Skocz do zawartości
Forum

Zwolnienie chorobowe ZUS ZLA a ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli masz wpisane powod jako ciaze a nie np. jakies bole, krwawienia, skurcze itp. tylko po prostu ciaza to nie dobrze, mogą cie odwiedzić, i się zainteresować, ostatnio szukają pieniędzy gdzie się da, zabierają zasiłki, renty itp.,

Odnośnik do komentarza

Idz do lekarza I jego spytaj o L4 czy Ci da. Bo to od lekarza zalezy czy da. Powiec ze ciezko pracujesz itp posciemniaj ze musisz Dzwigac ze brzuch Cie boli. Ja w 16 tyg juz czulam jakies skurcze. Takie krzyzowe. Powiec ze miewasz omdlenia. Napady dusznosci. I da Ci zwolnienie. Juz Powinnas poinformowac wszystkich ze jestes w ciazy. Nwm jak to jest ze zwolnieniem skoro jestes tylko praktykantka bo normalnej pracownicy nie mozna w ciazy zwolnic. I pracodawca musi jej zapenic bezpieczenstwo. Wiec wspolpracownicy powinni Cie odciazyc.

Odnośnik do komentarza

ja jestem w 8 tyg.pracuje na pol etatu.Umowe mialam na rok,od kwietnia mam na stale.Moja gin.juz 3 tyg.temu chciala mi dac l4 ale nie chcialam.Teraz zle sie czuje,jestem strasznie słaba,za tydz.mam wizyte.I chciałabym wziąść l4.
Myślicie,ze się przyczepią Zus?
Czy to ma jakieś znaczenie że umowe mam od 15 kwietnia,wiec nie ma przepracowanych 3 miesiecy?

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, mogą się przyczepić ale wtedy wyjaśniasz co i jak i powinno być ok. Chyba że nagle z malego dochodu masz jakos bardzo dużo. Mi np się przyczepili bo jestem udziałowcem w spółce i prezesem zarządu, stwierdzili że za duzo zarabiam i czemu tak dużo i kazali wyjaśnienia pisać, raporty przedstawiać o dochodach firmy itd, w końcu wezwali przedstawiciela do wyjaśnień u naczelnika, przedstawicielem jestem ja jako prezes i wysłałam prawnika w moim imieniu, no i koniec końców uznali to wszystko i wypłacili kasę. A na zwolnieniu byłam 3 ostatnie miesiące z czego grudzień i styczeń wypłaca pracodawca więc tylko luty miał zus zapłacić plus macierzyński. I oni w ogóle kwestioniwali zasadność zatrudnienia prezesa w spółce, a nie może być spółki bez prezesa więc w ogóle nie pojmuje.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

ulunia83 tak naprawdę ZUS może "przyczepić" się do każdej ciężarnej na zwolnieniu, zarówno do tej pracującej od lat w swojej firmie, jak i takiej, która umowę ma od niedawna. Kwestia umowy nie ma wiele do rzeczy. Wszytko odbywa się tak, jak powinno. Dostałaś umowę, popracowałaś ile się dało i z konkretnych wskazań medycznych idziesz na zwolnienie. Ja bym na Twoim miejscu nie panikowała. Kontrola może się zdarzyć, ale chodząc od lekarza masz prowadzoną dokumentację medyczną w której specjalista na pewno uzasadni zwolnienie. To leży również w jego interesie, ponieważ za bezpodstawnie wystawiane zwolnienia on również ponosi odpowiedzialność. Tak więc niczym się nie przejmuj, a już wezwaniem na komisję najmniej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...