Skocz do zawartości
Forum

Jak za dużo nie przytyć w ciąży i zachować zdrowie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny :) Jestem w 18 tygodniu ciąży ( w zasadzie już prawie 19) . Niedawno zaczęłam czuć mojego maluszka i ciąża się stała bardziej realna dlatego postanowiłam założyć bloga o ciąży. Jestem dietetykiem klinicznym oraz trenerem personalnym i pomyślałam, że wykorzystam w praktyce swoja wiedzę (książkową i ,,życiową'') :D. Dlatego chciałam zaprosić Was serdecznie, będę umieszczała sukcesywnie wpisy które mam nadzieję Wam pomogą czuć się dobrze, zniwelować przykre objawy, będzie dużo o prawidłowym żywieniu w ciąży oraz po niej i ćwiczeniach. Zapraszam do przeczytania, przed chwilą powstał wpis o uporczywych wymiotach i jak sobie z nimi skutecznie radzić . dietetykwciazy.blogspot.com

Odnośnik do komentarza

Witaj. Niecwiem Nie wiem jeszcze na pewno czy jestem w ciazy....ale wszystko na to wskazuje. ..ostatnia @ 20.08 i beta hcg 234,30... :) Ogolnie to choruje niedtety na niedoczynność tarczycy i waze o duzo za duzo...95 kg aż wstyd sie przyznać. ..no ale tak jest ...Powiedz mi proszę czego mam sie wystrzegac? Co zrobic zeby waga roska tylko gdy fasolka bedzie rosla....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej :) W przypadku niedoczynności tarczycy w ciąży zalecam jak najszybszą wizytę u lekarza w celu zwiększenia dawki lewotyroksyny ( zapewne bierzesz euthyrox?). Jak w przypadku każdej ciężarnej lub kobiet starających się o dziecko, jak najszybciej zacznij stosować kwas foliowy (dawka 400ug) aby zapewnić maleństwu prawidłowy rozwój układu nerwowego. Czy suplementujesz jod w związku z niedoczynnością tarczycy? Jeżeli chodzi o dietę to wprowadź regularne posiłki (najlepiej 5 dziennie); pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce i warzywa, chude mięso oraz ryby - koniecznie po obróbce termicznej, gdyż kobiety w ciąży nie mogą spożywać sushi czy tatara - istnieje ryzyko zakażenia listeriozą. Pamiętaj jednak, że ryby mogą kumulować szkodliwe związki- gł. rtęć, dlatego zalecane są te gatunki, które nie są drapieżnikami i nie żyją długo, np. łosoś, śledź, mintaj, pstrąg czy karp. Zrezygnuj z produktów wysokoprzetworzonych, produktów typu instant, słodyczy, przekąsek słonych, niepasteryzowanego mleka ,,prosto od krowy'' i przetworów (zapraszam na swojego bloga- niedługo umieszczę dokładniejszy wpis dotyczący bezpiecznego żywienia w ciąży i produktów niezalezanych dla ciężanych), smażonych tłustych potraw, napojów gazowanych. Unikaj spożycia produktów, które są źródłami tzw. substancji wolotwórczych, gdyż mogą zaburzać syntezę hormonów tarczycy (zawarte m.in w produktach takich jak kapusta, kalafior, orzeszki ziemne, brukselka, brokuły, brukiew, soja). Zalecam również regularną aktywność fizyczną (jeżeli nie ćwiczyłaś przed ciążą, zalecam przede wszystkim spacery). Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego mamie i maleństwu

Odnośnik do komentarza

dietetykwciazy gratuluję maluszka. To fajnie, że podjęłaś temat, który w Polsce mam wrażenie, że wciąż jest pomijany. Ogromny nacisk kładziony jest na zdrowie dziecka, co jest oczywiście konieczne, ale aktywność mamy w kontakcie dobrego samopoczucia trochę spychana jest na dalszy plan.
To moja trzecia ciąża i dopiero mieszkając za granicą znalazłam wsparcie lekarzy i dietetyka, które pozwalają mi przejść aktywnie przez ciążę i zachować kondycję, która daje mu szansę nadążyć za moimi dwoma synami. Z jednej strony tarczyca, z drugiej cukrzyca ciążowa… w Polsce kolejki do poradni żywieniowej takie, że musiałam sama do wszystkiego dojść. Jak jeść, żeby zapewnić odpowiednią ilość węglowodanów, a nie przytyć z powodu złego metabolizmu. Rezultaty były kiepskie, bo w pierwszej ciąży +25kg, 8 miesięcy walki żeby je zgubić…druga ciąża lepiej, bo +18kg, mądrzejsza o wiedzę z poniesionych błędów do trzeciej podchodzę z wagą i kondycją lepszą niż kiedykolwiek w życiu, na na progu 4 miesiąca ważę tyle, co w dniu ślubu ;)
Dziewczyny można wszystko osiągnąć tylko trzeba uwierzyć w siebie i mieć za sobą wiedzę specjalistów!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...