9 miesięcy, ciąża

Mdłości w ciąży po każdym posiłku

Odpowiedzi znajdują się poniżej

cosmopolita_

cosmopolita_

Czesc dziewczyny,

Wlaczam sie do tematu,bo niestety tez jest mi bardzo bliski.
Ja jestem teraz w 21tc, a miedzy 11 a 17 wymiotowalam dzien w dzien, nawet po 5 razy.O zadnych kroplowkach nie bylo mowy bo tu (UK) lekarze prawie wszytsko uwazaja za normalne i kazali po prostu przezyc.
Najgorzej mialam w pracy bo czesto musze stac i wtedy mnie mdlilo i biegalam do toalety. Przy kazdym wymiotowaniu okropny bol glowy, przez odwodnienie,oczy zapuchniete i slabosc. Probowalam prevomit, ale nic to nie dalo, ciastka imbirowe ani herbatka tez nie, jedzenie malych porcji tez nie,bo czasem wymiotowalam 2 kromkami wazy albo nawet i woda.
Takze chyba niestety rzeczywiscie trzeba to przezyc. Dodam,ze pisze w czasie przeszlym ale dzis np tez zwymiotowalam,ale tylko raz i teraz tak mam srednio raz na tydzien,takze to juz nic. Za kazdym razem jak uda mi sie cos zatrzymac w zoladku ciesze sie ze moje dziecko dostanie te skladniki odzywcze:)
Justyna92 i wszystkie ciezarne z tym problemem-zycze duzo wytrwalosci!

48435 cosmopolita Kobieta, 30 lat, Cambridge
ausia91

ausia91

Mnie na poczatku ciazy tez meczyly wymioty . Teraz sie z tego smieje ze zanim cos zjadlam to juz to zwymiotowalam ale wiem jakie to meczace.Mieszkam w uk i tutaj lekarz przepisal mi tabletki (aviomine) sa to tabletki na chorobe lokomocyjna u mnie sie sprawdzily pomogly odrazu. Niestety nie mozna ich brac dluzej niz 7dni dlatego poszperalam w necie i znalazlam tabletki mamarin mama. Sa to tabletki typowo dla kobiet w ciazy .u mnie rowniez sie sprawdzily wiec moze i wam pomoga ;)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

45268 ausia91 Kobieta, 28 lat, birmingham
ausia91

ausia91

https://www.doz.pl/apteka/p56359-Mamarin_mamma_tabletki_30_szt z tej apteki zamawialam tabletki o ktorych wspomnialam post wyzej ;) 3majcie sie zdrowo i trzymam kciuki zeby mdlosci ustapily jak najszybciej;)
Ja od 15tyg ciazy nie wiem co to mdlosci .ustapily calkowicie .teraz zostal tydz do terminu i gdyby nie brzuch i skurcze przepowiadajace to nie wiedzialabym ze w ciazy jestem

--

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

45268 ausia91 Kobieta, 28 lat, birmingham
studentka dietetyki

studentka dietetyki

Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiecie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie
Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :)
link:
http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

49491 studentka-dietetyki Kobieta, 27 lat, Lublin
Justyna92

Justyna92

Dziękuję Ci bardzo za porady. Mam nadzieję, że i mnie pomoże imbir, bo już wszystkiego innego próbowałam. Ja czasami też mam tak, że mam pusty żołądek cały dzień, bo zwracam wszystko co zjem, mam nadzieję że się nie odwodnię przez to, ani nie wpadnę w jakąś anemię :/ Niestety mój lekarz stwierdził, że nie ma żadnego leku na mdłości i że muszę to po prostu przetrzymać... Tylko nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam bez jedzenia.

49775 justyna92 Kobieta, 27 lat, Brzeszczki Duże
cosmopolita_

cosmopolita_

Justyna92 -o zadnej porze nie dajesz rady zjesc? ja mialam tak ze do 18-19 nie moglam ale po juz dalam rade zjesc normany posilek,a kolejny jadlam w nocy zeby troche uzupelnic to czego nie moglam w dzien.

Justyna92

Justyna92

Cosmopolita_ niestety pora nie ma jakiegoś większego znaczenia. Czasem jeśli zjem coś ok godz. 13 początkowo jest dobrze, a mdłości zaczynają się po jakiś dwóch godzinach, po kolejnych 2-3 jest na tyle nie do wytrzymania, że wymiotuję, aczkolwiek zauważyłam, że wieczorem jest nieco lepiej. Co najdziwniejsze, najlepiej czuję się po burgerach i frytkach z McDonalda, mogę się nawet najeść do syta i jest w miarę ok.

Gianna

Gianna

Heh... McDonalds :) Też tak miałam. Choć zdarzyło się z raz czy dwa, że nawet Mc się nie przyjął. Z tego, co powiedział mi lekarz, fast food'y zawierają dużo soli i dlatego tak dobrze się przyjmują w naszym stanie. Choć wiadomo, że nie jest to najzdrowszy typ jedzenia teraz :P

--

Zuzia, 10.06.2016, 3230 g, 56 cm

49731 gianna Kobieta, 29 lat, Warszawa
cosmopolita_

cosmopolita_

a wieczorem/noca? tak po 20? Mi o tej porze juz praktycznie wszystko wchodzilo,a ze wracam z pracy ok polnocy to wtedy sobie dopiero kolacje robilam, bo wiedzialam ze rano bedzie jak zwykle niemozliwe cos przeklnac

Justyna92

Justyna92

Ostatnie kilka dni zauważyłam właśnie, że późnym wieczorem mogę jeść, a mdłości są dużo mniejsze, a że chodzę spać po północy, to też staram się jeść właśnie od godziny 18-19 dopiero. Najgorzej jest od rana, czy wczesnym popołudniem. Oddaję praktycznie wszystko co zjem.
Do tego lekarz podejrzewa u mnie cukrzycę ciążową i jestem skazana na święta bez słodyczy, a to po ciastach czuję się najlepiej :(