego napalona ale nie wyobrażam sobie prać go z całym szkieletem.
A poza tym bedziemy cięte w ten sam dzień :)
Dzis byłam na wizycie , wszystko u mnie w porządku, blizna się nie rozłazi, łożysko daje radę córcia wazy 2800. Wg lekarza powinna ważyć przy porodzie w okolicach 3500

Mój termin 01.01.2018 - dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

szymkowa - niestety, co do bujaczka to fakt - materiał nie ściąga się do prania, ale wydaje się być na tyle impregnowany, że łatwo będzie można wyczyścić go na przykład zmywaczkiem. Dla mnie ten jeden minus jest na tyle mały, że się zdecydowałam :)
Ja będę wiedzieć, ile waży moja córcia w czwartek, ale dotychczasowe wymiary pozwalają sądzić, że też coś koło 3500-3700, czyli tak pi razy oko jak moje chłopaki :)

Odnośnik do komentarza

ja się muszę brać za resztę i kupić dla siebie te wszystkie rzeczy... jeszcze do Częstochowy się wybieramy na ślub w sobotę i prezent niekupiony. Tak samo z prezentami świątecznymi i dla narzeczonego na urodziny, a te już w przyszły piątek. Narzeczony ogólnie się zdeklarował do prania ciuszków, ale jakoś się za to nie bierze. Chyba sama to jednak zrobię. Położna mnie wczoraj nastraszył, że mogę mieć cesarkę i to jeszcze w grudniu... Normalnie się boję, że nie wszystko będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane... nie było mnie w weekend i do teraz nadrabiałam... Sposób mojej teściowej na zaparcia - działa rewelacyjnie!! Mielone siemię lniane - daję na łyżeczkę trochę miodu i to maczam w tym siemieniu. Zjem tak kilka łyżeczek dziennie i cuda się dzieją :)

Oficjalnie melduję że wszystko poprasowałam!! Teraz torba do szpitala, ciuszki do małego na wyjście naszykować i poprać wózek z fotelikiem i niech się dzieje co chce :)

Macie może jakieś sposoby na zdobycie choć grama energii? Muszę sprzątać w domu i piec ciasteczka a nie mam siły na nic...

Co do bólu spojenia - przy pierwszej ciąży mnie na szczęście ta wątpliwa przyjemność ominęła ale teraz jest jakaś masakra... najgorzej mam wstać rano... normalnie jak by w pachwinach miałam najgorsze z zakwasów jakie tylko można mieć... Powoli zaczynam chodzić jak kaczka... :(

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny i ja zajęłam się przygotowaniami do powitania malucha. Pierwsza pralka z ubrankami wstawiona jutro biorę sie za prasowanie:( Nadal brakuje mi kilku rzeczy - głównie kosmetyków ale to w nastepnym tyg ogarne. Co do zaparć to nie mam z tym problemu, ale dobrze działają suszone śliwki, płatki owsiane i duuuuzo wody. Jak byśmy i tak rzadko bywały w toalecie:P.
Malowaliśmy łóżeczko dla synka i kupiliśmy farbę wodną przeznaczoną dla dzieci- niestety nie pamiętam nazwy. Malowało się dobrze bez zapachowa był później lakier kładliśmy i łóżeczko jak nowe:)

Odnośnik do komentarza

Ja zasiadła na laurach dumna z siebie że wszystko poprasowałam i tak z głupia zerknęłam do najniższej szuflady - a tam uwaga uwaga - milion rzeczy jeszcze do prania (pieluchy, pokrowce na przebierak, ręczniki dla malucha i inne takie kosmetyczne materiałowe rzeczy wymagające odświeżenia). Uzbierały się tego dwa duże prania... no czyli jeszcze mam duuuużo prasowania :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Mi zostało ostatnie pranie i jeszcze kilka rzeczy z apteki muszę kupić. I wózek wyczyścić, ale z tym to na spokojnie :)

Jeśli chodzi o te różne bóle, to ja dzisiaj myślałam, że nie wstanę z łóżka, jakaś masakra, jakby mi ktoś miednice pogruchotał. Na szczęście rozchodziłam to i jest dobrze.

Żadna z Was nic nie napisała na temat balonika, a ja zdecydowałam się kupić jeden i porządnie się przygotować do porodu. Pierwsze ćwiczenia za mną, powiem Wam, że jestem pozytywnie nastawiona, myślę, że tym razem uniknę nacięcia :)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj wstawiłam ostatnią pralke z rzeczami dla maluszka, teraz czeka na mnie stos prasowania ale jakoś dzisiaj mam lenia i zabrać się za prasowanie nie mogę :( może przez tą pogodę, rano taka śpiąca byłam że obudziłam się dopiero o 10:30 a zanim zwleklam się z łóżka była już prawie 11 :p
Co do balonika jakoś też głowy do tego nie mam, teraz to już tylko chciałabym wytrzymać w dwupaku jak najdłużej. O becikowym nic nie wiem, ale chętnie się dowiem czegokolwiek :)

Odnośnik do komentarza

szymkowa - jeśli chodzi o becikowe, trzeba w urzędzie miasta złożyć wniosek (masz na to 12 miesięcy od porodu) Becikowe dostaniesz, jeśli dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 1922 zł netto. Dodatkowo chyba trzeba mieś zaświadczenie o dochodach ze skarbowego (za poprzedni rok), zaświadczenie od lekarza, że byłaś pod opieką lekarską od 10 tygodnia ciąży i odpis aktu urodzenia dziecka. Pewnie też dowód osobisty itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...