Skocz do zawartości
Forum

Stężenie cukru we krwi na czczo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w rodzinie moja babcia chorowała na cukrzycę - przyjmowała insulinę w zastrzykach.

Po pierwszym badaniu krwi na czczo poziom cukru wyniósł 101 (zawsze, gdy badałam się nie będąc w ciąży wynosił 96-105 i nie było mowy o cukrzycy). Ginekolog skierowała mnie do diabetologa.

Mam się martwić, że to cukrzyca ciążowa?
Od kilku lat mam zbilansowaną dietę, regularne posiłki (w miarę możliwości) i ograniczone cukry (ze słodyczy). Spożywam dużo owoców, a dzień przed pobraniem krwi jadłam sałatkę z arbuza i bananów między godziną 18:00 a 20:00.

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Tak, masz cukrzycę ciążową. Ja miałam, ale wynik miałam o wiele wyższy. Też do diabetologa miałam skierowanie który mnie przyjął w ciągu 2 dni. Była w szoku, że taki wysoki wynik mam. Dostałam za darmo glukometr... Zadzwoniła od ręki do szpitala i na następny dzień byłam w szpitalu pod opieką diabetologa. Niestety musiałam wstrzykiwać sobie insulinę, pierwszy raz w życiu... Pielęgniarka pokazał mi jak. Też za darmo dają Peny, to takie do wstrzykiwania.... i dieta. Tobie może udać się sama dietą regulować cukier we krwi, ale to juz zdecyduje diabetolog, dostaniesz książęczkę i wszystki tobie wytłumaczy, a jakby nawet tą insulinę do wstrzykiwania to nie bój się to nic nie boli, ale za to trochę boli jak będziesz mierzyć sobie poziom cukru glukometrem bo tam masz takie małe urządzenie które nakłuwa palec... ale da się wytrzymać, dziecko najważniejsze jest.... i ginekolog może w 38 tygodniu wywołać ciąże.... ja miałam wywoływaną, ginekolog mój pochwalił mnie, że tyle wytrzymałam z tą dieta i insuliną bo trzeba trzymać rygor. 6 razy dziennie jeść w małych ilościach i dużoooooo wody pić. ale mówię diabetolog tobie wszystko wyjaśni i nie czego się bać. Mój mały jest zdrowy miał wszystkie badania robione po porodzie i w październiku skończy 2 latka. Głowa do góry :D

Odnośnik do komentarza

Aaaa jeszcze co do jedzenia... nawet durnowate jabłko ma cukier w sobie, tym bardziej arbuz i banan. Nawet chleb biały i czarny... ja musiałam jeść tylko suche te chlebki bo nawet po pieczywie IG miałam wyższy poziom cukru... dla mnie to była masakra... jadłam w kółko kasze gryczaną z piersia z kurczaka duszoną ( bleeee) ale sałatki to zajadałam wszystko co zielone można... nawet ziemniaków nie mogłam. Ze mną to masakra była. Mam nadzieje, że ty aż tak nie będziesz mieć :)

Odnośnik do komentarza

Nie strasz dziewczyny. Ja w 10 tc miałam cukier na czczo 101, powtórzyłam za tydzień - 102. Testu obciążenia glukozą nie mogłam zrobić bo wymiotowałam glukozą w przeciągu 15 minut. Lekarz położył mnie do szpitala (wynik na czczo po przyjęciu 117), ale po zrobieniu krzywej cukrowej miałam idealne cukry. Na czczo ok 85, po posiłku 90-100. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej, tam dostałam glukometr i tak się kłuje przez całą ciąże dla pewności, cukry mam na czczo od 85 do 100, ale nawet nie mam diety, bo po posiłkach jest niziutki cukier. Nie mam stwierdzonej cukrzycy ciążowej. Nie panikuj :) Tak wysoki cukier może być spowodowany stresem, wymiotami, lub to po prostu jednorazowy skok. Powodzenia życzę :) Daj znać co wykazały badania.

Odnośnik do komentarza

Jak masz stosunkowo lekko podwyższony poziom cukru to do wyrównania najlepszy będzie Diabetover. Używam regularnie i na razie jest wszystko pod kontrolą. Diety specjalnej nie trzymam, ale więcej się ruszam i jest wyraźna różnica w samopoczuciu.

Odnośnik do komentarza

Chociaż temat już dość stary, to chciałam Wam dodać dziewczyny, że jednorazowy niepokojący wynik glukozy na czczo powinien być najpierw powtórzony.
Cukier wzrasta nawet pod wpływem stresu. Nie tylko w ciąży.
Przykładem mogę być ja sama - w dniu rozmowy do pracy miałam przekroczoną normę glukozy o 6 jednostek, a po tygodniu norma - 91 (n: 70-99).
Dlatego nie sugerujcie się, że powyżej 99 to już musi być źle i leczenie...
Powtórzcie sobie lepiej to badanie po prostu - powodzenia :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...