9 miesięcy, ciąża

Pomocy! Alkohol do 6 tygodnia ciąży ktoś tak miał?

~Zalamana11996

~Zalamana11996

Hej.. Aktualnie jestem w 20 tygodniu ciąży ale nie daje mi spokoju to, że nie wiedzac o ciąży, ponieważ wzięłam brak okresu za zmianę klimatu piłam w święta jak i w sylwestra (kilka kieliszków, drinki z whisky i po. Prostu upilam się a to było koło 5 tygodnia po zapłodnieniu ) nie chcialam tego, oczywiście nie piję odkąd się dowiedziałam o ciazy, czy któraś z was tak miała? Proszę o Pomoc. Jak narazie wszystkie badania w porządku, włącznie z prenatalnymi. ;((

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pena89

pena89

Z tego co wiem to na tak wczesnym etapie ciąży maluszkowi nie zagraża alkohol. Wiele kobiet nie wiedząc ze są w ciąży spożywają alkohol i rodzą zdrowe dzieci :-)

--

Marzenia są po to by je spełniać ☺

49667 pena89 Kobieta, 28 lat, Śląskie
~Mimma

~Mimma

Ja tak mialam. Znaczy akurat nie tak dokladnie. Ale pilam. Dosc sporo kilka dni przed miesiaczka. Potem znow jak sie miesiaczka spozniala 2 dni. Gdyz test wyszedl negatywny I Uznalam ze znow sie spoznia. Bo juz nie raz tak mialam ze przyszla pozniej. Jednak po tygodniu test wyszedl pozytywny. Mam malego zdrowego urwiska. Tak ze bez stresu. Ponoc na wczesnym etapie ciazy. Przez pierwsze 2 tyg dziecko jest chronione.

monixs

monixs

Nie denerwuj się dziewczyno , nic maleństwu nie będzie . Bardziej mu zaszkodzisz tym stresem .

--

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kg3q8bvdj.png

55332 monixs Kobieta, 35 lat, Warszawa
~Sylwia2106666

~Sylwia2106666

Tylko ze na internecie pisza, że właśnie w tym tygodniu zaczyna się wszystko kształtowac :(( to było 4 i 5 tygodniu po zapłodnieniu, czyli niecałe 2 tygodnie po tym jak miała być miesiączka :(((

Renia74

Renia74

Ja też piłam alko zanim dowiedziałam się że jestem w ciąży, bardzo się tym stresowałam, aż do prenatalnych gdy okazało się że z maluszkiem jest wszystko ok :) Teraz mam zdrowego i mądrego synka. Podobno do czasu wytworzenia się łożyska, to co matka zje czy wypije nie trafia do dziecka, bo niby którędy ? Dopiero później pępowiną wszystko płynie.

52890 renia74 Kobieta, 43 lata, #
~Załamana1111

~Załamana1111

A w którym tygodniu się dowiedziałas? Wszędzie piszą że najważniejsze te pierwsze tygodnie, ale czasem kobieta nie wie i prowadzi normalny tryb życia, pech chciał ze u mnie akurat święta i sylwester i alkoholu dużo i to różnego ehh a w tego sylwestra to już nie wspomne, kac 2 dni i po tym mnie tchnelo, że może jestem w ciazy i wyszły dwie kreski bardzo się ucieszyłam ale jak wspomniałam sobie co robiłam to normalnie strach mnie oblecial :( u mnie też prenatalne ok wyszły. A łożysko kiedy się wytwarza? Na internecie pisza kobiety, że niby jak nie ma łożyska to i tak alkohol przechodzi :(((

~Minika

~Minika

Ja tez pilam jakos do 5 tyg. Tez mam zdrowe dziecko. 5 tyg wedlug daty ostatniej miesiaczki. Liczac od zaplodnienia to byl 3 tydz. Niby pierwsze tyg najwazniejsze. Ale pod wzgledem staran o dziecko. Latwo o poronienie. Z alko jest tak ze powinno sie w wypadku staran odstawiac juz na poczatku gdy sie chce zajsc. Kobiety ktore maja z tym problemy. Jak np pena ktora kojarze z 2 kresk. Wyczyniaja cuda by przypadkiem nie zaszkodzic gdyz dlugo sie staraja ze wspomagaczami i nic. A ktos kto nie ma problemow zdrowotnych I latwo mu ciaza przyszla. Raczej podchodzi do wszystkiego na luzie. Do pracy. Zywienia. Sportu itp.
5 tyg po zaplodnieniu jest juz 7 tyg ciazy. Etap ochronny dziecka jest 2 tyg po zaplodnieniu czyli do 4 tyg ciazy z wachaniami do 5 tyg. Ale do 5 tyg ciazy. Od zaplodnienia jest to 3 tydzien. Te 2 tyg jest od zaplodnienia poniewaz tyle trwa mniej wiecej zagniezdzanie zarodka. Dopiero jak sie zagniezdzI mozna zaszkodzic. Lozysko wtedy jeszcze nie ma. Nie wiem dokladnie kiedy powstaje ale juz w 6 tyg ciazy mozna zobaczyc bijace serduszko. Choc raczej blizej 7tyg. Bywa tak ze jescze serduszka nie ma ale powinno byc cialko zolte. Wiec Ty bedac w 7tyg napewno w jakims stopniu zaszkodzilas dziecku pijac alko. Ale nie ma co sie tym stresowac gdyz jest juz po ptokach jak to sie u nas mowi.

~Minika

~Minika

Moja szwagierka miala sytuacje ze dowiedziala sie o ciazy bedac juz w 3 mies I tez ja cos naszlo w swieta zeby zrobic test za na mowa kolezanki. Bo nie dostawala dlugo miesiaczki. Ale miewala wachania. Ze nawet I pol roku nie miala wiec nie podejzewala ciazy a raczej znow cos. Wszystko przez tabletki na depresje. Wiec test jeszcze w trakcie imprezy robila z drinkiem w reku. Gdy wyszedl pozytywny oczywiscie drinka odtawila. Ale nie stresowala sie tym ze 3 miechy pila. Dziecko ma teraz zdrowe. Poki co jest to niemowlak. Napewno rozwija sie dluzej niz moj niemowlak. Mowienie siadanie itp. Ale kazde ma swoje tepo. Jesli mial by byc chory to albo by juz to wyszlo albo wyjdzie za pare lat.

~Załamana1111

~Załamana1111

Ostatni okres miałam 20 listopada i wg lekarza to 5 tydzień, bo mój dodaje 7 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, ja wyliczam sobie bez tych 7 dni dlatego piszę, że to 6 tydzień, więc wypiłam jescze tydzień później niż jak ty ostatni raz.. :( Dzieki za odpowiedź, już się tak jie zamartwiam..

~minika

~minika

według daty zapłodnienia/owulacji, ja pilam w 3tyg ciąży, piaty według daty ost miesiączki, usg potwierdzilo wiek ciąży, nie wyliczaj sobie bez 7dni, tylko tak jak wyszlo z usg, wtedy będzie pewny obraz tego na jakim etapie ciąży bylas, dodawanie odejmowanie niczemu nie pomaga, dlatego bo wszystkie poradniki na temat ciąży, choćby nawet o tym jak się rozwija dziecko, przewiduja wlasnie te dodatkowe 2 tyg, tak samo kalkulatory terminu porodu wieku ciąży itp.,
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html?week=22 http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79533.html