Skocz do zawartości
Forum

Bliźnięta z 2017r.


Rekomendowane odpowiedzi

~Sylwia111
Tak tak.. Od ok 20tyg czuje już wyraźnie☺a najbardziej wieczorami ☺to jest moja pierwsza ciaza także nie jestem wstanie stwierdzić czy przy blizniakach jest inaczej.. Ale jeszcze trochę i sama się przekonasz ☺

To znaczy, że jeszcze chwilę będę musiała poczekać, ale wygląda na to, że nie ma różnicy w porównaniu do pojedynczej ciąży. Tylko jak patrze na usg innych to sobie myślę: "ale te dzidzie mają duży basen do pływania" bo u mnie strasznie moim ciasno :P

Akemi czyli również spodziewasz się teraz dzidziusia? Wszyscy tak się radują na wieść o bliźniakach a ja nie wiem jak się w tym odnajdę..

Odnośnik do komentarza

Witajcie ponownie :)
Jutro zaczynam 16 tydzień, czas leci nie wiadomo kiedy :) U mnie ciąża dwujajowa i będą na 80% 2 chłopcy :) Karol i Daniel ;)

Już przestałam myśleć czy dam radę, bo wiem, że dam :) Jedynie boje się komplikacji: skrócenia szyjki, odklejenia łożyska, sączenia wód płodowych i nieszczęsnego nadciśnienia ciążowego, które mnie dopadło w pierwszej ciąży...

Od 14 tygodnia przeszło mi to nieustanne zmęczenie, które mi dokuczało. Podczas ospy schudłam 1,5 kg i do tej pory przybrałam tyle, więc można uznać, że waga stoi w miejscu od początku ciąży. No ale jestem mamą XL ;)

Ogólnie bardzo się pilnuje, nie przemęczam się, bo bardzo boje się, że coś szarpnę i coś się wydarzy :( Ten strach będzie mi towarzyszył cały czas, ale staram się skupiać na innych rzeczach :)

Odnośnik do komentarza
Gość Adriana1987

Zuza, moja ciąża jednokosmowkowa przebiegała w normalny sposób. Istniało jednak ryzyko ze dzieci beda sie „podjadać”. Różnica miedzy moimi córkami wyniosła 400gramow a urodziły sie w 37 tygodniu. Lekarz powiedział ze można czekac z cesarka w zasadzie do końca ale nie ryzykowaliśmy bo różnica mogła byc jeszcze większa. Julcia ważyła 1900g a Helenka 2300g

Odnośnik do komentarza

Adriana1987, dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o wagę na razie jest wszystko dobrze. Różnica między synkami to przeważnie 30-40 gram. Ze względu na ryzyko zespołu podkradania jeżdżę do poradni na USG praktycznie co tydzień. Mój lekarz również stwierdził że czekanie z cesarką do końca jest zbyt ryzykowne, dlatego planowana jest w 36 tyg. Do tej pory ciąża przebiega prawidłowo i mam nadzieję, że tak będzie do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Gość Iskierka87

Hej dziewczyny:-) jak miło jest wiedzieć,że istnieje forum gdzie możesz napisać o wszystkich swoich obawach i zostaniesz zrozumiana. Jestem w 7 tyg.ciąży bliźniaczej,dwukosmowkowa i dwujajowa. Czuję się świetnie. W pierwszej ciąży 11 lat temu od samego poczatku miałam problemy. Mam sporo obaw,boję się każdego dnia i każdego usg:( myślę pozytywnie,ale jednak ten strach nie pozwala mi zasnąć. Czy po tylu latach dam sobie radę?jak to będzie wyglądało?jak dalej będzie przebiegać ciąża....ah!

Odnośnik do komentarza

Iskierka bardzo dobrze Cię rozumiem. Staram się nie myśleć o powikłaniach, ale wraca to do mnie. Jeszcze po tej ospie, ale dałam rade i z dziećmi ok. Oby tak dalej i wszystkim życzę ciąży bez powikłan i szcześliwego rozwiązania :)

Trzypakówka - usg miałam w 9 tygodniu i wyraznie widać było 2 komórki przedzielone, nie wiem jak.opisać to :)

Odnośnik do komentarza

Poczytałam trochę literatury na temat bliźniąt i dotarło do mnie, że ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa może być jednojajowa. 25% ciąż jednojajowych jest 2K2O. Więc po porodzie dopiero się dowiem :D A byłam przekonana, że dwukosmówkowa dwuowodniowa jest jednoznaczna z dwujajowa ;)

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc pytałam kilku lekarzy czy są w stanie ocenić czg to ciąża jedno czy dwujajowa i dopiero trzeci stwierdził, że dwujajowa ale opierając się właśnie na dwuowodniowości i dwukosmówkowości więc już sama nie wiem. Na razie jednak strzał jest taki, że będzie parka więc potwierdzałoby to teorię ciąży dwujajowej :) Cieszę się również pierwszymi ruchami dzieci, choć to zabawne jak kopie raz z jednej raz z drugiej strony haha :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie byłam przekonana, że dwujajowa skoro 2k2o.
Jak parka to dwujajowa. U mnie mają być chłopcy, więc może być jednojajowa :O
Przeraża mnie, że pomyle dzieci i co wtedy hehe :D
Wczoraj zaczęłam 19 tydzień, czuje się ok, chłopaki(chyba)ruchliwi bardzo, jak ich brat :) Usg połówkowe 15 lutego, nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

Jutro minie 31 tydz ciąży bliźniaczej, a tym samym tydzień pobytu w szpitalu. Niestety mam zagrożenie przedwczesnym porodem i raczej nie wyjdę ze szpitala aż do rozwiązania ciąży. Widać chłopcy bardzo chcą się z nami zobaczyć. Mam nadzieję, że chociaż u Was jest wszystko dobrze :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Przez jakiś czas mnie tu nie było. U mnie ciąża bliźniacza dwukosmówkowa dwuowodniowa. 18 tydzień już leci. W czwartek mam wizytę u ginekologa. Płeć jednego maluszka poznałam na prenatalnych tak na 80% chłopak, drugiego maluszka mam nadzieję, że poznam w czwartek. Jak z ruchami? Odczuwałyście je w 18 tygodniu? Jest to moja pierwsza ciązą i nie wiem jak się tego spodziewać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...