Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Rośniemy jak na drożdżach:)
Ja tez musze isc na jakies zakupy. Pościel do łóżeczka, ochraniacz i takie podstawowe akcesoria kupic jak smoczki, butelki itp:)
Musze tez jakies ubranka kupic. Mamy sporo, ale duzo po męża siostry dzieciach i większość różowych, a ja tak nie lubie tego koloru :-/ dlatego pare sztuk trzeba jakis innych kolorystycznie dobrać :D
Nadal czekamy na wizyte:)
Miłego dnia ! :D

https://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvjshn50uzr.png

Odnośnik do komentarza
Gość reNiferr

Dziewczyny zdecydowałam się na wózek Camarelo Sevilla znalazlam w dobrej cenie wersje 2w1 z adapterami do fotelika Cybex( fotelik z izofixem też znalazłam za dobra kwote). Macie jakies zdanie na temat tego wozka?
Marta super brzuszek;)

Odnośnik do komentarza

Asiu super brzusio :)
Moj taki podzielony na dwie czesci ale jeszcze sie zjedna hehe
Nie wiemy jak nazwac naszego synka mnie sie podoba Fabian i Jakub mezowi Michal choc mi tez ale wszyscy mowia ze Michaly to diabelki :) a Wy jak nazywacie dzieci?
Jutro obiecuje ze siadam do kompa ronie liste plci i ewentualnie imion jesli podacie :D juz odpoczelam i ogarne forum zamkniete
Wiem tylko ze na tym.forum moga byc tylko zalogowane osoby wiec kto nie jest niech szybciutko zaklada konto

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Słoneczko500

Iga to piękne imię. To jest mój typ dla dziewczynki ale u mnie chłopczyk będzie. No właśnie jestem bardzo ciekawa jakie imiona wybralyście dla swoich pociech? Czekam na inspirację :) A tak poza tym podziwiam Was ze już robicie zakupy dla dzieciakczkow. Ja jeszcze czekam. Może we wrześniu zacznę kompletować powoli.

Odnośnik do komentarza

Asiu- jaki piękny brzusio!!
Ja tak patrzę na Wasze fotki to jednak mój jest mały- a tak mi się wydaje, że mnie z każdej strony pełno..jednak to chyba w większości moje złudzenie;)

Powinnyśmy Asiu razem na zakupy chodzić- hahaha
Wczoraj podjechałam do Ikei i przypadkiem stanęłam w kolejce do kasy pierwszeńśtwa- ogonek dłuuugi, ludzie "zwykli" i napis nad kasa, że ciężarne/osoby z dziećmi/niepełnosprawne- mogą podejść do aksjera poza kolejnością..i może to śmieszne z mojej strony, ale było mi nieswojo, głupio i dziwnie- odstałam grzecznie swoje (dobrze się czuję więc nie rozpycham się "łokciami"), bo jak pomyślałam, że mam się tłumaczyć oburzonej kolejce, że tak, tak- to nie spory obiad, ale na serio ciąża..to odpuściłam.
Tak więc Asiu= z Twoim brzuszkiem byśmy sobie utorowały drogę :D

Laura- śliczne imię!
My dla chłopca mieliśmy wybrane Ksawery (może kiedyś.. ;) ), a dla dziewczynki Weronika (Mąż za tym głosuje) albo Laura (to mój typ). Ponieważ nie ma jeszcze zgody, to ja do córci w brzuchu mówię Ksawerynka :D

Ja powoli o zakupach myślę, ale na razie rozglądam się, badam teren itp.. To pierwsze dziecko więc jestem zielona jak szczypiorek. Rozglądam się wśród mebli, rozmyślam nad łóżeczkiem, wstępnie planuję urządzanie pokoiku- kolory, motyw przewodni itp..
Usiłuję też przemyśleć sprawę "pościeli" i chyba zdecydowałam, że na początek będzie rożek nieusztywniany, później śpiworek, a ok roku pewno przyjdzie czas na kołderkę.
Doświadczone już mamusie- możecie się wypowiedzieć nt takiego planu?
W ogóle jakie macie doświadczenia z rożkami- usztywnianymi lub miękkimi?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza

