Skocz do zawartości
Forum

Wózek! Proszę o podpowiedź :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam X-landera XA dla syna a niedługo bedzie takze dla córki:) jestem zadowolona z niego, nie zamieniłabym na inny. Ogromnym plusem jest duża, wygodna spacerówka, gdyż mój syn jeździł w nim do 4 rż i mieścił się bez problemu:) wózek zwrotny, łatwo się prowadzi, sprawdził się zarówno w mieście jak i w górach czy na piasku nad morzem:) no i super się prezenuje:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam adamexa pajero. Co do gondoli super sprawdziła się w upały mocno rozkładana budka, pojemna torba, koszyk. Gondola starczyła na bardzo długo zmieniliśmy dla tego, że mój maluch wyczaił jak można w niej wstać, a tak by długo jeszcze w niej jeździł. Ciężar wózka nie najgorszy. Spacerówka jest bardziej leżącą niż siedzącą dla mnie,budka rewelacja mocno zabudowana ale pasy..... Pasy tragedia. Moim zdaniem te które idą przy ramionach są za krótkie a do tego klamry nie są zamocowane więc wystarczy mocniej pociągać i wylecą. Co do pasów wymieniłam je, klamry przeszyłam i teraz wg mnie jest ok. Jeśli zmienię to na coś typu parasolka bo budkę uwielbiam w tym wózku rozkłada się bardzo mocno i jeszcze można przedłużyć. Jeśli miałabym się do czegoś jeszcze przyczepić to brak regulacji przy pasku od torby. Jeśli chodzi o prowadzenie bardzo zwrotny, łatwy w prowadzeniu, super regulowana rączka

http://fajnamama.pl/suwaczki/1ow6m3e.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/vfajssf.png

Odnośnik do komentarza

mamalina
fit_katarzyna ja mam teutonie be you, którą zakupiłam już dość dawno bo 4 lata temu (gdy rodziła się pierwsza pociecha). Teraz czekam na 4 malucha - przez te 4 lata wózek był cały czas w użyciu (mam dzieci z rocznika 2012, 2013, 2015 i teraz czekam na sierpień). Także jak widać wózek jest nie do zdarcia, a przeszedł wiele kombinacji - z dostawką stojącą i dostawką siedzącą, co dodatkowo obciąża wózek. Raz oddawałam go do naprawy na początku użytkowania (na gwarancji), bo coś hamulec ręczny został chyba źle wykonany. Amortyzatory są świetne, jazda po mieście bez zarzutów (sama mieszkam w centrum miasta wojewódzkiego) - jest super skrętny, co nie powoduje problemów między wąskimi alejkami w galeriach, marketach, czy dyskontach typu biedronka. Z piankowymi kółkami też nic mi się nie działo. Do auta składa się bardzo szybko i łatwo (wymiary po złożeniu sobie sprawdź) - nieraz robiłam to w zaawansowanej ciąży i dawałam radę. Przekładane siedzisko co też uważam za duży plus tego wózka. Przekładana rączka natomiast, na której zależało mi też okazała się zbyteczna (ciężko prowadzić wtedy wózek, gdy duże koła są z przodu a małe z tyłu, nawet przy ich zablokowaniu - choć ta opcja nadaje się na "trudniejszych" terenach).
Z tego co czytam to bliss jest wzorowany na be you, więc pewnie ma trochę inne parametry, które trzeba sprawdzić.
Jak masz jakieś pytania o teutonie be you, to pytaj:)
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
Aaaa no i oczywiście kolorystyka, którą wybieramy sobie indywidualnie - wózek robiony jest na Nasze zamówienie (zastrzegają sobie czas przygotowania wózka do 8 tygodni - ja czekałam ok. 5 czy 6 tygodni) - przynajmniej tak było w roku 2012.

