Skocz do zawartości
Forum

Wrzesniówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Dziewczyny! Jak tam Wasze samopoczucie? Mi przez tydzien pojawialy sie tylko sporadyczne mdlosci(wczesniej byly bez przerwy), wiecwielka ulga. Wczoraj i dzis kompletnie nic, no ale to nie jest chyba powod do zmartwien bo zaczelam juz 12 tydzien, to chyba wlasnie w tym czasie powinny ustepowac. Jak u Was?

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1ys65gvkl557ee.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej :)
tak udało się załatwić zwolnienie na dwa tygodnie i mam nadzieje że będzie przedłużone :) troche musiałam się nagadać ale najważniejsze że się udało :) mnie niestety też pobolewa brzuch ale tylko jak długo stoję lub coś ciężkiego podniosę :) Lekarz powiedziała mi że w pierwszym trymestrze tak bywa :)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9ctgf6xiwiq4of.png

Odnośnik do komentarza

Strawbery i Magda 16, tu w Szwecji nazywa sie to badanie CUB. W 11 tyg robia badanie krwi(na prawdopodobienstwo wad gen.)Potem USG w 13tyg. i tu mierza przeziernosc karkowa, kosc nosowa, udowa i nie wiem co jeszcze. Wyniki badan z krwi i USG Pokazuja ew. prawdopodobienstwo wad, jesli cos jest nie tak to kieruja dalej.

https://www.suwaczki.com/tickers/0d1ys65gvkl557ee.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry kochane :)
Mnie od tygodnia od chleba odpycha nie jem na śniadanie przeważnie chleba ;) herbaty to już w ogole nie pije :D
W jakimś 6 7 tygdniu mogłabym jeść rosół ile wlezie. A wczoraj nie tknełam w ogóle ino zjadlam ziemniaki jajo sadzone i mizerie ;) no i owoce ;)
Dzisiaj o 8 np. zjadłam płatki owsiane z jogurtem naturalnym :D

https://www.suwaczki.com/tickers/atdcpx9ixw5d09qp.png

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Princessa już jesteś w 12 tygodniu. 11+1 to już 12 tydzień.

CzasNa3 to w Polsce robi się najpierw usg. Też mierzą przezierność karkową, kość nosową itp pod kątem chorób genetycznych. A potem jeśli coś jest nie tak, to dopiero badania krwi. Albo jeśli sobie zapłacisz to możesz w każdej chwili. Zwyczajowo tylko usg, bo robi się to prywanie i kosztuje na polskie warunki kupę kasy.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

Lekarz nie kieruje na badania jesli nic nie podejzewa lub nic sie nie dzieje. Ja osobiscie poki co to mialam badanie krwi. Usg mam za 3 dni. Mocz pobieraja na kazdej wizycie. Wgl to wyglada to tak. Bo wiem z poprzedniej ciazy. Najpierw mocz. Morgologia krwi. Wymaz z pochwy. I w 12 tyg usg. 2 usg jest kolo 21. Potem zalezy od lekarza ale zwykle robi sie sie kolo 32 tyg I wtedy poptarzane jest Wymaz z pochwy. Co wizyte mierzenie cisnienia I badanie Ogolne moczu. Stawanie na wadze. Kolo 10 tyg mierzenie bicia serduszka takim czyms. Potem od polowy ciazy mierza brzuch. I pozniej tez jeszcze sprawdzana jest recznie szyjka. tyle. Generalnie np usg nie robi sie co wizyte. Wszystko to jak ktos ma robione to albo placi albo chodzi prywatnie albo np jest jakies podejzenie czegos I musza wnikliwiej kontrolowac

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

A noi morfolgia jest pod koniec powtarzana. Nie robi sie jej co wizyte. Przy okazji jest wtedy robione badanie na kile. Ja np za hiv juz placilam osobno. I cukier niby obowiazkowo maja zrobic. A ja nie mialam robionego lekarz uznal ze nie trzeba bo nie ma podejzen o cukrzyce

Odnośnik do komentarza

może tylko ja na takiego chama trafiłam wtedy ze mi nic nie chciał zrobić za darmo, tylko badania które obejmuje program a wszystko inne jak sobie chce to odpłatnie, bo on skierowania nie da bo nie widzi potrzeby. zresztą o wiele badan nawet nie pytałam , nawet nie wiedziałam ze takie się robi. choćby nawet tsh , nigdy nie miałam tego robionego, ani przed ciaza ani w trakcie ani po, może dlatego ze nasze starania nie obejmowaly ingerencji lekarza , bo zwyczajnie, stwierdziliśmy ze chcemy dziecko i przestaliśmy się zabezpieczać i tyle, po 3 mies zaskoczylo

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Zelizka ja pamiętam, ale od tego tu jesteśmy, żeby przypomniec Princessie ;)

Jolablk ja miałam morfologie prawie za każdym razem. Co wizytę dostawałam skierowanie. Raz na toxo, raz co innego. Krzywa cukrowa obowiazkowo. Nikt mi nigdy brzucha nie mierzył. Za to zawsze ważenie i ciśnienie było mierzone. Pod koniec ciąży jeszcze ktg. Poza tym jeszcze kontrola u internisty i stomatologa.
Widocznie wszystko zależy od lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza

jolablk tsh jest refundowane, skandal że ci nie przepisał tego badania np. Niedoczynność tarczycy ma objawy, które w ciąży nie rzucają się w oczy (tycie, sucha skóra, słabe włosy, senność itd.) a skutki mogą być ciężkie ( poronienia, opóźnienie rozwoju umysłowego u dziecka). Idź do zwykłego lekarza rodzinnego i poproś żeby Ci dał skierowanie bo ciąża, a jak trzeba to skłam, że w rodzinie są przypadki Hashimoto (przypadłość rodzinna) i dostaniesz na pewno, a jak nie to kosztuje chyba 15 zł więc niech się walą :-D, ale radzę zrobić wszystkim. Ja robiłam wszystkie badania tarczycowe 6 miesięcy przed ciąża i wszystko było ok, a teraz wyniki źle i niedoczynność.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv9vvjnfg7hbm8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...