Skocz do zawartości
Forum

Data poczecia dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowe pytanie. Zastanawiam się czy idzie obliczyć data poczecia dziecka. Wg OM (6.12.2016) termin porodu przypada na 12 września 2017 a dziecko powinno mieć około 14+1. Natomiast wg usg termin porodu przypada na 18.09.2017 a dziecko ma 13+2 a Crl wynosi 70,5mm. Cykl trwa 30-32 dni. Czy to oznacza że dziecko mogło być splodzone po 18 grudnia 2016?

Odnośnik do komentarza

Wypadala pani owulacja na 20-22 grudnia wedlug miesiaczki wiec jesli usg to potwierdza to wrecz napewno wystapila po 18 grudnia. Gdyz u pani 6 grudnia jest pierwszym dniem cyklu przy cyklach 30-32 dniowych owulacja wypada miedzy 15 a 17 dc. To tak sztywno liczac. Najprawdopodobniej 21 grudnia. Ale owulacja moze wystapic wczesniej lub pozniej o kilka dni. Wiec tak granica sie rozciaga od 18 grudnia do 24 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Gość nowamama8888

U mnie sa dwa terminy z usg. W 7 tygodniu i 1 dzien wychodzi na 19 wrzesnia a z 12 tyg i 5 dni na 11 wrzesnia czyli wychodzi z usg na 13 tyg i 1 dzien. A z om na 14 wrzesnia. Ktory pomiar jest najbardziej wiarygodny?Cykle mam tak 30 dniowe, rzadko 28 dniowe.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności trzeba pamiętać, że termin porodu to data trochę umowna, dziecko rodzi się w terminie jeśli rodzi się pomiędzy ukończonym 38 a 42 tygodniem ciąży. Najdokładniejsze będą wskazania usg do 10 tc bo w tym okresie wszystkie zarodki rozwijają się tak samo i łatwo jest określić ich ciążowy wiek. Usg późniejsze nie jest tak wiarygodne bo dziecko przejawia już cechy osobnicze i może być większe lub mniejsze niż "przeciętne". Data z ostatniej miesiączki jest o tyle niepewna, że nie wiadomo kiedy dokładnie doszło do owulacji. Radzę bardziej przywiążywać się do daty z usg w 7 tc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...