Wow, bardzo pomogłaś :) Przede wszystkim gratuluję dzieciaczków i oczywiście życzę też pomyślnego i szczęśliwego przebiegu obecnej ciąży! Stresuję się swoją pierwszą ciążą, a Ty masz taki staż! Też chciałabym mieć większą rodzinę w przyszłości i dlatego też szukam czegoś porządnego. Po Twojej relacji muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem! Wydaje się być idealny do moich potrzeb. Rzeczywiście doczytam, czy Be You czy ten Bliss. Może jak to nowsza wersja to poprawili coś więcej. Też dziewczyny z forum polecają sporo wózków- jeszcze muszę to wszystko poprzeglądać. Chyba trzeba zrobić jakieś zestawienie plusów i minusów, bo można się zagubić! Jeszcze raz dziękuję :) P.S. Jak sobie radzisz z taką gromadką maluchów!?

Odnośnik do komentarza

fit_katarzyna
Witam wszystkie mamusie! Też potrzebuję podpowiedzi, opinii, doświadczeń! Niedługo dołączę do grona mamusiek. Potrzebuję wózka, który będzie sprawdzał się "na mieście" i też podczas długich spacerków. Pewnie będzie często jeździł w bagażniku auta, więc kompaktowość mile widziana! Zastanawiam się nad Bliss marki Teutonia. U siostry w Niemczech dużo dziewczyn ma cacka z tej firmy. A któraś z was może ma jakieś doświadczenia?

Ja od roku użytkuję be you :) Powiem Ci, że zanim zaczęłam szukać wózka wydawało mi się, że to dziwne, że mamy tak bardzo przywiązują wagę do wózka.
Przecież wózek to tylko wózek.
Jednak teraz już wiem, że ma to naprawdę duże znaczenie.
Oglądałam wiele wózków i szczerze powiem be you teutoni naprawdę 'robi robotę' :p Wygląda super, użytkowanie jest bardzo wygodne, jest bardzo praktyczny i trwały :)

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkie Mamusie,
Ze swojej strony polecam wózek Babby Jogger City Mini Double GT - głèboki i spacerówka z siedzeniami obok siebie. Jest lekki, zwrotny, składa się na klik. Wjedzie w każdy teren. Gondole montuje siè bardzo łatwo i sprawnie. Spacerówka składa się na pół jednym szarpnięciem ( po odblokowaniu 2 zaczepów bezpieczeństwa ). Nie ma wózków idealnych - w Polsce nie kupi się adepterów do fotelików, nie spełniają standardów europejskich - można kupić tylko jeden pojedyńczy adapter.
Wózek i gondole codziennie wnosze i znoszę po schodach. Jedym minusem jest to, że nie ma podnóżków.
Może Któraś z Mam się Nim zainteresuje.
Pozdawiam.

Odnośnik do komentarza

fit_katarzyna w takim razie cieszę się bardzo i dziękuję:) I jak coś, to służę pomocą.
Nie wiem czy masz już wybrany fotelik samochodowy - przy użyciu adapterów można zamontować na stelażu wózka inne niż ten z teutonii TARIO. Ja miałam Römer (w 2011 jeden z najbezpieczniejszych wg testów ADAC) i wszystko idealnie pasuje. Sprawdzić można na stronie teutonii jakie foteliki są kompatybilne z wózkiem.
Widzę, że Ty też z miasta wojewódzkiego, więc i oczekiwania mamy podobne. A z moją gromadką - nieraz jest ciężko nie będę ukrywać, ale Ich słodkie uśmiechy i wypowiadane słowa KOCHAM CIĘ wynagradzają wszystko:):)
A Ty na kiedy masz termin?

