Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też na glukozę mam test w przyszłym tygodniu a raczej wczoraj dostałam na wizycie skierowanie i mam zrobić tak by miała wynik na piątek 07 lipca na wizytę bo zmieniłam poradnie z jednego szpitala na drugi bo było mi bardzo daleko do niego jeździć prawie 2 godziny :) i z resztą chcę i ciałam rodzić w szpitalu do którego teraz należe to 0,5 godz drogi i tu rodziłam i syna i córkę ale z powodu zapalenia trzustki na początku ciąży mogli tylko przyjąć mnie do szpitala z którego się przepisałam :)
Bo ten w którym chcę rodzić jest typowo dla matki i dziecka od już 40 lat :) sama się tam urodziłam
A ze względu na l4 pogwatmały mi się wizyta z l4 no i obecna pani doktor i tak uznała że musi zobaczyć jak naj szybciej test na glukozę bo na 24 tydz już powinnam go mieć
Pani doktor suuuper starsza ale miła rzeczowa pamiętam ją jak zostałam przyjęta po ciąży obumarłej do szpitala to dawała mi leki :)
Z mlodym wszystko ok
Tak jak wytłumaczyła mi że jeśli na usg połówkowym było widać że mam łożysko bardzo nisko ale do tej pory nic mnie nie boli i nie krwawię to całkiem możliwe że łożysko się podniosło bo za zwyczaj przy takim łożysku w ciągu kilku tyg. Coś się dzieje :)
Ale się rozpisałam życzę wam miłego dnia i dużo zdrówka dziewczyny :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Mamatrójki ja też miałam łożysko przy samym ujściu, ale się podniosło i tydzień temu było już 5 cm nad, więc może i u Ciebie tak jest.

Ja 5 kg na plusie. Mam 22tc 4d. Mam identyczny przyrost wagi jak w pierwszej ciąży. Z tym, że ja do szczupłych osób nie należę, więc mam nadzieję, że nie przekrocze 15 kg.

Mi dokuczają nadal żylaki. Bardzo. I popękanych naczynek mam już dosłownie setki na nogach...
I mam ogromnego doła z tego powodu.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Atram ja też dostałam w małym kubeczku na szczęście, bo piłam powoli małymi łyczkami i rozmyślałam o wszystkim tylko nie o tym, co akurat spożywam a z taką pojemnością ok. 500 ml to miałabym problem ;)

Mamatrojki fajnie, że wszystko w porządku i szpital już wybrany :)
Mnie wczoraj zaczęły nachodzić myśli, że chyba ze wszystkim jestem w lesie ;) Żadnych decyzji odnośnie szpitala, wózka, łóżeczka, materaca itd. Mam nadzieję, że koniec lipca będzie w miarę spokojny i ogarnę wszystko :)

Czarna współczuję dolegliwości. Mnie okropnie bolą stopy jakbym chodziła w betonowych butach. Od kilku dni utrzymuje mi się obrzęk na jednej kostce i delikatna opuchlizna na całych stopach. Chyba panujące upały tak źle wpływają. Chociaż ból stóp bez opuchlizny miała moja mama, kiedy była ze mną w ciąży :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

dzień dobry,
Na opuchnięte stopy działa łykanie preparatów z diosminą.
Uszczelniają naczynia krwionośne a diosmina jest bezpieczna.

Czarna
Coś dostałaś na swoje żyły?

Wirgi
Nie przejmuj się, że jesteś w lesie. Jeszcze jest dużo czasu na podejmowanie decyzji. Końcówka ciąży zazwyczaj się dłuży więc wtedy spokojnie sobie wszystko zaplanujesz.
W sumie wszystko można teraz wybrać przez internet, nigdzie nie trzeba chodzić.
Ja w poprzedniej ciąży niczego nie chciałam planować. Ludzie mi zwozili różne rzeczy kołyski, ubrania, wózki i różne tam a ja byłam zła, że muszę myślę i cały ten bałagan ogarniać.

Odnośnik do komentarza

Ja już po dzisiejszej wizycie :-) mała waży 770 g :-) dostałam dziś receptę na żelazo bo hemoglobina leci :-( dodatkowo mam problem z ciśnieniem co jest dla mnie szokiem... Przed ciążą miałam za niskie, nawet 90/60 a teraz jestem przy górnej granicy przed nadciśnieniem =-O dziś miałam 134/84..

atram współczuję że tak przeszłaś glukozę... Za drugim razem było lepiej?

https://www.suwaczek.pl/cache/117a7371ba.png

https://www.suwaczek.pl/cache/eb0b94a641.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

żoo w zastrzykach ma clexane 0,8 mg, do tego łykam cyclo 3 fort i smaruję się żelem z kasztanowca lub liotonem 1000 i z tego też robię wieczorami okłady na krocze. No i noszę pończochy uciskowe, które mają fatalny wygląd, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest lato. To wszystko pomaga na tyle, że nie wyję z bólu wieczorami, a jedynie czuję, że boli. Raz mniej raz więcej w zależności ile się nachodzę.
Ale i popękane naczynka i same żylaki ciągle się robią. Aż boję się myśleć ile tego będzie do października...

