Skocz do zawartości
Forum

Krwawiące dziąsła


Rekomendowane odpowiedzi

hej ::):

ja tak mam niestety... krwawią mi dziąsła, że hej!! wystarczy, że się nieraz schylę, a już mi się krew leje ::(: nie mówiąc o jedzeniu jabłka itp. Dentysta mówił, że to niestety w ciąży jest normalne zjawisko, kazał płukać płynem Korsodyl 2% przez 10 dni, bo potem już zęby mogą zafarbować ( nie wiem na jaki kolor, bo po przezroczysty płyn). No nie powiem, poprawiło mi się :) ale po kilku dniach znowu :( ehhh, no i obowiązkowo kamień trzeba usunąć, ale to już po ciąży...

http://s10.suwaczek.com/200906124580.png

Odnośnik do komentarza

To dobry pomysł, żeby przy krwawiących dziąsłach zmienić szczoteczkę na miękką. Jednak wymiana jej i pasty do zębów mogą okazać się niewystarczające.
Krwawiące dziąsła to też oznaka zapalenia dziąseł, która w zaawansowanych sytuacjach może przejść w paradontozę. Ta prowadzi do odsłaniania szyjek zębowych, chwiejności zębów, a nawet do ich wypadania.
Niestety to też czasem objaw różnych chorób, niezwiązanych z zębami. Mówimy tu o cukrzycy, anemii, niedoborze witaminy K i C, chorej wątrobie. Może być skutkiem ubocznym stosowania leków na nadciśnienie tętnicze, astmę, alergie, tabletek hormonalnych.
Ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości, należy jak najszybciej udać się do stomatologa lub do lekarza konkretnej specjalizacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...