9 miesięcy, ciąża

Opryszczka w ciąży

~Aga 23

~Aga 23

Witam, jestem już w ostatnim miesiącu ciąży, przewidywalny termin porodu mam za 16 dni..
Trzy dni temu pojawiła się w moim nosie opryszczka, tzn zimno. Kiedyś był to na moich ustach i nosie dość częsty objaw, ale będąc w ciąży jest to pierwszy raz. Wizytę u lekarza mam dopiero 24 kwietnia.. czytałam na temat opryszczek w ciąży, że są bardzo niebezpieczne dla dziecka A szczególnie kiedy opryszczka nie zniknęła już przy porodzie. Czy są jakieś leki/ maści których mogę użyć jeszcze teraz? Pani w aptece boi się sprzedać cokolwiek bez wiedzy lekarza, a ja nie mam jak się skontaktować z ginekologiem który prowadzi moja ciążę. Bardzo się boję skutków, jeśli w porę nie zacznę tego leczyć :( proszę mi pomóc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~krysia1989

~krysia1989

Może jedź na ginekologiczny ostry dyżur albo na konsultację do jakiegokolwiek lekarza gina lub choćby pierwszego kontaktu.

cora

cora

Ja stosowalam masc Hascovir - po konsultacji z lekarzem

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxk0s3sidb1mvx.png

40042 cora Kobieta, 34 lata, Śląskie
~Minika

~Minika

Mi lekarz mowil ze tylko opryszczka narzadow plociowych moze zagrozic dziecku w trakcie porodu. Rozni sie to troszke od zwyklej opryszczki. Po za tym nie kazdy pryszcz to opryszczka. Ma pani rozumiem stwierdzone zakazenie wirusem opryszczki? Sama do tej pory zmagam sie z problemami skornymi takimi jak pryszcze. Ale opryszczki nie mam.

~Aga 23

~Aga 23

Jest to typowa opryszczka, wygląda tak samo jak na ustach, czyli najpierw swedzi, później robi się bąbel. Najgorsze jest to że pojawiło się praktycznie w nosie i wychodzi na zewnątrz, więc kiedy wycieram nos, leci krew i raczej za prędko samo się nie zagoi.. piszę o.tym tutaj ponieważ właśnie chciałabym uniknąć wizyty w szpitalu, może nie jest to aż tak groźne.
Cora , czyli jest to maść na receptę?
Minika dzięki, troszkę się uspokoiłam, ale lepiej "dmuchać na zimne" ...

~Minka1977

~Minka1977

Jestem w 30 tc i tez dostałam opryszczkę na ustach. Pani w aptece poleciła maść Erazaban bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Jamama2

Jamama2

Opryszczka w ciąży nie jest niebezpieczna o ile nie występuje u kobiety po raz pierwszy , trzeba uważać aby nie przenieść jej w miejsce intymne i kupić w aptece zovirax Max szybko pomoże A jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza .

51786 jamama2 Kobieta, 34 lata, Szczecin