Wirgi stopy po ciąży często też zostają większe bądź szersze. Mi niestety po pierwszej poszły na szerokość, oby po tej ciąży nie poszły bardziej bo i tak mi ciężko szpilki dobrać.

Mery92 te ciśnienie jeszcze nie takie złe masz. Ja w pierwszej ciąży zawsze miałam powyżej 140 i tylko mnie ciągle pytali czy głowa nie boli. Teraz mam zazwyczaj w normie.
A Ty już kawał dzidzi nosisz. Waga całkiem pokaźna. :)

Atram trochę kiepsko z tą glukozą, ale miejmy nadzieję, że będzie ok i to, że zrobisz później na nic nie rzutuje.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Żoo ja od kilku lat wszelkie możliwe zakupy ogarniam przez internet nie lubię chodzenia po sklepach. Dla młodzieńca to jedynie wózek będę musiał zobaczyć w realu i sprawdzić, czy się polubimy ;)

Mary już kawał dziewuchy wyrosło ;) Ja dzisiaj mam wizytę i nie mogę się doczekać podglądania malucha :)
134/84 to według mnie dobre ciśnienie, kiedyś miałam problemy z wysokim takie 180/100, 190/120. Musiałabyś monitorować codziennie i dopóki notorycznie nie przekracza tych 140-145 to nie ma się, czym martwić.

Czarna jak mogę wybierać to wolę, żeby moje stopy poszły na szerokość ;) Mam rozmiar 38 i większość butów jest na mnie za szeroka ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza
Gość krysia1989

Hej!
Ja, podobnie jak niektóre z Was, mam poczucie, że jestem w proszku z przygotowaniami i nie zdążę... Po weekendzie jadę na tydzień do mamy, ale potem już muszę się wziąć :-)
Tymczasem zapisałam nas do szkoły rodzenia i 10 lipca zaczynamy. A wy, zwłaszcza debiutujące w roli matek, zapisałyście się?

Odnośnik do komentarza

no staram się filtrować, ale nie jest łatwo... dużo dziwnych rzeczy jest :P czytam książki jakieś, do szkoły rodzenia nie szłam, bo drogo, a w okolicy nie ma bezpłatnej. więc skąd brać informacje to ja nie wiem... :P Tylko Wy dziewczyny ratujecie sytuacje

Krysia - a Ty z jakiego miasta? co za szkole fajna wyhaczyłaś?

Odnośnik do komentarza

W ogóle nie szłaś do żadnej szkoły? może w takim razie chociaż spróbuj internetowej, np Prenalen jest fajna, masz filmiki uczące jak przewijać, kąpać noworodka. w sumie to samo, co zwykła szkoła rodzenia, tyle że nie płacisz nic. ja tam byłam przy pierwszej ciąży i bardzo dobrze wspominam, dużo się nauczyłam.
jak w ogole zdrówko? Masz jakieś nowe zachcianki?

http://www.suwaczki.com/tickers/7a4atv73xrvt8vna.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgk6nlgqx6mp9k.png

Odnośnik do komentarza

Ja po swojej wizycie w sumie niczego nowego się nie dowiedziałam. Ale taka to wizyta bez usg :/ Szyjka bez zmian, krótka, ale twarda i zamknięta. Nadal mam odpoczywać i dbać o siebie. Wyniki krwi ciut mi się poprawiły, ale nadal muszę stosować dietę bogatą w żelazo. Za to mocz mam już w porządku i w końcu nie dostałam recepty na żadne globulki :) Krzywą mam zrobić w terminie 17-21.07 więc mam na to jeszcze sporo czasu. Teraz na cito muszę pobrać krew i zbadać odczyn Coombsa. Myślę, że żadnych przeciwciał nie będzie, ale skoro muszę, to zrobię. Niestety znów wracają mi bóle głowy:(
1 trymestr i początek 2 to były nieustanne migreny, przez kilka tygodni miałam spokój, a od 3 dni znów mnie pobolewa :/ Mam tylko nadzieję, że migreny nie wrócą :(
Co do zakupów, to też jeszcze sporo mi brakuje, ale myślę, że w lipcu podgonię wszystko, a czego nie kupię, o czym zapomnę, to będziemy kupowali na bieżąco :)

Odnośnik do komentarza

Atram duży chłopak, super :-)

Kontroluje ciśnienie w domu i mam normale, koło 120/80 więc nie wiem co jest grane.... Już myślałam że może ta podróż do szpitala mi tak podwyższa ciśnienie :-P w sumie ponad godzina jazdy :-P

Co do wyprawki to my już mamy łóżeczko, bujaczek, jakiegoś słonika na biegunach (dostaliśmy od mojego brata po dzieciach), wózek 3w1, pełno ciuszkow, czapeczki, laktator, podkłady dla mnie, wczoraj zamówiłam moskitierę do wózka, butelkę i dodatkowy smoczek z Aventa, wkladki laktacyjne, matę do wanienki i kilka pieluch tetrowych :-) dostaliśmy jeszcze 2 paczki pampersów oryginalnych . Tak że jeszcze do końca daleeeeeko :-D ale się rozpisalam..

https://www.suwaczek.pl/cache/117a7371ba.png

https://www.suwaczek.pl/cache/eb0b94a641.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...