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Bananowa- Mama

Ja od roku użytkuję be you :) Powiem Ci, że zanim zaczęłam szukać wózka wydawało mi się, że to dziwne, że mamy tak bardzo przywiązują wagę do wózka.
Przecież wózek to tylko wózek.
Jednak teraz już wiem, że ma to naprawdę duże znaczenie.
Oglądałam wiele wózków i szczerze powiem be you teutoni naprawdę 'robi robotę' :p Wygląda super, użytkowanie jest bardzo wygodne, jest bardzo praktyczny i trwały :)

Hej :) Dzięki za odpowiedź. A powiedz, kupowałaś od razu siedzisko i gondolę? Na stronie teutonii jest info, że Bliss mają od tego roku. Dlatego nie mogłam znaleźć opinii. A powiedz, czy BeYou sprawia Tobie trudności przez wagę? Bo chyba to jest najwieksza różnica między tymi modelami.I czy używasz dużo przekładanej rączki?
Odnośnik do komentarza

mamalina
fit_katarzyna w takim razie cieszę się bardzo i dziękuję:) I jak coś, to służę pomocą.
Nie wiem czy masz już wybrany fotelik samochodowy - przy użyciu adapterów można zamontować na stelażu wózka inne niż ten z teutonii TARIO. Ja miałam Römer (w 2011 jeden z najbezpieczniejszych wg testów ADAC) i wszystko idealnie pasuje. Sprawdzić można na stronie teutonii jakie foteliki są kompatybilne z wózkiem.
Widzę, że Ty też z miasta wojewódzkiego, więc i oczekiwania mamy podobne. A z moją gromadką - nieraz jest ciężko nie będę ukrywać, ale Ich słodkie uśmiechy i wypowiadane słowa KOCHAM CIĘ wynagradzają wszystko:):)
A Ty na kiedy masz termin?

Masz rację :) termin na 13 sierpnia, wydaje mi się, że ten czas za szybko leci i stresik jest (dobrze, że to nie piątek!) O, super, że dałaś znac z tym fotelikiem, bo nie pomyślałam o tym nawet! Napisali na stronie: Wózki teutonia są teraz kompatybilne z fotelikami samochodowymi Cybex z grupy 0+.
Adaptery dostępne dla wózków teutonia: Tario marki teutonia, Maxi-Cosi (modele: Citi, Cabrio i Pebble), kiddy (model: evolution pro), Cybex (modele: Aton 4, Aton Q i Cloud Q) i Britax-Römer (modele: Baby Safe, Baby Safe Plus, Baby Safe Plus II i Baby Safe Plus SHR II).
Adaptery do fotelików Maxi-Cosi, kiddy, Cybex oraz Britax-Römer można zamantować do ramy wózka.
Pasuje do wszystkich modeli teutonia (z wyjątkiem Élégance). Sporo możliwości :O
Odnośnik do komentarza

Fit_Katarzyna to zapraszamy na wątek sierpniowych mam - można tam uzyskać sporo wsparcia i znaleźć odpowiedzi na różne nurtujące w ciąży pytania:) No i oczywiście dzielić się troskami, radościami:) Ja mam termin na 20/21 sierpnia.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najlepsze wózki to Baby Design, gdzie jestem użytkowniczką Baby Design Bueno. Sprawdza się w każdych warunkach. Wózki tej marki charakteryzują się małą wagą, dlatego nawet kobieta mojej postury radzi sobie super z wózkiem. Co mnie zachwyciło wózku to to jak się on prezentuje. Wózek nie ma tych super nowoczesnych cudactw, które zamiast pomagać utrudniają życie i przez nie wózek jest ciężki i nie wygodny. Baby Design to stabilny i sprawdzony wózek i tą markę polecam. Dziecko wygodnie jedzie w wózku bez żadnych problemów. Łatwo i szybko można go złożyć. Polecam

Odnośnik do komentarza

Ze swojej strony moge polecić anexy, sama mam model m/type i super mi się sprawdza. Ma dobrą amortyzację i zwrotne koła więc daje rade na każdym terenie. Do tego solidny stelaż i sporą godnolę. Duzy plus równiez za łatwość w obsłudze, no i fajnie, ze wózek nie zajmuje wiele miejsca. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...