Zuza80 uśmiałam się;) To moja również pierwsza ciąża. Z zakupami się powstrzymuje. Po weselu I urlopie we wrześniu zacznę o wszystkim myśleć. O łóżeczku, wózku ciuszkach i różnych akcesoriach. Ja również jestem zielona w tych sprawach. Mam nadzieję że sobie poradzę i będę wiedziała co i jak. Przeraża mnie to trochę ale nie mogę się doczekać;) coraz bardziej czuję Laure. Jednego dnia więcej drugiego mniej Ale jakiś czas temu widziałam jak brzuch zafalowal;D mega pozytywne uczucie;)

Odnośnik do komentarza

Ja też w końcu czuję ruchy maluszka, dzisiaj były już naprawdę wyraźne, super uczucie:))
Zuza my robiliśmy tak - najpierw Czaruś spał w rożku nieusztywnianym, czasami w łóżeczku, częściej z nami, bo się nam go nie chciało odkładać po karmieniu, później zawijałam go w kocyk, ale tak że rączki miał na wierzchu, żeby nie mógł się nim przykryć. Potem zrobiła się zima to zakładałam mu cieplutki śpiworek. Jak przełożyliśmy go na stałe do łóżeczka (miał koło 5ciu m-cy), to już kołdra. Tylko wciskałam ją między szczebelki, to nie miał jak jej ruszyć. A jak zaczął sprawnie operować rączkami, to już normalnie kołdra. Ale i tak co chwilę się odkrywa i częściej śpi na kołdrze niż pod nią;)
Bardzo ładne imię - Laura, Iga z resztą też, nam jeszcze się podobało Michalina. Ale będzie Nikoś;)
Justyna133 z Twoich typów najładniejsze moim zdaniem Fabian, ale mamy już w rodzinie jednego:)
Fajne macie brzuchy, okrąglutkie, u mnie to co najwyżej widać jakbym przytyła. Ale w kolejkę już raz się wepchałam, uznałam że jak ktoś mi nie uwierzy to pokażę kartę ciąży, na szczęście nikt się nie kłócił. Też tego nie lubię, staram się raczej wystać, ale serio czułam się okropnie, a kolejka była mega..
Z nowych ciuchów to kupiłam 2 body w hm, z napisami i 2 pajacyki w smyku. Ciuszków mam dużo, ale wiadomo, ciężko się powstrzymać;)
Reniferr co do wózka to nic na jego temat nie wiem, ale jeśli chodzi o fotelik to słyszałam parę opinii, że jest dość ciężki i dość ciasny, że dziecko szybko z niego wyrasta. Ale oczywiście poczytaj sobie jeszcze:) Ja myślę o Avionaut Ultralite, też na isofix, przynajmniej póki co. Jest leciutki - 2,5kg. Nie ma testów ADAC, bo jest za krótko na rynku, ale firma sama zrobiła testy i wyszło, że jest tak dobry jak te z gwiazdkami. Ale najszybciej zajmiemy się zakupem fotelika w okolicach października, to jeszcze trochę czasu na zastanawianie.
Pozdrawiam!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/bhygue3.png

Odnośnik do komentarza
Gość reNiferr

Dziewczyny kupiłam ten wózek. Wiem że szybko i żadne zakupy mi w głowie nie były ale odnośnie wózka wiedziałam jaki chce i porostu nadarzyła się okazja. Jest fajny ma dużą gondole bo w środku aż 85cm gdzie np tak modny Anex ma 74 (uważam że to mało jak dla "zimowego dziecka"). Super sie go prowadzi i jest lekki. Fotelik Cybex ma dobre oponie i wszystkie atesty. Ciasny? Hym...no nie wiem wyjdzie w czasie użytkowania nie oszukujmy się na długo się nie przydają są do 13kg ale gdy dziecko jest stabilne to wymienia się nosidełko na konkretny fotelik. Udanego dnia zycze. Lecę ż córka do przedszkola i na basen;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...